تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت نقش اخلاق و تعهدات اخلاقی در اصول حرفه حسابرسی

دانلود پاورپوینت نقش اخلاق و تعهدات اخلاقی در اصول حرفه حسابرسی

فهرست مطالب

مقدمه.

حسابرس کیست؟.

مهارت های مورد نیاز حسابرس....

تقسیم بندی حسابرسان..

وظایف و مسئولیت های حسابرس....

اخلاق حسابرسی در مقایسه با حرفه‌های دیگر.

اعتماد عمومی به حسابرسان..

نقش خاص مسئولیت اجتماعی حسابرسان..

مشکلات مربوط به استقلال حسابرس....

کمبودهای موجود در ساختار مؤسسات حسابرسی...

مبانی رفتار حرفه‌ای...

اصول اخلاق حسابرسی...

رابطۀ اخلاق حرفه‌ای حسابرس و کیفیت حسابرسی...

نتیجه‌گیری...

اخلاق موضوعی است فراگیر که همه جوانب زندگی بشر را پوشش می‌دهد. رشد روزافزون جوامع بشری و پیچیده‌تر شدن روابط و مناسبات اجتماعی، نیازهای نوینی را می‌آفریند . پیدایش حرفه‌های گوناگون، زاییده تلاش در پاسخ به این نیازهاست که با گذشت زمان و تغییر شرایط شکل می‌گیرند و به‌تدریج سیر تحول و تکامل را می‌پیمایند.

این حرفه‌ها به دلیل ضرورت تقسیم کار و تخصصی شدن امور، روز به روز منسجم‌تر می‌شوند و نقش خود را در بهبود رفاه عمومی جوامع ایفا می‌کنند. تداوم حیات هر حرفه و اشتغال اعضای آن منوط به نوع و کیفیت خدماتی است که ارائه می‌کند و اعتبار و اعتمادی است که در نتیجه ارائۀ این خدمات به دست می‌آورد.

حسابرس وظیفه بررسی صحت اسناد مالی و حسابرسی و انطباق آنها با اصول حسابرسی و موارد قانونی را بر عهده دارد. حسابرسی و حسابرسی شباهت های زیادی با هم دارند.

در واقع حسابرسان کار حسابرسان را بررسی و نتیجه کار خود را به هیأت مدیره ، سهامداران، بانک ها و سایر سازمان های نظارتی و قانونی ، حسب مورد ، گزارش می کنند.

برای انجام کار حسابرسی شما باید در زمینه محاسبات و تحلیل اطلاعا مهارت بالا و قابل قبولی داشته باشید.

 البته در سال های اخیر به دلیل کامپیوتری شدن سیستم های مالی و حسابرسی، یک حسابرس کارآمد می بایست علاوه بر اصول و فنون حسابرسی و حسابرسی به کار با نرم افزارهای مالی و حسابرسی مختلف نیز تسلط داشته باشد.

 

 همچنین باید دارای مهارت های ارتباطی،کلامی و نوشتاری خوبی باشید. شما به عنوان حسابرس باید بسیار دقیق بوده و توجه زیادی به جزئیات داشته باشید.

 

شاغلان حرفه حسابرسی در یک تقسیم بندی کلی به دو گروه اصلی تفکیک می شوند :

۱ - حسابرسان داخلی : این گروه از حسابرسان ، کارمند واحد مورد رسیدگی هستند، و در واقع رابط میان هیات مدیره و شرکت بوده و گزارش رسیدگی خود را به طور هفتگی، ماهانه یا سالانه به مدیرعامل و هیات مدیره ارائه می دهند . این گروه از حسابرسان عملیات داخل واحد تجاری را رسیدگی می کنند.

۲ - حسابرسان مستقل: این گروه از حسابرسان، افرادی هستند که در موسسات حسابرسی مشغول کار هستند و بر اساس قرارداد میان شرکتها یا سازمانها با این موسسات، عملیات حسابرسی و مالی واحد تجاری را بر اساس اصول و موازین حسابرسی مورد رسیدگی قرار می دهند و گزارش خود را به مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه می کنند. در واقع حسابرسان مستقل رابط میان صاحبان شرکت و هیات مدیره شرکت می باشند.

برای اینکه بتوانید یک حسابرس باشید ابتدا باید یک حسابرس توانا باشید. هرچند که گاهی برای حسابرس داخلی شدن لزوما نیازی به حسابرس بودن نیست اگرچه این می تواند به شما در برخی از مشاغل خاص کمک کند.

 

 

 

فایل پاورپوینت 26 اسلایدپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_1671728_5901.zip570k