تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت انسان در اسلام

دانلود پاورپوینت انسان در اسلام
کمال نهایی
مفهوم کمال و معیار کمال انسانی
قرب الهی
راه دست یابی به قرب الهی
رابطه ایمان و مقام قرب
کمال نهایی انسان
حقیقت قرب
درجات قرب الهی

    مقصود کمال و سعادت بستگی به بینش افراد دارد، طبیعیون و مکاتب مادی نظرشان با الهیون و کسانی که به بعد غیر مادی انسان معتقدند متفاوت است.

مفهوم کمال و معیار کمال انسانی:
کمال، صفت وجودی است که از دارایی و غنایی حقیقی برای یک موجود در مقایسه با موجود دیگر حکایت
می کند.
حال اگر موجود کامل دارای درک و شعور باشد. از کمال لذت می برد، بنابرین کمال و استعدادهای حیوانی انسان غیر اکتسابی و طبیعی است اما کمالاتی که برای بدست آوردن آنها نیاز به تلاش و مجاهدت است، کمالات اکتسابی نام دارد.
کمال واقعی انسان کمال نهایی:
برخی هدف های انسان مقدماتی-عالی-زمینه ساز هستند و برخی هدف های نهایی و اصیل هستند، و برخی حد واسط یان هدف های اصیل و مقدماتی و این اهداف سه گانه در طول هم هستند.
nقرآن مجید نقطه اوج و آخرین پله نردبان کمال و سعادت را فوز – فلاح – سعادت یاد کرده، قرب الهی بالاترین، نابترین، گسترده ترین و پایدارترین لذت از رسیدن به مقام قرب حاصل می شود.
نقطه اوج قرب  به خدا آن است، خدا چشم و زبان او می شود و به اذن خدا کارهای خدایی می کند.
حقیقت قرب:
 
حضور دائمی همه موجودات در پیشگاه خدا است. در این مرحله انسان  خویشتن خویش را به علم حضوری آگاهانه می یابد و با شهود نفس خدا را با علم حضوری آگاهانه می یابد.
راه دست یابی به قرب الهی:
nایمان و عمل صالح زیرا عملی که همراه با تقوا باشد. صلاحیت تقدیم به پیشگاه احدیت را ندارد. روح عمل عبادی نیت است. نیت یگانه عملی است که ذاتاً خدایی است. اما عبادت به شرطی که خدایی باشد، عبادت محسوب می  شود. رسیدن به این مقام برای هر کس با هر نژاد میسر است.
عوامل کلی سقوط و دوری از خدا:
دنیا طلبی و پیروی از شیطان و سر سپردگی به کمالات نفسانی است. درجات قرب خداوند کوچکترین عمل اختیاری در صورتی که واجد شرایط باشد به اندازه خودش انسان را به خدا نزدیک می کند پس قرب خداوند درجاتی دارد پس تکامل و سقوط اختیاری است و هر دو دارای طیفی وسیع هستند.
سقوط دو درجه حیوانی بلکه پست تر صعود به اعلای علیین
رابطه ایمان و مقام قرب:
ایمان تنها چیزی است که به سوی خدا صعود می کند و کار نیک ایمان را رفعت می بخشد انسان مومن به سبب ایمان به خدا نزدیک می شود.
ایمان کامل و ناب آن است که با آخرین مرتبه قرب الهی ملازم شود. مراتب پایین قرآن آمیزه ای از شرک و نفاق است.
 
 
 
 
فایل پاورپوینت 33 اسلاید


پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2000674_7200.zip192.4k