تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت LNG

دانلود پاورپوینت LNG
تاريخچه
اولين تجربه مايع سازي گاز به قرن 19 ميلادي برمي‌گردد كه دانشمند انگليسي مايكل فارادي انواع مختلف گاز و گاز طبيعي را به صورت مايع درآورد.  اولين واحدLNG در سال 1912 در ويرجينياي غربي ساخته شد و اولين واحد تجاري در 1941 در كليولند واقع در ايالت اوهايو به بهره‌برداري رسيد.  اولين محموله LNG به حجم 5000 متر مكعب در سال 1959 از لوييزيانا به جزيره Canvey در انگليس حمل گرديد.  در سال 1964 اولين تأسيسات دور LNG در الجزاير به بهره‌برداري رسيد و اولين پايانه دريافت LNG در انگليس آغاز بكار كرد.  در سالهاي 1972 تا 1990 تجارت LNG توسعه يافته و توليد اين فرآورده در برونئي ، اندونزي، ابوظبي، مالزي، استراليا آغاز شد.
 
مشخصات فني LNG   
گاز طبيعي‌ مايع‌شده‌(LNG)  مايعي‌ روشن‌، بدون‌ هيچ‌ رنگ‌ ، بو و غير سمي است و نسبت به فلزات يا ساير مواد حالت خورندگي ندارد. ‌  بخش‌ اعظم‌ آن‌ از گاز متان‌ تشكيل‌ شده‌ ‌ و درصد ناچيزي‌ هم‌ هيدوركربن‌هاي‌ آلي‌ و نيتروژن‌ در آن‌ يافت‌ مي‌شود با توجه‌ به‌ تركيبات‌ آلي‌ اين‌ ماده‌، خواص‌ آن‌ از جهت‌ ارزش‌ حرارتي‌ و چگالي‌، مي‌تواند متفاوت‌ باشد. ولي‌ بطور كلي‌ مشخصات‌ فيزيكي LNG به‌ شرح‌ زير است‌:
1 -2-  وزن‌ مخصوص  : 0.425  گرم
2-2- چگالي‌:  26.5  پوند بر فوت‌ مكعب‌
3-2-  نقطه‌ جوش : 161 درجه‌ سانتيگراد
3-3- دماي احتراق خودبخودي : 534 درجه سانتيگراد
3-4-  وزن مولكولي : 04/16
 
 
 پروسه هاي توليد LNG
اساس روش­هاي مختلف توليد LNG، سردسازي گاز طبيعي تا دماي حدود  - 161.5 ºC درجة سانتي­گراد در فشار اتمسفريك است. در همه اين روش­ها گاز طبيعي پس از خروج از مخزن و جداسازي مايعات گازي و طي مراحل نم­گيري و سولفورزدايي، ابتدا تا دماي ºC ‌35-  درجة سانتي­گراد سرد شده و سپس وارد بخش مايع­سازي مي­گردددر اين فرآيند، گاز طبيعي طي تبادل حرارتي با يك سيال مبرد تا دماي - 161.5 ºC   درجة سانتي­گراد سرد شده و به حالت مایع تبدیل میشود
 
 مزاياي LNGبه عنوان سوخت خودروها:
1- چگالي بالا
2- سرعت سوختگيري(براي ماشينهاي بزرگ
3- قابل حمل بودن و دسترسي آسان
4- مخازن ذخيره‌سازي سبك‌تر
5- عدم كاهش كارايي موتور‌ها با سوخت LNG
6- شباهت به سوخت‌هاي فعلي
 
معایب استفاده از LNG:
بسیاری از مردم به استفاده از مواد در دماهای پایین عادت نداشته لذا نیاز به آموزش خاصی در زمینه استفاده از سوخت در دمای خیلی پایین هست.
در ایستگاههای سوخت گیری خطوط انتقال گاز از مخزن به خودرو ( شامل لوله  ها شیرآلات و وسایل اندازه گیری) جهت انتقال LNG در حالت مایع باید پیش از شروع، سوخت تا دمای  ºF 260- سرد شوند در غیر اینصورت منجر به تبخیر بخشی از سوخت می شود.
 
 
 
 
 
فایل پاورپوینت 14 اسلاید


پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_1996326_6517.zip1.7 MB