تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت سرور SQL

دانلود پاورپوینت سرور SQL
lمقدمه

SQL به خودي خود، يك سيستم مديريت بانك اطلاعاتي با يك محصول مجزا نيست، بلكه جزء لاينفك يك سيستم مديريت بانك اطلاعاتي است، به طوري كه با قرار دادن دستورات SQL در برنامههاي كاربردي ميتوان قابليت برنامهها را افزايش داد.

SQL و مزاياي آن

SQL وسيلهاي است براي سازماندهي، مديريت و بازيابي دادههايي كه توسط بانك اطلاعاتي در كامپيوتر ذخيره شدهٍاند. SQL يك زبان كامپيوتري است كه براي كار با يك بانك اطلاعات از آن استفاده ميشود. SQL در حقيقت با يك بانك اطلاعاتي موسوم به بانك اطلاعاتي رابطهاي كار ميكند. شكل زير كارهاي مربوط به SQL را نشان ميدهد. در اين شكل، سيستم كامپيوتري داراي يك بانك اطلاعاتي است كه اطلاعات مهمي را ذخيره ميكند. اگر سيستم كامپيوتر مربوط به يك كار تجاري باشد، بانك اطلاعاتي دادههاي مربوط به انبارداري، توليد، فروش و يا حقوق و دستمزد را نگهداري ميكند.

در يك كامپيوتر شخصي، بانك اطلاعاتي معمولاً دادههاي مربوط به چكهاي صادره، ليست پرسنلي و شماره تلفن آنها و يا دادههاي استخراج شده از يك سيستم كامپيوتري بزرگتر را نگهداري ميكند. برنامه كامپيوتري كه بانك اطلاعاتي را كنترل ميكند، سيستم مديريت بانك اطلاعاتي يا DBMS ناميده ميشود.

l
l

وقتي ميخواهيد دادههايي را از بانك اطلاعاتي واكشي كنيد، براي اجراي كار نياز به SQL داريم. DBMS پرس و جوهاي SQL را مورد پردازش قرار داده، دادههاي موردنظر را بازيابي نموده و نتيجه را به شما برميگرداند. از SQL براي كنترل تمام عملياتي استفاده ميشود كه يك DBMS براي كاربران خود فراهم ميآورد از قبيل:

lبازشناسي دادهها: كاربر توسط SQL ميتواند ساختار و سازمان دادههاي ذخيره شده را تعريف نموده و روابط بين آنها را تعيين كند.
lواكشي دادهها: به وسيله SQL، كاربرد با برنامه كاربردي ميتواند دادههاي ذخيره شده در يك بانك اطلاعاتي را بازيابي نموده و از آنها استفاده كند.
lتغيير دادهها: كاربر يا برنامه كاربردي ميتواند با استفاده از SQL با افزودن دادههاي جديد، حذف دادههاي قبلي و اصلاح دادههاي ذخيره شده، يك بانك اطلاعاتي را تغيير دهد.
l
lكنترل دستيابي به دادهها: با استفاده از SQL ميتوان توانايي كاربر را براي بازيابي و تغيير دادهها محدود نمود و مانع از دستيابي افراد غيرمجاز به دادههاي ذخيره شده گرديد.
lبه اشتراك گذاشتن دادهها: با استفاده از SQL ميتوان دادهها را به طور همزمان براي استفاده كاربران مختلف در اختيار آنها قرار داد. با اطمينان از اينكه كار آنها با يكديگر تداخلي نداشته باشد
lجامعيت دادهها: SQL باعث ميشود كه در صورت قطع برق يا حوادث غيرمترقبه، دادههاي بانك اطلاعاتي آسيبي نبيند. لذا SQL زباني است براي كنترل و تاثيرگذاري متقابل با يك سيستم مديريت بانك اطلاعاتي.

SQL به عنوان زباني استاندارد براي بانكهاي اطلاعاتي رابطهاي شناخته شده است. هم داراي قدرت زيادي است و هم يادگيري آن نسبتاً آسان ميباشد. در قسمتها بعدي قابليتهاي اين زبان برنامهنويسي بررسي خواهد شد.

l

شكل زير، اجزاي تشكيل دهنده يك DBMS را نشان ميدهد كه SQL اين اجزاء را به يكديگر وصل ميكند. موتور بانك اطلاعاتي قلب DBMS بوده و مسئوليت اجرايي براي سازماندهي، ذخيرهسازي و بازيابي دادهها را بر روي ديسك قرار دارد. اين موتور، درخواستهاي SQL را از اجزا ديگر DBMS مانند برنامه تهيه گزارش يا ابزارهاي سازنده پرس و جو دريافت ميكند. همانطور كه در شكل مشاهده ميشود، SQL نقشهاي متعددي دارد:

lSQL يك زبان پرس و جو محاورهاي است. بدين ترتيب، كاربران دستورات SQL را در يك برنامه محاورهاي مينويسد تا دادهها را بازيابي نموده و آنها را روي صفحه نمايش دهد. در واقع، SQL زبان سادهاي براي اجراي پرس و جوهاي بانك اطلاعاتي ميباشد.
lSQL يك زبان برنامهنوبسي بانك اطلاعاتي است. برنامهنويسان با قرار دادن دستورات SQL، در برنامههاي كاربردي ميتوانند به دادههاي يك بانك اطلاعاتي دسترسي داشته باشند.
l
 
 
فایل پاورپوینت 39 اسلاید

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2001625_1407.zip1.4 MB

دسته بندی محصولات فروشگاه

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات

filesell filesell