تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق اعداد مقدس در قرآن

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 170

 

فهرست مطالب

مقدمه -------------------------------------------------------------------------------------------------- 2

اعجاز عددی قرآن------------------------------------------------------------------------------------- 4

عدد یک ---------------------------------------------------------------------------------------------- 8

عدد دو------------------------------------------------------------------------------------------------ 23

عدد سه ----------------------------------------------------------------------------------------------- 32

عدد چهار --------------------------------------------------------------------------------------------- 48

عدد پنج ----------------------------------------------------------------------------------------------- 55

عدد شش ---------------------------------------------------------------------------------------------- 59

عدد هفت --------------------------------------------------------------------------------------------- 77

عدد هشت -------------------------------------------------------------------------------------------- 103

عدد نه ------------------------------------------------------------------------------------------------111

عدد ده ----------------------------------------------------------------------------------------------- 115

عدد یازده --------------------------------------------------------------------------------------------126

عدد دوازده ------------------------------------------------------------------------------------------- 130

عدد نوزده ------------------------------------------------------------------------------------------- 138

عدد بیست -------------------------------------------------------------------------------------------- 143

عدد سی ---------------------------------------------------------------------------------------------- 148

عدد چهل --------------------------------------------------------------------------------------------- 150

عدد صد --------------------------------------------------------------------------------------------- 157

منابع ------------------------------------------------------------------------------------------------ 170

مقدمه

قرآن در آيات زيادى به حركت زمين و خورشيد و زوجيت گياهان و... اشاره دارد. به طورى كه انسان را در مقابل عظمت علمى خود خاضع مى‏كند. ولى آنچه مهم است اين است كه روشن شود هدف قرآن از ذكر مثالهاى علمى چيست؟

در اين مورد مى‏توانيم سه نظريه ارائه كنيم:

الف: ذكر مطالب و مثالهاى علمى در قرآن كريم هدف اصلى و نهايى قرآن نيست‏بلكه هدف اصلى قرآن هدايت انسان به سوى خداست اما براى مثال و شاهد آوردن از مطالب علمى واقعى استفاده مى‏كند. پس علوم تجربى و پرداختن به آنها از اهداف اصيل و اوليه قرآن محسوب نمى‏شود. اين قول مطابق نظر بعضى بزرگان و كسانى است كه مى‏گفتند قرآن تبيان هر چيزى است كه در رابطه با هدايت دينى باشد.

ب: همان طور كه بيان هدايت و معنوى انسان و معارف الهى از اهداف اوليه و اصيل قرآن كريم است، بيان مطالب علمى هم از اهداف اصيل قرآن است و لذا قرآن به علوم طبيعى و شناخت طبيعت توجه زيادى كرده است. اين كلام مى‏تواند مطابق نظر كسانى باشد كه مى‏گفتند در قرآن همه علوم و معارف دينى و بشرى و تجربى وجود دارد.

ج: قرآن در داستانها و مثالهاى علمى به صورت سمبليك و طبق فرهنگ مخاطبان خود سخن مى‏گويد و هدف آن بيان مطالب علمى به صورت اصلى يا عرضى نيست و چون در بحث قبل، ما وجود همه علوم

در ظواهر قرآن را رد كرديم، پس مبناى قول دوم باطل شده است لكن براى روشن‏تر شدن مطلب كلام يكى از نويسندگان را در مورد مطالب علمى قرآن مى‏آوريم: <بعضى از بزرگان معاصر اين طور فرموده‏اند در قرآن كريم بحث درباره جهان و طبيعت و انسان به طور استطرادى و تطفلى به ميان آمده است و شايد هيچ آيه‏اى نيابيم كه مستقلا به ذكر آفرينش جهان و كيفيت وجود آسمانها و زمين پرداخته باشد، هماره اين بحثها به منظور ديگر عنوان شده است. در موارد بسيار گفتگو از آفرينش جهان و انواع آفريده‏ها براى آگاهانيدن انسان و رهنمونى اوست‏به عظمت الهى و سترگى حكمتهايى كه خدا در آفرينش به كار برده است. در همه جا نيز اين هدف ممكن است منظور باشد كه انسان با نگرش به عالم از آن جهت كه آفريده خدا و در چنبره تدبير اوست معرفت فطرى و شناخت‏حضورى خود را شكوفايى دهد، و شدت و نيروى بيشترى بخشد (و عقربه دل او را در جهت‏خدا نگاه دارد.)

به عبارت ديگر، قرآن كتاب فيزيك، گياه شناسى، زمين شناسى و يا كيهان شناسى نيست. قرآن كتاب انسان سازى است و نازل شده است تا آنچه را كه بشر در راه تكامل حقيقى (تقرب به خداى متعال) نياز دارد به او بياموزد و لذا آيات مربوطه به جهان و كيهان در هيچ زمينه هيچ گاه به بحث‏هاى تفصيلى در مورد موجودات نپرداخته بلكه به همان اندازه‏اى كه هدف قرآن در هدايت مردم تامين مى‏شده بسنده كرده است. به همين جهت، بر خلاف بسيارى از آيات ديگر اين آيات داراى ابهامهايى است و كمتر مى‏توانيم يك نظر قطعى به قرآن نسبت دهيم ». مثلاً انچه در مورد اعجاز ریاضی شایعه شد

آقای دکتر رشاد خلیفه بنیانگذار سلسله بحث هایی شد که بدون پشتوانه علمی تنها برای بزرگ نشان دادن قرآن طرفداران ودنباله روان زیادی پیدا کرد ولی نمی دانست که قرآن آنقدر بزرگ است که نیازی به شایعه پراکنی وتبلیغ نیست . اگر امروز مسلمانان ضیفند از قران نیست از مهجور ماندن قرآن در میان ما است .

دكـتـر مـحـمـد حـسـن هـيتو, يكى از نقادان اعجاز عددى قرآن در كتاب ((المعجزة القرانية )) مـى گـويد: از اولين كسانى كه تئورى رشاد خليفه را نقد نمود استاد ((حسين ناجى محمد)) در كتابش موسوم به ((التسعة عشر ملكا)) مى باشد.

ايـشـان هـفـت جـمـله ابداع نموده كه همه از 19 حرف تشكيل شده و هر كدام داراى 3 حرف لام مـى بـاشـدو مـجموع حروف اين جمله ها نيز 133 است كه مضرب 19 و مجموع لام ها در هرهفت جمله نيز 19 است -- .مثل :

1 ـ لا بعث و لا حساب و لا جهنم . 2 ـ لا صراط و لا جنة و لا نعيم .

3 ـ مهندس الكون الرب ابليس . 4 ـ البهائية هى الدين الحق

5 ـ بهااللّه آخر الانبيا. 6 ـ الجنة و النار اكذوبتان .

7 ـ رقم تسعة عشر رمز لابليس .

« مجموع آنها 45:32+13 بنابراين 1345 خشكى و 3245 آب كه اين نسبت دقيقا باواقعيت خارجى هماهنگ است .» (کتاب معجزه – عدنان رفاعی )

- كلمه يوم به صورت مفرد 365 مرتبه در قرآن آمده است .

2- كلمه شهر به صورت مفرد 12 مرتبه در قرآن آمده است . 3 - كلمه جهنم در قرآن 77 بار و كلمه جنات و مشتقات آن نيز 77 مرتبه تكرار شده است .

4- كلمه رجل و كلمه امراة هر كدام 24 مرتبه . 5 - كلمه الحياة و كلمه الموت با مشتقات آنها هر كدام 145 مرتبه . 6- كلمه الملائكة و كلمه الشيطان هر كدام 68 مرتبه .

7- كلمه الملائكة و مشتقات آن 88 مرتبه كلمه الشيطان و مشتقات آن نيز 88 مرتبه

8- كلمه يفسد و مشتقات آن نظير كلمه ينفع و مشتقات آن هر كدام 50 مرتبه . 9- كلمه الرغبة و مشتقات آن با كلمه الرهبة و مشتقات آن هر كدام 8 مرتبه . 10- كلمه مصيبة و مشتقات آن با كلمه الشكر و مشتقات آن هر كدام 75 مرتبه .

11- كلمه شك و كلمه ظن هر كدام 15 مرتبه . 12- كلمه هلك و مشتقات آن با كلمه نجاة و مشتقات آن هر كدام 66 مرتبه . 13- كلمه النور 24 مرتبه كلمه الظلم و مشتقات آن نيز 24 مرتبه . 14- كلمه الدنيا و كلمه الاخرة هركدام 115 مرتبه .15- كلمه ثقلت و مشتقات آن با كلمه خفت و مشتقات آن هر كدام 17 مرتبه .

16- كلمه العز و مشتقات آن با كلمه الذل و مشتقات آن هر كدام 21 مرتبه . 17- كلمه قبل و قبلك با كلمه بعد و بعدك هر كدام 149 مرتبه . 18- مجموع اقسمتم و اقسموا معادل تعداد اقسم يعنى 8 مرتبه .

19- كلمه قالوا معادل كلمه قل 332 مرتبه .

20- كلمه قلتم و اقول هر كدام 9 مرتبه .

21- كلمه تقولون و نقول هر كدام 11 مرتبه .

22- مجموع دو كلمه تقولوا و تقولون معادل كلمه قلنا يعنى 27 مرتبه .

23- كلمه البر 12 مرتبه كه اگر با كلمه يبسا كه هم معناى اوست جمع شود 13 مرتبه مى شود.

24- كلمه البحر نيز 32 مرتبه .

اعجاز اعداد:

يکي از نخستين کساني که مسئله اعجاز اعداد را پيش کشيد وحيرت واعجاب جهانيان را برانگيخت ، دکتر رشاد خليفه مصري الاصل واستاد کامپيوتر دانشگاههاي آمريکا بود . او به مدت سه سال درمورد قرآن با استفاده از رايانه تحقيق کرد ونتيجه اين تحقيقات را به روزنامه هاي دنيا داد . کتاب او تحت عنوان معجزه القرآن الکريم درسال 1983 دربيروت چاپ شد و به زبان انگليسي نيز درآمريکا انتشار يافت .

تمام کوشش رشادخليفه براي کشف معاني واسرار حروف مقطعه قرآن صورت گرفته وثابت کرد که رابطه نزديکي ميان حروف مذکور با حروف سوره اي که در آغاز آن قرار گرفته اند ، وجود دارد . او براي محاسبات اين کار از رايانه کمک گرفته است وبيان کرده که در29 سوره قرآن حروف مقطعه آمده است که مجموع اين حروف 28 حرف الفباي عربي را تشکيل ميدهد . او نسبت اين حروف را در 114 سوره قرآن سنجيده وبه نتايجي رسيده است که به برخي از آنها اشاره ميکنيم :

نسبت حرف ق درسوره ق ازتمام سوره هاي قرآن بيشتر است . تعداد حرف ص درسوره ص نيز به تناسب مجموع حروف سوره ، ازهر سوره ديگر بيشتر است ونيز حرف ن درسوره «ن والقلم» بزرگترين رقم نسبي را در114 سوره قرآن دارد . رشادخليفه عدد 19 را يک عدد اساسي در قرآن ميدانست وکسي بود که فرضيه عدد 19 را پيش کشيد . «بسم الله الرحمن الرحيم» ، 19 حرف است وکلمه «اسم» 19 بار درقرآن آمده است وکلمه جلاله «الله» 2698 بار که مضربي از 19 هست يعني 142*19 ؛ و الرحمن 57 با (19*3) والرحيم 114 بار (19*6) درقر آن به کار رفته است . اما نظريه او از چند جهت غوغا به با آورد . اين که عدد 19 شماره نگهبانان جهنم است وچند علت ديگر.

هماهنگي واژه ها :

تکرار واژه ها وشماره جالب اين تکرار ، يکي از جنبه هاي اعجاز عددي قرآن است . براي مثال ، کلمه دنيا 115 بار وکلمه آخرت نيز 115 بار تکرار شده است . کلمه گياه 26 بار وکلمه درخت هم 26 بار . کلمه تابستان گرم 5 بار وکلمه زمستان سرد نيز 5 بار . زکات 32 بار ، برکت هم 32 بار . شراب 6 بار ، مستي هم 6 بار . فقر 13 بار وثروت هم 13 بار .فرشته 88 بار وشيطان هم 88 بار. بهشت 77 بار جهنم هم 77 بار شياطين 68 بار وملائک هم 68 بار حيات 71 بار وکله موت هم 71 بار در قرآن استفاده شده.

همانطورکه مشاهده مي کنيد ، تکرار کلمات اينگونه ، بسيار جالب وشگفت آور است .

اعدادي که حرف ميزنند :

اما يکي ديگر از جنبه هاي اعجازاعداد قرآن تعداد به کار بردن برخي ازکلمات است . براي مثال کلمه يوم به معناي روز به صورت مفرد 365 بار به تعداد روزهاي سال شمسي در قرآن به کار رفته است وبه صورت تثنيه وجمع 30 بار به تعداد روزهاي ماه . کلمه شهر به معناي ماه ، بار 12 ديده ميشود ، يعني درست به تعداد ماه هاي سال . کلمه الساعه (ساعت) درقرآن 24 بار به کار رفته . سماوات السبع يا سبع سماوات (7 آسمان) 7 بار استفاده شده است . سجده ومشتقات آن 34 مرتبه به کار رفته که براي مجموع سجده هاي 17 رکعت نماز شبانه روز است . مشتقات وحي به تعداد اوصياي الهي 12 بار به کار رفته است . لفظ شيعه مشتقاتش 12بار ومشتقات فرقه 72 بار به تعداد 72 فرقه اسلامي .

پيغامهاي اعدادي :

در سوره قمر اشاره اي به ورود انسان به کره ماه شده است . دراين سوره کلمه قمر دراولين آيه قرار دارد ومعناي آن به اين صورت است که زمان قيامت نزديک شده وماه شکافته شده است . کلمه قمر درقر آن دقيقآ 1389 بار تکرار شده است يعني درست برابر با اولين سفر انسان به ماه به تاريخ 1389 هجري قمري است ! علاوه بر اين کلمه قمر به عنوان يک جسم فضايي 27 با تکرار شده است که مطابق با 27 روز حرکت دوراني ماه به دور کره زمين است .پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file51_1384588_1940.zip289.1k