تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق تئوری هاى آغاز آفرينش

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 34

 

فهرست مطالب

تئوری هاى آغاز آفرينش 1

نظريه‏ى جهان نوسان كننده 2

تئورى جهان يكنواخت 2

چند سؤال 3

توضيح اشكال اول 5

هندسه‏ى جهان 6

هندسه هذلولى نا اقليدسى 8

هندسه نا اقليدسى بيضوى 9

كيهان شناسى اينشتاين 9

نظريه نسبيت‏خاص 10

نتیجه سخن 14

آغازآفر ينش ازديدگاه قرآن ونهج البلاغه 18

تكامل زمين 18

بارش باران و آفرينش گياهان 19

نخستين درخت 21

نخستين چشمه 21

آفرينش جنبدگان 22

آفرينش جن 23

آفرينش انسان 25

نتيجه سخن 27

پى‏نوشت‏ها: 30

تئوری هاى آغاز آفرينش

به عقيده دانشمندان، آفرينش از مجردات آغاز گشته و در پى آن ماديات، عناصر و اجرام فضايى و زمينى آفريده شدند.

گروه بزرگى از دانشمندان، آغاز آفرينش ماديات را با تئورى «انفجار بزرگ و انبساط جهان‏» توجيه مى‏كنند، مطابق اين نظريه همه‏ى ماده و انرژيى كه در حال حاضر در جهان وجود دارد زمانى در گوى كوچك، بى‏نهايت‏سوزان و بى‏اندازه چگالى متمركز بوده است.

آن‏گاه ده ميليارد سال پيش يا بيشتر اين گوى منفجر شد و طوفانهايى از گاز عمدتا متشكل از پروتون‏ها، نوترونها، الكترونها ومقدارى ذره‏«آلفا»را كه در اقيانوس وسيعى از اشعه غوطه‏ور بودند به فضا فرستاد.

با گذشت زمان در اين گاز متلاطم تجمع ماده صورت پذيرفت و هر تجمعى در حالى كه همراه با جهان انبساط يابنده حركت مى‏كرد بر اثر ميدان گرانشى خود منقبض مى‏شد. اين تجمع‏هاى گازى(كه سحابى ناميده مى‏شوند) چون به حبابهاى جسيمى تقسيم شدند كه پيش ستاره‏ها (توده‏هايى از گاز كه با گذشت زمان بايستى به ستاره تبديل مى‏شدند) بودند، كهكشانها را به وجود آوردند.

بسيارى از اين پيش ستارگان، در حالى كه تحت تاثير نيروهاى گرانشى و گريز از مركز خود كوچك و پهن مى‏شدند، ناپايدار شده ، موجب گرديدند كه توده‏هاى كوچكترى از گاز از آن جدا شوند و پيش سياره‏ها را تشكيل دهند،وپيش سياره‏ها نيز به نوبه‏ى خود پيش قمرها را به وجود آورند.

سرانجام پيش ستاره‏ها، ستاره شدند، پيش سياره‏ها و پيش قمرها نيز پس از آن كه سرد، متراكم و منقبض شدند به صورت سيارات و اقمار درآمدند.

گذار از مرحله‏ى پيش ستاره‏اى به ستاره در مورد خورشيد پنج ميليارد سال پيش صورت گرفت، سيارات و اقمار منظومه‏ى شمسى نيز اندك زمانى بعد تشكيل شدند.

در اين نظريه، جهان انبساط مى‏يابد، اين مفهوم حكايت از آن دارد كه كهكشانها نه تنها از كهكشان ما دور مى‏شوند، بلكه هر كهكشانى از هر كهكشان ديگر دور مى‏شود، اين افزايش فاصله معلول اين است كه كل‏جهان در حال انبساط است، و فاصله‏ى بين هر دو كهكشان به آهنگ ثابتى افزايش مى‏يابد.

دو بعد جهان در حال انبساط را مى‏توان به بادكنكى تشبيه كرد كه لكه‏هايى (كهكشانها) بر سطح آن گذاشته شده است، چون در بادكنك بدميم فاصله بين هر دو نقطه به نسبت فاصله‏ى بين آنها افزايش پيدا مى‏كند(به شكل زير توجه فرماييد.)

نظريه‏ى جهان نوسان كننده

مطابق اين نظريه، انبساطى كه با انفجار بزرگ آغاز شد بر اثر نيروى گرانشى، سرانجام متوقف خواهد گشت، آن‏گاه انقباض آغاز مى‏گردد و مجددا همه‏ى ماده جهان را به آتشگوى اوليه باز خواهد گرداند، سپس انفجار بزرگ دوم روى خواهد داد و روند تكامل بار ديگر آغاز خواهد شد.

تئورى جهان يكنواخت

در سال 1951م بوندى، گولد و هويل يك جهان شناخت كاملا تازه‏اى پيشنهاد كردند كه بنابرآن، جهان نه آغاز دارد نه پايان، و زمان و فضا تغيير نمى‏پذيرند و هميشه به همان صورتى بوده و خواهد بود كه اكنون به چشم ناظر مى‏آيد.

اين تئورى، فرضيه مسلم خاصى را ايجاب مى‏كند كه متضمن پيدايش پيوسته‏ى ماده در فضا به ميزانى است كه درست كاهش چگالى متوسطى را در فضا جبران مى‏كند، كه سبب فرسايش و پسروى كهكشانها پديد مى‏آيد. فرض بر اين است كه ماده‏ى نوپديد، به صورت كهكشانها متراكم مى‏شود، وبا دور شدن كهكشان‏ها از هم و پير شدن آنها كهكشان‏هاى جديد در فضاهاى تهى تكوين مى‏يابند، و نمايش بدون آغاز و پايان جهان ادامه مى‏يابد.پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file74_1384845_6669.zip34.8k