تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت خانواده درمانی

دانلود پاورپوینت خانواده درمانی
تاریخچه مختصری از خانواده درمانی :
خانواده درمانی مانند بسیاری از ابداعات دیگر ، از بسترهای متفاوتی پدید آمد و  نضج گرفت و به همین دلیل تعیین اینکه برای نخستین بار کجا و کی به کار گرفته شده ، مشکل است .
Luepnitz : به اعتقاد لوپینتز اینکه خانواده درمانی در قرن بیستم ظهور کرد نشان دهنده نوعی اسطوره سازی است .
 
 
کار افرادی که اغلب از آنها به عنوان مبتکرین اولیه خانواده درمانی یاد می کنند ، بزودی کار افرادی که اغلب از آنها به عنوان مبتکرین اولیه خانواده درمانی یاد
می کنند ، بزودی حول رویکرد های خاص متمرکز شد ، که همه آنها دراین دیدگاه مشترک بودند که الگوهای تعاملی بین افراد ( بخصوص در خانواده ها )  نقش مهمی در مشکلات آنها دارد و درصورتی می توان این مشکلات را به طرز موثر حل کرد که همه افراد  خانواده در درمان شرکت جویند . هر یک از این خانواده درمانگران اولیه افرادی را تحت تاثیرقرار دادند و پیروانی یافتند که این در برخی موارد به پیدایش مکاتبی انجامید دو مکتبی که مدت کوتاهی پس از پیدایش شهرت بیشتری کسب کردند مکاتب خانواده درمانی ساختاری و خانواده درمانی راهبرد بودند  .
 
خانواده درمانی ساختی :
خانواده درمانی ساختی ، یعنی پیکره ای از نظریه و فنون است .که فرد در را در چارچوب محیط اجتماعی اش در نظر می گیرد . نظریه مبتنی براین اساس ، معطوف به تغییردادن سازمان خانواده است . وقتی ساخت گروه خانواده دگرگون شود ، وضعیت اعضای آن به بالتبع تغییرمی کند .در نتیجه ،تجارب و ادراک هرعضو هم تغییر می کند .نظریه "خانواده درمانی " مبتنی براین حقیقت است که انسان مجزا ومنفک از سایرین نیست .عضوی است که با گروه اجتماعی درکنش و واکنش است ، آنچه او واقعیت تلقی میکند بسته به عناصرداخلی و خارجی است .
 
 
تبیین اختلال در نظریه ساختن و جایگاه آسیب شناسی  :
وقتی ذهن همانند برون مغزی باشد که درون – مغزی فرض اینکه آسیب در ذهن فرد است ، نشان نمی دهد که جای آن در درون یا برون شخصی است .
آسیب ممکن است در درون بیمار ، در محیط اجتماعی او یادر باز خورد بین این دو باشد . درمان بر سه قاعده استوار است . اولا حیات روانی فردیک روند کاملادرونی نیست . فرد بر محیط خود اثرمی گذارد و ازآن اثر می پذیرد . قاعده دومی که زیر بنای این نوع درمان را تشکیل می دهد این است که تغییرات ساخت خانواده موجب تغییر در رفتار و فرایند درون – روانی اعضای سیستم می شود .قاعده سوم اینکه وقتی درمانگر ، بایک بیمار یا خانواده بیمار کار میکند ، رفتار خود او هم جزئی از محیط است .
 
 
 
 
 
 
فایل پاورپوینت 35 اسلاید


پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_1996345_8082.zip2.6 MB