تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت دبي‌سنج الكترومغناطيسي

دانلود پاورپوینت دبي‌سنج الكترومغناطيسي
—
—معرفی:
—دبی سنج مغناطیسی وسیله ای برای اندازگیری دبی حجمی مایعات با افت فشار کم می باشد . هزینه ساخت پایین،یک‍پارچه بودن وسیله،دقت بالا،خروجی آنالوگ خطی،غیر حساس بودن به ویسکوزیته – فشار- دما، توانایی اندازه گیری طیف وسیعی از مایعات ( اعم ازآب ،مایعات سمی، مایعات خورنده و مواد فاضلاب)،مواردی هستند که این دبی سنج را از دبی سنجهای دیگر متفاوت ی سازد.
—
—
      اساس کار
— قانون فارادی :
—کار دبی سنج مغناطیسی براساس قانون فارادی می باشد.با توجه به قانون فارادی اگر یک رسانای جریان برق در راستای عمود بر میدان مغناطیسی حرکت کند بطوریکه خطوط میدان مغناطیسی را قطع کند ولتاژی را در رسانا القاء می شود که ولتاژ القایی به سرعت حرکت رسانا در میدان بستگی دارد.
—برای بکار بردن این قانون در اندازگیری دبی ، لازم است که سیال بکار رفته رسانای جریان الکتریسیته باشد تا در قانون فارادی صدق کند . بطوریکه در طراحی دبی سنج مغناطیسی بکار رفته است ،ولتاژ پالس القایی از قانون فارادی ، با سرعت متوسط مایع و شدت میدان مغناطیسی و طول رشته رسانا ـ که دراین مورد فاصله بین دو الکترود می باشد -  رابطه دارد. (شکل 1)
—
—
—
— 
—
—
—جهت نيروي محركه القاء شده عمود بر جهت ميدان مغناطيسي و جهت سرعت است (قانون لنز). در دبي‌سنج الكترومغناطيسي، ميدان مغناطيسي با يك آهنرباي الكترومغناطيسي دائمي ايجاد مي‌شود سيال در جهت x جريان دارد. اگر به يك برش از سيال توجه كنيم، مي‌توان آنرا مانند يك هادي در نظر گرفت. وقتي برش متحرك, خطوط نيرو را قطع مي‌كند ولتاژي در جهت z القاء مي‌شود. در اين موقعيت دو الكترود (عمود بر صفحه كاغذ) براي اندازه‌گيري ولتاژ القاء شده قرار داده شده است. ولتاژ القايي با سرعت سيال تناسب مستقيم دارد. علامت ولتاژ تا علائم 0-5mA يا 4-20mA تقويت شده و بعنوان ورودي كامپيوتر بخش كنترل استفاده مي‌شود.
—
—
فایل پاورپوینت 20 اسلاید


پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_1999412_7958.zip1.8 MB