تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پروژه روش ها و سیستم های تعمیرات و نگهداری پارت پلاستیک خراسان

دانلود پروژه روش ها و سیستم های  تعمیرات و نگهداری  پارت پلاستیک خراسان

فهرست مطالب

مقدمه. 1

مفاهیم کلی نگه داری و تعمیرات... 1

انواع روشها و سیستمهای نگهداری و تعمیرات... 3

نگهداری و تعمیرات بر اسا س شکست(BM) 3

نگهداری و تعمیرات اضطراری (EM) 4

نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (PM ) 4

معرفی کارخانه. 5

ساعات کاری.. 6

خلاصه فرآیند سازمان.. 8

کلیات... 8

فرم درخواست تعمیر. 9

فرم سابقه دستگاه 10

فرم گزارش کارکرد: 10

فرم گزارش بازخورد. 12

کارت شناسایی دستگاه 12

شناسنامه ماشین آلات... 13

کد گذاری ماشین آلات... 17

طراحی بخش های مختلف نت و اجرا 17

پیاده سازی نظام طراحی شده 18

تعیین اهداف سازمان.. 19

بررسی وضعیت موجود. 19

گامهای موثر در بررسی وضعیت موجود. 19

ایجاد آرشیو اطلاعات تجهیزات... 19

مدیریت اطلاعات وتجزیه تحلیل نتایج.. 20

راه حل و روش اجرایی مناسب برای خرابی و از کار افتادگی های ناگهانی و پیش بینی نشده دستگاه ها 21

سيستم مناسب ( روش اجرايی )برای تعميرات اساسی.. 22

فرم نیروی انسانی.. 26

فرم در خواست تعمیر اضطراری.. 27

فرم شرح تعمیرات ماشین آلات... 29

بررسی عملکرد سیستم.. 30

بررسی عمکرد کارخانه در زمینه نت... 30

جمع بندی.. 31

مقدمه

پيشرفت شتابنده و شگرف فناوري هاي مختلف در جهان به دامنه حركت واحد هاي توليدي ، خدماتي و صنعتي افزوده است ، به طوري كه واحد هاي صنعتي كشور ها نيز نمي توانند بدون تاثير پذيري و استقرار سيستمهاي نگهداري و تعميرات علمي در جهت دست يابي به افزايش بهره وري ، افزايش كيفيت محصولات ،‌ بالا بردن قدرت رقابت و ساير اهداف گام بردارند .

در دنياي امروز فعاليتهاي توليدي و اقتصادي هر چه بيشتر به ماشين آلات وابسته شده اند . پيچيدگي تجهيزات مستلزم برخوردي علمي با نگرشي مدرن براي استفاده و نگهداري از آنها مي باشد و نگرش سنتي ديگر پاسخگو نمي باشد . بنابراين يكي از ضروري ترين نظام ها در هر كارخانه وجود يك نظام مدون ، علمي و كاربردي نگهداري و تعميرات است .

نگهداري و تعميرات صحيح ، علمي و برنامه ريزي شده با روشهاي نوين بر روي بهره وري ، كيفيت ، هزينه هاي مستقيم توليد ، قابليت اطمينان و سود آوري اثر مي گذارد ، بنابراين ضرورت طراحي و استقرار سيستمهاي نگهداري و تعميرات در كارخانجات يكي از مسائل مبرم و حياتي امروز صنايع مملكت ماست  . حفظ سرمايه هاي كشور از يكسو ، ارزبري بالا و خريد ماشين آلات و تجهيزات از سويي ديگر ،‌ استفاده عقلايي و برنامه ريزي شده و نگهداري و تعمير به موقع ماشين آلات و تجهيزات را الزامي مي سازد . 

مفاهیم کلی نگه داری و تعمیرات

  • دوره نخست BM - (Breakdown Maintenance)

سير تحولات در دوره نخست تحقيقات نشان مي‌دهد که گامهاي اوليه در پياده‌سازي نت در سالهاي قبل از جنگ جهاني دوم رخ داده است . در آن ايام صنايع به شکل امروزي مکانيزه نبوده و لذا خرابيها و توقف ناگهاني ماشين‌آلات مشکلي جدي را براي دست اندرکاران امر توليد ايجاد نمي‌نمود ؛ به بيان ديگر ، جلوگيري از بروز عيب در ذهن اکثر مديران و مهندسين مفهوم نداشته و يا حداقل ضرورتي از اين نظر احساس نمي‌گرديد . علاوه بر اين اکثر ماشين‌آلات و تجهيزات توليدي از طرح نسبتا ساده‌اي برخوردار بوده و اين ويژگي ، کار با آنها را ساده و تعميرشان را آسان مي‌نمود . نتيجه آنکه در آن زمان نيازي به استفاده از نت سيستماتيک احساس نمي‌گرديده و اکثر شرکتها و واحدهاي توليدي و صنعتي تنها در زماني که دستگاه و يا تجهيزات از کار مي‌افتادند ، بازبيني و يا تعمير آنها را آغاز مي‌نمودند ؛ در واقع سيستم نگهداري و تعميرات به هنگام از کارافتادگي (Breakdown Maintenance) معمول بود

 

دوره دوم TPM - (Total Productive Maintenance)

در طول دهه 1950 نت پيشگيرانه به تدريج تکامل يافته تا پاسخگوي نيازهاي جديد صنعت باشد . در اين راستا سيستم نگهداري و تعميرات بهره‌ور(Productive Maintenance)  در سال 1954 به صنايع آمريکا معرفي گرديد . در اين سيستم ضمن تاکيد بر روي اصلاح خرابيهاي اتفاقي و از کار افتادن غيرمنتظره تجهيزات با بهره‌گيري مناسب از علوم آمار و احتمالات و پژوهش عملياتي ، شبيه‌سازي ، اقتصاد مهندسي ، تئوري صف و نگرشهاي تحليلي ، تکنيکها و مدلهايي براي حالات مختلف انواع دستگاهها و تجهيزات ابداع شد که متخصصين اين رشته مي‌توانستند کليه فعاليتها و عمليات نگهداري و تعميرات را به نظم درآورده و خرابيها را پيش‌بيني نمايند تا جهت نگهداري و تعمير آنها برنامه‌ريزي انجام پذيرد .

دهه 1960 را مي‌توان دهه گسترش استفاده از نت بهره‌ور در صنايع ناميد . معرفي نت بي‌نياز از تعمير ، مهندسي قابليت اطمينان و مهندسي قابليت تعمير (1962) از نتايج تحقيقات انجام شده در اين دهه بوده که در تکامل سيستم نت بهر‌ه‌ور بسيار موثر بوده است .

 

 

فایل ورد 34 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_1978031_1180.zip2.1 MB