تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود مقاله کریستالیزاسیون

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 3

 

کریستالیزاسیون

کریستالیزاسیون یا فرایند تبلور

کلمه کریستال (Crystal) اصل یونانی دارد که از دو کلمه (سرد= Kryos) و (سخت شدن= Stellesual) تشکیل شده که مجموعا معنی سخت شدن در اثر سرما را می‌دهد.

 

 کریستالیزاسیون ، تبلور مواد محلول :در این نوع تبلور باید محلول به حال فوق اشباع باشد. در چنین محلولهایی بلورها تشکیل و ته‌نشین می‌شوند. این بلورها ابتدا به صورت نطفه‌های متحرک می‌باشند، علت تحرک آنها حرکات قبلی یونها و مولکولهای سازنده آنها است. در محلولها نیز مانند انجماد مواد مذاب ، رشد بلورها از طریق اتصال منظم یونها ، اتمها و مولکولهای معلق در محلول به نطفه‌های بلور صورت می‌گیرد. (+)

حالا دو تعریف بالا رو به این شکل بازنویسی میکنم:

کلمه کریستال از دو کلمه (سرد= Kryos) و (سخت شدن=شرایط سخت=جنگ= Stellesual) تشکیل شده که مجموعا معنی سخت شدن در اثر سرما یا جنگ سرد را می‌دهد.

در این نوع تبلور باید محلول (ذهن) به حال فوق اشباع (از دروغ و پروپاگاندا) باشد. در چنین محلولهایی (ذهنهایی) بلورها (کریستالهای خبری ناشی از فشار پروپاگاندا) تشکیل و ته‌نشین (در بطن وجود و ناخودآگاه هر شخص) می‌شوند. این بلورها (کریستالهای خبری ناشی از فشار پروپاگاندا) ابتدا به صورت نطفه‌های متحرک (اذهان ناقل پکیجهای خبری ناشی از غلبه پروپاگاندای قویتر یا به ظاهر مُحِقتر) می‌باشند، علت تحرک (عدم تثبیت صد در صدی در بدو امر) آنها حرکات قبلی (اعمال قبلی که مخالف شعائر فعلی مینمایند) یونها (اذهان کریستالیزه شدۀ قبلی یا اذهان در شُرُف کریستالیزاسیون فعلی) و مولکولهای سازنده (ناشران پروپاگانتیست) آنها است. در محلولها (ذهنها) نیز مانند انجماد مواد مذاب (کریستالیزه شدن اخبار و برداشتهای خبری) ، رشد بلورها (کریستالهای ذهنی) از طریق اتصال منظم یونها ، اتمها و مولکولهای معلق در محلول (اذهان کریستالیزه شدۀ قبلی و فعلی) به نطفه‌های بلور (اذهان ناقل) صورت می‌گیرد.

که در نهایت میشه اون رو به این شکل نوشت:

 در این نوع تبلور باید ذهن به حال فوق اشباع از دروغ و پروپاگاندا باشد. در چنین ذهنهایی کریستالهای خبری ناشی از فشار پروپاگاندا در بطن وجود و ناخودآگاه هر شخص تشکیل می‌شوند. این کریستالهای خبری ناشی از فشار پروپاگاندا ابتدا به صورت اذهان ناقل پکیجهای خبری ناشی از غلبه پروپاگاندای قویتر یا به ظاهر مُحِقتر می‌باشند، علت عدم تثبیت صد در صدی در بدو امر آنها اعمال قبلی که مخالف شعائر فعلی مینمایند اذهان کریستالیزه شدۀ قبلی یا اذهان در شُرُف کریستالیزاسیون فعلی ناشران پروپاگاندیست آنها است. در ذهنها نیز مانند کریستالیزه شدن اخبار و برداشتهای خبری، رشد کریستالهای ذهنی از طریق اتصال منظم اذهان کریستالیزه شدۀ قبلی و فعلی به اذهان ناقل صورت میگیرد.

تبلور ( کریستالیزه کردن )

تبلور ( کریستالیزه کردن )

تبلور یکی از تکنیک های خالص سازی است و يكي از بهترين روشهاي تخليص اجسام جامد است که در آن ماده جامد ناخالص در حداقل مقدار حلال داغ حل می شود و در اثر سرد کردن در محلول رسوب میکند.

روش عمومي تبلور عبارت است از :●  حل كردن جسم در حلال مناسب به كمك گرما و تهيه محلول سير شده از جسم ●  صاف كردن سريع محلول گرم●  سرد كردن تدريجي محلول صاف شده به منظور راسب كردن جسم به شكل بلور●  صاف كردن و شستن بلورها با حلال سرد  و خشك كردن آنها ●  تعيين نقطه ذوب بلور

عوامل تاثیر گذار در حلالیت:1- خصوصیات حلال (  قطبی یا غیرقطبی )2- حجم حلال  3- دمای حلال ( حلالیت با افزایش دما افزایش میابد )انتخاب حلال مناسب نكته اساسي و مهم در عمل تبلور محسوب مي شود. حلال مناسب حلالي است كه در دماي معمولي جسم را به مقدار جزئي در خود حل كند، ولي در گرما و به ويژه در دماي جوش، اين انحلال به آساني صورت گيرد. عامل ديگر در انتخاب حلال مناسب، توجه به قطبيت آن است كه با توجه به ساختمان ماده مورد نظر انتخاب مي شود. زيرا تركيبات قطبي در حلالهاي قطبي و تركيبات غير قطبي در حلالهاي غير قطبي حل مي شوند.

به هنگام انتخاب حلال مناسب براي تبلور، به نكات زير باید توجه کرد :●  حلال در دماي معمولي ( دماي آزمايشگاه ) نباید تركيب را حل كند، اما در نقطه جوش خود بايد حداكثر تركيب يا تمام آن را در خود حل كند.●  نقطه جوش حلال نبايد از نقطه ذوب تركيب مورد نظر بيشتر باشد. زيرا در اين صورت، پيش از اينكه دماي حلال به نقطه جوش آن برسد، جسم در حلال ذوب مي شود. ( در پديده تبلور، جسم بايد در حلال حل شود).●  حلال و جسم حل شده نبايد با هم واكنش بدهند.●  تا حد امكان نقطه جوش حلال پايين باشد تا به آساني تبخير شود.

حلال های مورد استفاده در تبلور ( کریستالیزه کردن )

/

چند نکته در مورد عمل تبلور ( کریستالیزه کردن )● چنانچه محلول به شدت رنگي و يا ناخالص باشد، گرم كردن را قطع كنيد پس از اينكه محلول، اندكي خنك شد، كمي پودر زغال به آن اضافه كنيد. زغال به دليل دارا بودن سطح فعال زياد مي تواند ناخالص يها و رنگ را به خود جذب كند. سپس مجددا محلول را گرم كنيد.● برای تسریع در عمل تبلور يك تكه از بلور تركيب را به عنوان هسته اوليه در ظرف بيندازيد اين عمل را بذرافشاني مي نامند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,100 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file1_1165471_2941.zip57.5k

دسته بندی محصولات فروشگاه

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات

filesell filesell