تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق نقش اخلاق و تعهدات اخلاقی در اصول حرفه حسابرسی

دانلود تحقیق نقش اخلاق و تعهدات اخلاقی در اصول حرفه حسابرسی

فهرست مطالب

مقدمه. 1

حسابرس کیست؟. 2

مهارت های مورد نیاز حسابرس.... 2

تقسیم بندی حسابرسان.. 2

وظایف و مسئولیت های حسابرس.... 3

اخلاق حسابرسی در مقایسه با حرفه‌های دیگر. 4

اعتماد عمومی به حسابرسان.. 6

نقش خاص مسئولیت اجتماعی حسابرسان.. 6

مشکلات مربوط به استقلال حسابرس.... 7

کمبودهای موجود در ساختار مؤسسات حسابرسی... 10

مبانی رفتار حرفه‌ای... 11

اصول اخلاق حسابرسی... 12

رابطۀ اخلاق حرفه‌ای حسابرس و کیفیت حسابرسی... 13

نتیجه‌گیری... 19

 


مقدمه

هنگامی‌که شخصیت افراد در جامعه متزلزل شود، جامعه به‌طور فاجعه‌آمیزی آسیب‌پذیر می‌گردد. دوام و بقای یک ملت و یا یک فرهنگ منوط به این است که آن ملت مجهز به ارزش‌های ساده و ابتدایی اخلاقی نظیر دلاوری، نوع‌دوستی، احترام به دیگران و قانون باشد. یک ملت بقا نخواهد داشت مگر اینکه دارای افرادی باشد که مبنای عملشان انگیزه‌هایی فراتر از سود شخصی باشد. رعایت قانون، احترام به زندگی و دارایی‌های بشر، عشق‌ورزی به خانواده، دفاع از اهداف ملی، کمک به مستمندان و پرداخت مالیات، همه و همه به فضایل شخصی افراد نظیر دلیری، وفاداری، صداقت، گذشت، نیکوکاری، احساس همدردی، ادب، نزاکت و احساس وظیفه بستگی دارند.

از بین گرایش‌هایی که جامعه را به سمت‌وسوی رونق و شکوفایی سیاسی هدایت می‌کنند، مذهب و اخلاقیات تکیه‌گاه‌های اجتناب‌ناپذیرند. ارزش‌های اخلاقی، زیربنایی را فراهم می‌کند که یک جامعه متمدن و متعالی فرهنگی و رفتاری بر آن بنا می‌شود زیرا بدون این زیربنا، جامعه متمدن از هم پاشیده و فرو می‌ریزد.

اخلاق موضوعی است فراگیر که همه جوانب زندگی بشر را پوشش می‌دهد. رشد روزافزون جوامع بشری و پیچیده‌تر شدن روابط و مناسبات اجتماعی، نیازهای نوینی را می‌آفریند . پیدایش حرفه‌های گوناگون، زاییده تلاش در پاسخ به این نیازهاست که با گذشت زمان و تغییر شرایط شکل می‌گیرند و به‌تدریج سیر تحول و تکامل را می‌پیمایند. این حرفه‌ها به دلیل ضرورت تقسیم کار و تخصصی شدن امور، روز به روز منسجم‌تر می‌شوند و نقش خود را در بهبود رفاه عمومی جوامع ایفا می‌کنند. تداوم حیات هر حرفه و اشتغال اعضای آن منوط به نوع و کیفیت خدماتی است که ارائه می‌کند و اعتبار و اعتمادی است که در نتیجه ارائۀ این خدمات به دست می‌آورد. این اعتبار و اعتماد سرمایۀ اصلی هر حرفه است و حفظ آن اهمیت والایی دارد. این امر ایجاب می‌کند که وظیفه و هدف اصلی هر حرفه و اعضای آن، خدمت به جامعه باشد و منافع شخصی تنها در چارچوب ارائۀ این خدمات تفسیر و دنبال شود.

حسابرس کیست؟

حسابرس وظیفه بررسی صحت اسناد مالی و حسابرسی و انطباق آنها با اصول حسابرسی و موارد قانونی را بر عهده دارد. حسابرسی و حسابرسی شباهت های زیادی با هم دارند. در واقع حسابرسان کار حسابرسان را بررسی و نتیجه کار خود را به هیأت مدیره ، سهامداران، بانک ها و سایر سازمان های نظارتی و قانونی ، حسب مورد ، گزارش می کنند.

مهارت های مورد نیاز حسابرس

برای انجام کار حسابرسی شما باید در زمینه محاسبات و تحلیل اطلاعا مهارت بالا و قابل قبولی داشته باشید. البته در سال های اخیر به دلیل کامپیوتری شدن سیستم های مالی و حسابرسی، یک حسابرس کارآمد می بایست علاوه بر اصول و فنون حسابرسی و حسابرسی به کار با نرم افزارهای مالی و حسابرسی مختلف نیز تسلط داشته باشد.  همچنین باید دارای مهارت های ارتباطی،کلامی و نوشتاری خوبی باشید. شما به عنوان حسابرس باید بسیار دقیق بوده و توجه زیادی به جزئیات داشته باشید.

 

 

 

فایل ورد 23 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_1671700_9755.zip179.7k