تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت معماری ژاپن

دانلود پاورپوینت معماری ژاپن

ژاپن کشوری است متشکل از جزایر متعدد که در شرق آسیا واقع شده است . این جزایر آتشفشانی و دارای مناطق کوهستانی بوده و از تپه های صخره ای شکل گرفته اند . چهارپنجم خاک ژاپن را جنگل و مناطق سبز وحشی پوشانده است . این مجمع الجزایر مشتمل بر چهار جزیره اصلی و تقریبا 3900 جزیره کوچکتر است . جزایر ژاپن زلزله خیز و در معرض طوفانهای خطرناک دریایی هستند و موضوع زلزله به خصوص در تکامل معماری این سرزمین تأثیر چشمگیری داشته است . جنگلهای بامبو در ژاپن فراوان است که به همین دلیل چوب نقش عمده ای در ساختمان سازی ژاپن دارد .چوب درختان جنگلی در معماری ژاپن مصالح اصلی را تشکیل می دهد و سنگهای آتشفشانی و غیررسوبی نیز در پی سازی ، و یا کرسی چینی دیوترهای بناهای چوبی به کار می روند  .

جزایرژاپن تحت تاثیر جریانهای هوای سرد زمستانی اسیا و وزش بادهای گرم و مرطوب تابستانی اقیانوس آرام است که این امر در جهت گیری ساختمانها  ، نحوه معماری برای ایجاد کوران در تابستان  و مسدود بودن در زمستان تاثیر بسزایی داشته است . به علت وجود بارندگی های شدید در ژاپن خانه ها حتی المقدور رو به جنوب ودارای سایه بانهای بلند در امتداد سقف هستند که از تابش خورشید تابستانی و بارشهای شدید جلوگیری می کند . دیوارهای بلند اطراف خانه نیز نمای شمالی را از وزش بادهای سرد زمستانی محافظت می کنند . دیوارهای جانبی ساختمانها به صورت متحرک ( پارتیشن ) هستند که در تابستان برداشته میشده و در نتیجه کوران و جریان هوا ایجاد می شود .

نژاد ژاپنی از اختلاط سه نژاد سفید ابتدایی به نام آینو ، زرد یا مغولی و قهوه ای که مربوط به شبه جزیره مالایا و اندونزی می باشند ، بوجود آمده است . تاریخ ژاپن به پنج دوره تقسیم می شود : دوران باستان ، دوره آغاز تاریخ ، قرون وسطی ، دوره قبل از مدرنیزه شدن و دوره جدید .

از دوران پیش از تاریخ در حدود 7000 ق . م ظروف سفالی از نوع یایویی و گنبدهای بسیار عظیم در دوران کوخون یا تومولی به جای مانده است . دوره آغاز تاریخ با پیدایش فرهنگ بودا آغاز شده و به سه دوره آزوکا ، هاکوها ، و تمپیو تقسیم می شود .

 

 

فایل پاورپوینت 27 اسلاید



پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_1978037_1642.zip1.4 MB