تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق شگفتی های آیات قرآنی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 55

 

فهرست منابع

روح الدین الاسلامی ، عفیف طباره

کلمات القران تفسیر و بیان لحسنین ، محمد مخلوف

الاسلام یتحدی ، وحید الدین خان

الاسلام بین العلم و الدین ، شوقی ابوخلیل

روح الاسلامی ، غفیف طیاره

الاسلام ملاذی الجتمعات الانسانیه ، دکتر محمد سعید رمضان البوطی

تفسیر القران العظیم ، لابن کثیر

معجزه القران ، محمد متولی الشعراوی

صفوه التفاسیر ، محمد علی الصابونی

الانتشارات العلمیه فی القران ، محمد وفا الامیری

مع الله فی السماء ، احمد زکی

قصه الایمان ، الشیخ ندیم الجسر

القران و علوم العصرا الحدیثه ، ابراهیم عراجی

الاسلام و الحقایق العلمیه ، محمود القاسم

مع الطب فی القران الکریم ، د. قزموز ، دیاب

الاعجاز الطبی فی القران الکریم ، دکتر السید الجمیلی

الاعجاز العددی فی القران ، محمد رشاد خلیفه

مقدمه

ستايش واقعي از آن الله است كه در كتاب محكمش مي فرمايد: «سنريهم آياتنا في الآفاق و في أنسهم حتي يتبين لهم أنه الحق.» فصلت /53 «بزودي نشانه هاي خود را در اطراف جهان و در درونشان به آنها نشان خواهيم داد تا براي آنان آشكار گردد كه او حق است.»

و درود و سلام بر اشرف انبيا و مرسلين كه اولين آيات نازل شده بر او، اين آيات بود: «اقرأ باسم ربك الذي خلق خلق الانسان من علق اقرأ و ربك الاكرم الذي علم بالقلم علم الانسان ما لم يعلم» علق /5-1 «از همه» بزرگوار تر است همان كسي كه به وسيله قلم تعليم نمود و به انسان آنچه را نمي دانست، ياد داد» و درود و سلام بر همه ي خاندان و صحابه آن حضرت (ص) و همه ي كساني كه روش آن حضرت را پيمودند و تا قيامت دنبال مي كنند و اما بعد خداوند، انبيا و مرسلين را بشارت دهنده و بيم دهنده فرستاد و آنها را با معجزاتي تأييد كرد تا بعنوان دليل و حجتي در برابر قوم آنها باشد؛ سپس هنگامي پيامبر به سوي قوم خود مي آمد، گفت: «اني رسول من الله اليكم» «من فرستاده اي از جانب خدا به سوي شما هستم» مي گفت و پيام و آيين را آورده ام، قوم از او دليلي براي اثبات گفتارش طلب مي كردند… پس بايد معجزاتي با او مي بود كه صحت ادعاي او و راستي و صدق گفتارش را در تبليغ از جانب خداوند (تعالي) تأييد مي كرد… و بايد معجزه از اموري باشد كه احدي نتوانند مانند آن را بياورد … و همچنين بايد از اموري باشد كه قوم او در آ، امر درخشيدند تا گفته نشود كه پيامبر با قومش به امري تحدي مي كردند كه نمي شناختند و از آن بهره اي نداشتند … و فقط تحدي در كاري صحيح است كه مردم در آن سررشته دارند تا تحدي ارزشمند باشد و به اين سبب ملاحظه مي كنيم كه معجزه ي هر پيامبري در زمينه اي بوده است كه قوم او در آن نبوغ داشته اند.

ابتدا در دوره ي حضرت موسي (ع) «سحر» در صدر زندگاني اجتماعي آنها بود… پس معجزه ي آن حضرت عصا بود. از نوع آنچه كه آن قوم در آن نبوغ داشتند و ليكن آن عصا سحر نبود، آن تجلي سحر بود ولي سحر نبود… پس هنگامي كه عصا را انداخت تبديل به ماري شد و شروع به بلعيدن ريسمانها و عصاهايشان كرد و ساحران به خوبي تشخيص دادند كه ممكن نيست كه آن سحر باشد.

و حضرت عيسي (ع) به پيامبري مبعوث شد در حالي كه قوم او در علم طب برتري داشتند. پس براي آنها معجزه اي آورد از نوع آنچه در آن سر آمد بودند؛ پس كور مادر زاد و پيس را شفا داد. علاوه بر آن در يك امر ديگر بر آنها برتري يافت كه كسي بعد از آن هم به اين امر دسترسي نيافت … پس مرده ها را زنده گرداند…

دانشمندان مي گويند: آن معجزاتي كه خداوند، پيامبرش حضرت محمد (ص) را به آنها تأييد كرد بر دو نوعند:

الف) معجزاتي كه قوانين و سنت هاي طبيعي را نقض كرده است مثل معجزه ي شق القمر و جاري شدن آب از ميان انگشتهاي شريف آن حضرت و معجزات بسياري ديگر و آنها معجزاتي طبيعي هستند كه صحابه و ديگران در زمان آن حضرت مشاهده نمودند، اما كساني كه بعد از آن حضرت پا به عصره حيات گذاشتند فقط نام آن معجزات را شنيده اند بدون اين كه آنها را ببينند و تصديق كرده اند زيرا براي آنها به تواتر و سند تاريخي صحيح نقل شده است.

ب) معجزه ي ماندگار و هميشگي، و آن قرآن كريم است كه روح الامين آن را بر قلب سيد المرسلين با زبان عربي روشن نازل كرده است تا از بيم دهندگان باشد و آن معجزه اي است كه صاحبان عقل و فكر را براي همه ي زمانها مورد خطاب قرار داده و مي تواند هر كسي بگويد: محمد رسول الله است و اين قرآن معجزه ي اوست.

قطعاً مجزه ي مادي محسوس، يكبار واقع مي شود و كسي كه آن را ببيند به آن ايمان مي آورد و كسي كه آن را نديده است، از آن با خبر مي شود ليكن آن اعجاز قرآن است كه فصيحان و اديبان عرب را بهت زده رده در حاليكه آن حضرت (ص) در ميان امتي كه در شعر و بلاغت و بيان سر آمد بودند مبعوث شد و براي آنها معجزه اي آورد كه از جنس آن چيزي بود كه در آن سرآمد بودند، علاوه بر آن، آنها را عاجز ساخت از اينكه مانند آن را بياورند، هر چند يك سوره مانند آن باشد.

اين معجزه ي جاودانه و اين تحدي در قرآن فقط براي عرب نيست بلكه براي جميع عالم است. ابتدا اعجاز بياني و لغوي قرآن كريم همان به مبارزه طلبيدن عرب در آنچه كه در آن به نبوغ رسيده بوده باشند؛ ليكن قرآن كتابي است كه براي همه ي امتها با اختلاف زبانهايشان معجزه مي باشد پس تحدي براي غير عربها كدام است؟ زيرا اين قرآن تا قيام قيامت باقي است. پس لازم است براي همه ي عالم در هر زمان و مكاني معجزه باشد و به اين سبب براي قرآن معجزاتي است در زمان نزول، بعد از زمان نزول، همه ي اين معجزات پيوسته از زمان نزول تا روزگار ما و تا قيام قيامت استمرار دارد، تا معجزات خداوند را در طول روزگار براي ما آشكار گرداند.

آن دورانهايي كه عرب زبانها، هنگام شنيدن بيت شعري يا بيان جمله اي بلاغي به وجد مي آمدند و با آن فرهنگ ادبي راز عظمت قرآن را در مي يافتند به پايان رسيد و با پايان آن دوران ذوق ادبي در ميان امت عرب به سبب دور شدنش از فرهنگ ادبي عظيم در محاورات و معاملات پايان يافت، پس بيشتر مردم، امروز چيز زيادي از فصاحت و بلاغت قرآن را درك نمي كنند، علاوه بر آ، از شناخت عمقي قرآن هم بهره اي ندارند، ولي بيشتر مردم لغات اروپايي را كه به زبان عربي راه يافتند درك مي كنند و اين بالاترين درجه ي ناداني است كه امت عرب از ميراث و فرهنگ خود عدول كرده و اين حالت است كه هرگز قوم عربپرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file147_1385462_7691.zip43.8k