تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت الکتروانسفالوگرافی EEG

دانلود پاورپوینت الکتروانسفالوگرافی EEG

نوار مغزی یا الکتروانسفالوگرافیEEG) ) الکترومغزنگاری، ثبت فعالیت الکتریکی مغز است، این تکنیک شامل اخذ سیگنال توسط الکترودهای سطحی، بهبود سیگنال (معمولاً تقویت و حذف نویز)، چاپ سیگنال و آنالیز آن می شود. آنچه روی کاغذ چاپ می شود، الکتروانسفالوگرام نامیده می شود.

مطالعه روي منشاء سيگنالEEG و نحوه توليد آن در كاربرد اين سيگنال تاثير زيادي دارد.دانستن عوامل مؤثر در توليد سيگنال  مي تواند راه گشاي مناسبي براي استفاره  از آن در تشخيص ميزان سلامت عملكرد مغز با شد. بر خلاف سيگنالECG كه داراي  شكلي بسيار معروف و قابل تشخيص است. سيگنالEEG  داراي ريتمهاي مختلف است كه وابسته به شرايط حسي و حركتي گوناگون  مي با شند.

 

 

تشخيص هر ريتم اين سيگنال احتياج به  تجربه و مهارت زيادي دارد. امواج و ريتمهاي سيگنالEEG  در نقاط و محلهاي خاصي از سر و در شرايط بخصوصي ظاهر مي شود. بنابراين قرار گرفتن الكترودها بر روي سر استاندارد شده است.

نخستين بارCaton در سال1875سيگنال EEG را با كمك الكترودهاي داخلي از سطح كورتكس مغز ثبت نمود.اما نخستين كسي كه  سيگنالEEG را با كمك الكترودهاي سطحي از سطح جمجمه ثبت نمود هانس برگر نام داشت كه در سال 1929ثبت اين سيگنال و تغيرات آن در موقع خواب وبرخي بيماريها نظيرصرع را به جامعه عملي گزارش داد

 

 پس از آن تصاويرBrain،toposcope كه از سيگنال EEG  به دست مي آيند توسط دانشمندان ديگر توصيف شدند. شايد سيگنال  EEGرا بتوان تنها دادهاي دانست كه از وضعيت مغز و فعاليت آن به طور لحظه اي و مستقيم(Online) خبر مي دهد براي مقايسه تصاوير دو بعدي و سه بعدي مغز(CT, MRI,..)را در نظر بگيريد كه همگي اطلاعات offline در اختيار پزشكان و محققان قرار مي دهند. با توجه به خصوصيات ويژه اين سيگنال حياتي تحقيقات زيادي انجام پذيرفته است كه در موارد متعددي به كاربرد هاي كلينيكي منتج شده اند.

 

فایل پاورپوینت 21 اسلایدپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_1987911_8283.zip2.2 MB