تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق تهاجم فرهنگي

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 38

 

مقـدمه

هدف و انگيزة ما از اين نوشته بيشتر جهت آشنايي خود از مقوله تهاجم فرهنگي مي‌باشد و اينكه عوامل مهم آن را مورد بررسي قراردهيم و مهمترين بلاي اين قرن را كه به هويت و اصالت همة مسلمانان خدشه وارد مي‌سازد را بهتر بشناسيم و اقلاً خود را دربرابر اين بلا بيمه كنيم .

پيشگفتار

براي يك ملت فاجعه‌ي فرهنگي از فاجعة اقتصادي سنگين‌تر و خسارت بارتر است يورش ذهني از يورش نظامي بسيار بي‌رحمانه‌تر و صعب العلاج‌تر است.

مقام معظم رهبري

انقلاب اسلامي كبير ايران گامي بزرگ به سوي شكست اسطوره‌‌ي غرب‌زدگي در سراسر جهان و اسلام بوده است.

انقلاب ايران تمام جريان غرب‌گرايي را در جهان سوم زير سؤال كشيده راه تازه‌اي ارائه داده و براي مردم جهان فرصت انديشيدن و باز انديشيدن را فراهم نموده است و به روشنفكران خودباخته به طور قاطع نشان داده است كه نمي‌توانند واقعيات جوامع اسلامي را به كمك دريافتهاي كليشه‌اي عاريه از غرب تغيير دهند.

بي‌شك تهاجم فرهنگي يكي از معضلات جامعه‌ي امروزي ماست و با توجه به اهميتي كه اين موضوع در سرنوشت و شكل دادن فرهنگ نسل‌هاي آينده دارد. در اين تحقيق سعي‌ شده است به طور مختصر درباره‌ي علل و عوامل ايجاد تهاجم فرهنگي و راهكارهاي مبارزه با آن پرداخته شود.

چكيده تحقيق:

الف- اهداف تحقيق:

آشنايي هرچه بيشتر با فلسفه عوامل مظاهر و نتايج شوم مقوله تهاجم فرهنگي درجهت مصون ماندن از عواقب هلاكتبار هجوم فرهنگي استعمارگران.

ب – دلايل موضوع:

عملكرد كشورهاي استعمارگر غرب در مستعمره‌هاي خود در طول يكي، دو قرن اخير كه بدون هيچ ملاحظه و وقفه‌اي در جهت محو افتخارات ملي و اعتقادات مذهبي كشورهاي مسلمان تلاش كرده‌اند چرا كه اين تفكرات و اعتقادات را مانع اصلي وجدي مؤفقيت سرمايه‌داران غربي و بالاخص يهودي در به چنگ آوردن مخازن و منابع طبيعي، تسخير بازارهاي اين كشورها مي‌يافتند و نمي‌توانستند به راحتي كشورهاي غيرمسلمان «مانند هند» آنها را زير سلطه ببرند و مي‌توان از دلايل موفقيت اين هجوم فرهنگي به موارد زير اشاره نمود.

غفلت‌ عامه مردم از اتفاقات اجتماعي و ترفندهاي استعمارگران

سستي اعتقاد و ضعف آگاهي عامه مردم از اصول اعتقادي و افتخارات ملي ومذهبي خود و در برابر مهاجمان كه با ترفندهاي : 1- تحقير فرهنگ خودي و شخصيتهاي مذهبي 2- تحبيب فرهنگ غربي و شخصيتهاي كاذب 3- و در نهايت انحلال مراكز فرهنگي خودي و يا حداقل تضعيف آنها عمل مي‌كنند.

نتايج اصلي تحقيق:

با توجه به مظاهر و شيوه كار مهاجمان فرهنگي و عواقب هلاكتبار آن به نتايجي مي‌توان رسيد:

كشورهاي استعمارگر در ظاهر با شعار رفاه و آسايش و آباداني كشورهاي فقير وارد مي‌شوند و در نهايت به وابستگي شديد ، مصرف‌زدگي ، فقر و بيكاري و بي‌عاري جوانان و در نهايت اضمحلال توان دفاعي ، هويت فرهنگي و محو اعتقادات ملي و مذهبي اين كشورها باعث مي‌شوند. كه ديگر هرگز نتوانند روي پاي خود ايستاده و از منابع و منافع و منافع ملي خود دفاع كنند بلكه به عنوان پيش مرگ و وسيله‌‌ي تحقق اهداف استعمارگران تبديل مي‌شوند و تسليم محض سياستهاي استعماري شده و ذلت را به جاي افتخار ملي قبول كرده ، ثروتها و منابع سرشار خود را دودستي تقديم آنها مي‌كنند .

درپايان پيشنهاداتي چند به عموم افراد جامعه و بالخص دست‌اندكاران فرهنگي ارائه مي‌شود :

1ـ شناساندن و تعميق آگاهي عامه مردم از اعتقادات و افتخارات مذهبي و ملي .

2ـ شناساندن دشمنان اين اعتقادات و افتخارات و اهداف اين دشمنان استعمارگر

3ـ ارائه روشها و راهكارهاي عملي مبارزه و نفي تهاجمات فرهنگي استعمارگران با راهكارهايي چون احياي ارزشهاي ، احياي هويتها و افتخارات ملي ـ مذهبي ، رواج سنت حسنة امر به معروف و نهي از منكر و …پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file95_1385063_2667.zip45.2k