تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت هارد ديسک

دانلود پاورپوینت هارد ديسک
Hard disk

بر روی هر کامپيوتر حداقل يک هارد ديسک وجود دارد. برخی از سيستمها ممکن است دارای بيش از يک هارد ديسک باشند. هارد ديسک يک محيط ذخيره سازی دائم برای اطلاعات را فراهم می نمايد . اطلاعات ديجیتال در کامييوتر می بايست بگونه ای تبديل گردند که بتوان آنها را بصورت دائم بر روی هارد ديسک مغناطيسی  ذخيره کرد.

 
 مبانی هارد دیسک :

 

هارد دیسک در سال 1950 اختراع گردید. هارد دیسک های اولیه شامل دیسک های بزرگ با قطر 20 اینچ ( 50/8 سانتیمتر) بوده و توان ذخیره سازی چندین مگابایت بیشتر را نداشتند. به این نوع دیسک ها در ابتدا " دیسک ثابت " می گفتند. در ادامه بمنظور تمایز آنها با فلاپی دیسک ها از واژه " هارد دیسک " استفاده گردید. هارد دیسک ها دارای یک )Platter  صفحه ) بمنظور نگهداری محیط مغناطیسی می باشند. عملکرد یک هارد دیسک مشابه یک نوار کاست بوده و از یک روش یکسان برای ضبط مغناطیسی استفاده می نمایند. هارد دیسک ونوار کاست از امکانات ذخیره سازی مغناطیسی یکسانی نیز استفاده می نمایند.در چنین مواردی می توان بسادگی اطلاعاتی را حذف و یا مجددا" بازنویسی کرد. اطلاعات ذخیره شده بر روی هر یک از رسانه های فوق ، سالیان سال باقی خواهند ماند .

 
هارد دیسک

    یک هارد دیسک پیشرفته قادر به ذخیره سازی حجم بسیار بالائی از اطلاعات در فضائی اندک و بازیابی اطلاعات با سرعت بسیار بالا است . اطلاعات ذخیره شده برروی هارد دیسک در قالب مجموعه ای از فایل ها ذخیره می گردند. فایل نامی دیگر برای مجموعه ای از بایت ها است که بنوعی در آنها اطلاعاتی مرتبط به هم ذخیره شده است . زمانیکه برنامه ای اجراء و در خواست فایلی را داشته باشد، هارد دیسک اطلاعات را بازیابی و آنها برای استفاده پردازنده ارسال خواهد کرد . برای اندازه گیری کارآئی یک هارد دیسک از دو روش عمده استفاده می گردد:

    میزان داده (Data rate) . تعداد بایت هائی ارسالی در هر ثانیه برای پردازنده است . اندازه فوق بین 5 تا 40 مگابایت در هر ثانیه است .

 

    زمان جستجو (Seek Time) . مدت زمان بین درخواست یک فایل توسط پردازنده تا ارسال اولین بایت فایل مورد نظربرای پردازنده را می گویند.

هارد وشرایط استفاده

     1- شرايط حمل هارد ديسك

          جهت حمل از كيسه هاي آنتي استاتيك استفاده كنيد مانند پلاستيك اوليه خود هارد)اگر كامپيوتر روشن است قبل از اينكه هارد را جدا كنيم آن را به حالت پارك ببريد(توضيح : در صورتي كه شما كامپيوتر را شات داون كرده باشيد و از خاموش شدن كامپيوترتان حداقل ۱۶ ثانيه گذشته باشد هاردتان پارك شده است) وسپس نسبت به حمل آن اقدام نمائيد.

    براي مسافتهاي طولاني از بسته بندي خود شركت توليد كننده استفاده كنيم.

2    - شرايط نگهداري هارد ديسك

         هنگام كار ديسك سخت بايد دما بين ۵ تا ۵۵ درجه و رطوبت بين 5 تا 95 درصد باشد.

   هنگام نگهداري ديسك سخت بايد دما بين 40- تا65 درجه و رطوبت بين 5 تا 95 درصد باشد.

  

 

3   - شرايط وصل كردن به كامپيوتر

         بايد قبل از دست زدن و نصب در كيس از سيم ارتباط زمين با بدن استفاده نمود تا الكتريسيته ساكن باعث آسيب رساندن به هارد نشود.

  

    ديواره كناري هارد با دست بگيريم و آن را جابجا كنيم و به هيچ وجه به برد الكترونيكي دست نزنيم اگر با پيچ گوشتي برقي پيچها را سفت مي كنيم نوع بدون ضربه را استفاده كنيم.

 

   توجه

   در صورت استفاده از چند هارد آنها را روي هم قرار ندهيم.

   هارد هنگام كار بايد به صورت افقي باشد.

تقسیمات دیسک

    دیسک ها از تقسیمات زیر استفاده می کنند :

    شیار(Track) : به دوایر هم مرکز بر روی رویه ها شیار گفته می شود.

    استوانه ((Cylinder : به شیار های هم شعاع بر روی رویه های مختلف استوانه گویند.

    قطاع یا سکتور (Sector) : هر شیار از تعدادی سکتور تشکیل شده است.

    شیارها معمولا از بیرون به سمت داخل و از صفر شماره گذاری میشوند. بیرونی ترین شیار شماره صفر دارد .در شیارها داخلی بیتها به همدیگر نزدیکترند .در هر سکتور اغلب نیم کیلو بایت یا 512 بایت  اطلاعات ذخیره میشود.

ذخیره سازی داده ها در دیسک

اطلاعات بر روی سطح هر یک از صفحات هارد دیسک در مجموعه هائی با نام سکتور و شیار ذخیره می گردد. شیارها دوایرمتحدالمرکزی می باشند که بر روی هر یک از آنها تعداد محدودی سکتور با ظرفیت بین 256 ، 512 بایت ایجاد می گردد. سکتورهای فوق در ادامه و همزمان با آغاز فعالیت سیستم عامل در واحد های دیگر با نام کلاستر سازماندهی می گردند. زمانیکه یک درایو تحت عملیاتی با نام Low level format قرار می گیرد، شیارها و سکتورها ایجاد می گردند. درادامه و زمانیکه درایو High level format گردید، با توجه به نوع سیستم عامل و سیاست های راهبردی مربوطه ساختارهائی نظیر : جدول اختصاص فایل ها، جدول آدرس دهی فایل ها و... ایجاد، تا بستر مناسب برای استقرار فایل های اطلاعاتی فراهم گردد                             

 
 
 
فایل پاورپوینت 39 اسلاید


پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_1999783_1185.zip233.8k