تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت بيوكاتاليستها، بیوحسگرها

دانلود پاورپوینت بيوكاتاليستها، بیوحسگرها
مقدمه
امروزه در زمينه هاي مختلفي از جمله پزشكي، صنايع شيميايي، صنايع غذايي، مانيتورينگ محيط زيست و توليد محصولات دارويي و بهداشتي از بيوسنسورها بهره مي گيرند. اين سنسورها ابزاري توانمند جهت شناسايي مولكولهاي زيستي مي باشند. به عنوان مثال حواس بويايي و چشايي انسان نمونه اي از يك زيست حسگر طبيعي است كه به شناسايي بوها و طعمهاي مختلف مي پردازد. سيستم ايمني بدن نيز يك زيست حسگر طبيعي است، كه ميليونها نوع مولكول مختلف را شناسايي مي كند.
 
در حقيقت زيست حسگرها ابزارهاي آناليتيكي هستند كه مي توانند با بهره گيري از هوشمندي مواد بيولوژيكي، تركيب يا تركيباتي را شناسايي نموده و با آنها واكنش دهند. محصول اين واكنش مي تواند يك پيغام شيميايي، نوري و يا الكتريكي باشد.          
 
بيشترين كاربرد زيست حسگرها در تشخيص هاي پزشكي و علوم آزمايشگاهي است. در حال حاضر بيوسنسورهاي گلوكز از موفق ترين بيوسنسورهاي موجود در بازار هستند كه به اندازه گيري غلظت گلوكز خون مي پردازند. در پانكراس بيماران ديابتي به ميزان كافي انسولين توليد نمي شود. در اينگونه موارد براي تنظيم مصرف انسولين، سنجش مداوم ميزان گلوكز خون ضروري است. اين ابزار به بيماران مبتلا به ديابت كمك مي كند تا در طول روز به سنجش سطح گلوكز خون خود پرداخته و در زمانهاي مورد نياز انسولين تزريق كنند.
 
تعریف بیوسنسور
بررسی اجزای بیوسنسور

به طور کلی هر بیوسنسور شامل اجزای زیر می باشد:

 
چهار دسته ی اصلی این مواد به شرح زیرند:
مزایا و معایب آنزیم های خالص
آنتی بادی ها
نوکلئیک اسید
نانولوله ها
هدایت الکتریکی بالایی نسبت به مس دارند.
جذب و دفع مولکولي:
اولين اثر جذب مولکولي بر روي تک‌ديواره ها درخلال اندازه‌گيري خواص هدايت الکتريکي نانولوله‌ها ديده شد.
تفاوت مقاومت نانولوله‌هاي نيمه‌هادي در هوا و خلاء .
اندازه‌گيري خواص الکتريکي نانولوله‌ها در محيط‌هاي مختلف
ضريب هدايت الکتريکي نانولوله‌ها در معرض مقادير اندکNO2سه برابر نانولوله‌هاي معمولي
 ضريب هدايت در معرض NH3 دو برابر
NO2 و O2 به شدت جذب فيزيکي نانولوله‌ها شده و سرعت دفع آن‌ها در دماي اطاق ناچيز است.
جذب فيزيکي NH3 ضعيف بوده و مي‌توان آنرا با پمپ ساده در خلاء از روي نانولوله‌ها جدا نمود، زيرا NH3 با پيوندهاي ضعيف واندروالس به نانولوله‌ها متصل مي‌شود. عليرغم اين پيوندهاي ضعيف، NH3 تغييرات زيادي در ضريب هدايت الکتريکي نانولوله‌ها ايجاد مي‌کند.
 
 
 
 
 
فایل پاورپوینت 26 اسلاید

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_1998142_2798.zip1.8 MB

دانلود مجموعه تحقیق های دانش آموزی و دانشجویی با حجم کم

دانلود مجموعه تحقیق های دانش آموزی و دانشجویی با حجم کم قابل توجه دانش آموزان و به ویژه کافی نت داران عزیز: این مجموعه شامل 800 فایل تحقیق با حجم 1 الی 10 صفحه و فرمت word می باشد. این فایل ها طی مدت طولانی توسط خود بنده درست شده و از هر لحاظ مورد اعتماد است. همه فایل ها مرتب و صفحه آرایی آماده چاپ هستند. اغلب فایل های این مجموعه 1 الی 4 صفحه ای هستند و به طور میانگین کل این مجموعه شامل  2000 صفحه خواهد بود. دانش آموزان عزیز در طی سال تحصیل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دسته بندی محصولات فروشگاه

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات

filesell filesell