تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت جذام هپاتیت سرطان

دانلود پاورپوینت جذام  هپاتیت  سرطان
فهرست مطالب

مقدمه

جذام چیست؟

انتقال بیماری

انواع جذام

علائم بیماری

هپاتیت چیست؟

ويروس هپاتيت و انواع آن

سرطان چيست ؟

انواع سرطان

عوامل سرطانزا

نحوه ايجاد و انتشار سرطانها

منشاء سرطان

انواع تومور

علائم اوليه سرطان

سرطانها و تغذيه

 

در هر عصري از تاريخ ، بشر گرفتار ترس از يك بيماري بوده است جذام یکی از قدیمی ترین بلایایی است که بشر با آن دست به گریبان بوده است . سپس  سرطان و اينك از بيماري نوظهوري مانند ايدز رنج مي برد ،اما بي شك سرطان از نگران كننده ترين اين بيماريهاست و كشف راههاي پيشگيري از آن هدف اصلي پژوهشگران مي باشد.

 

جذام درحقیقت یک بیماری عفونی مزمن است که به وسیله باسیل های مقاومی به نام میکوباکتریوم لپرا (Mycobacterium leprae)به وجود می آید.این بیماری بیشتر پوست، اعصاب محیطی،مخاط دستگاه تنفسی فوقانی و چشم ها گرفتار می کندولی بتدریج اعضای دیگرنیزگرفتار می شوند.

عامل این بیماری روی اعصاب حسی پوست اثر می گذاردوآنها رامختل می کندودر نتیجه نقاط انتهایی بدن بیمار مانند دست ها وپاها بی حس می شوند.این عامل موجب می شود بیماردر سوختن یا بریدن های مکرراحساس دردنکندودر نتیجه ضایعات دایمی ایجاد شود.درادامه روندبیماری ،عفونت به زخم ها افزوده وگاهی حتی نیاز به قطع عضواحساس می شود.این درحالیست که چشم هاومخاط بینی ازدیگرنقاط در معرض خطر هستند.

 

حمله باکتری جذام به اعصاب چشم باعث ازبین رفتن رفلکس پلک زدن  میشود.به این ترتیب محافظ اصلی چشم درمقابل صدمات از میان برداشته می شودودرادامه ممکن است شخص دچار کوری شود.

 

این بیماری درهرسنی  بوجود می آیدوهردوجنس رامبتلا می کند،امادربعضی نژادها بروز بیماری درمردان بیشتراززنان است.ازنظرشغلی ،اکثریت جذامیان ایران را کشاورزان تشکیل میدهند.

جدام نوع ترواگیرداراست.دراین نوع بیماری ،فردبیماردرهرشبانه روزحدود 100میلیون میکروب جذام راازطریق ترشحات بینی خود به محیط خارج دفع می کند.باتوجه به این که عامل جذام دربدن پشه خاکی وساس هایی که از بیماران درمان نشده تغذیه کرده اند یافت می شده است.

سرطان چيست ؟

در برخی از شرايط به عللي يك سلول تغيير شكل

پيدا كرده و تبديل به يك سلول سرطانی می شود.

 

سلول سرطانی شباهت زيادي به سلولهاي طبيعي بدن ندارد و براي هدف خاصي ، يا وظيفه بخصوصي تقسيم بندي نمي شود. تقسيم بندي بي هدف و سريع سلولهاي سرطاني در هر نقطه از بدن كه باشد به تدريج توده يا توموري تشكيل مي دهد. اين توده با ترشح موادي به داخل بدن و يا فشار به اعضاء مجاور موجب اختلالات عظيمي در بدن مي گردد.

سلولهاي سرطاني بعد از يك دوره مشخص از بين نمي روند و بدون هدف خاصي رشد مي كنند. به مجموعه اين توده سلولي و علائم و عوارض آنها بيماري سرطان گفته مي شود.

انواع سرطان

اغلب سرطانها به سه دسته عمده تقسیم می‌شوند:

کارسینوم : شامل سرطانهایی می‌شودکه از سلولهایی که سازنده پوست هستند )مثل سرطان پوست (و یا لایه داخلی اعضا را می‌پوشانند )مثل سرطان ریه( یا سازنده غدد هستند منشا می‌گیرد.

 سارکوم : این دسته سرطانهایی هستند که از بافت همبند مثل غضروف، استخوان و ماهیچه منشاء می‌گیرند. از اینرو سرطان استخوان یا سرطان ماهیچه را در هر نقطه از بدن سارکوم می‌گویند.

لوسمی و لنفوم‌ها : شامل سرطانهایی است که از سلولهای تشکیل دهنده خون و سلولهای ایمنی منشاء می‌گیرند.

سرطان‌های دستگاه عصبی مرکزی:سرطان‌هایی که در بافت‌های مغز و طناب نخاعی آغاز می‌شود.

 

 
 
 
 
فایل پاورپوینت 25 اسلاید


پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_1999804_2984.zip440.2k