تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت ارزيابي زيست محيطي سدها

دانلود پاورپوینت ارزيابي زيست محيطي سدها
خلاصه
بحران كم آبي در آينده نه چندان دور از موارديست كه ذهن جهانيان را به خود مشغول كرده و اين امر دركنار مسئله توليد انرژي موجب پيدايش علم مهندسي سد شده است ولي ارزشهاي بدست آمده در نتيجه احداث سد بايستي دربرابر اثرات منفي آن موازنه گردند . سدها درمراحل مختلف احداث ، بهره برداري و پايان عمر مفيد خود تاثيرات عميقي بر محيط زيست برجاي خواهند گذاشت . واقعيت امر اينست كه در بيشتر سدهاي احداث شده در كشورمان ، بررسي اثرات زيست محيطي بطوركامل درنظر گرفته نشده است .
مقدمه:
احداث سدهاي بزرگ بواسطه مزاياي اجتماعي و هزينه هاي زياد آنها يك مسئله بحث برانگيز شده است . ارزشهاي كنترل سيلاب ، تامين منابع آب ، توليد برق ، استفاده هاي ورزشي تفريحي و غيره بايد درمقابل تغيير اكوسيستمها ، زه دار شدن اراضي كشاورزي ، بالا آمدن سطح آب زيرزميني ، عوض شدن كيفيت آب خروجي و ديگر اثرات منفي زيست محيطي آنها موازنه گردند .
در طي سالهاي اخير اثرات زيست محيطي توانسته همپاي ساير مسائل در توجيه پذيري طرحها دخالت نموده و اجراي پروژه را ممكن و يا غيرممكن سازد
 
متاسفانه در بيشتر سدهاي احداث شده در كشورمان بصورت جامع به بررسي اثرات زيست محيطي پرداخته نشده است . اگر مطالعه وبررسي اثرات زيست محيطي بصورت صحيح انجام ميگرفت ، هم اكنون علاوه بر رفع مشكلاتي كه در بعضي از سدها وجود دارد ميتوانست اطلاعات مفيدي در اين خصوص در اختيار متخصصين داخلي قرار دهد تا در پروژه هاي احداث ديگر سدها اين موارد لحاظ گردد .
تعريف ارزيابي زيست محيطيEIA
ارزيابي اثرات زيست محيطي عبارت است از فرايند و جريان بررسي و مطالعات رسمي جهت پيش بيني اثرات فعاليت ها و عملكردهاي يك پروژه بر محيط زيست , سلامت انسان ها و رفاه اجتماعي و يا به عبارت ديگر شناسايي و ارزيابي سيستماتيك پيامدهاي پروژه ها , برنامه ها و طرح ها بر اجزاي فيزيكي ,شيميايي ,بيولوژيكي ,فرهنگي و اقتصادي,اجتماعي محيط زيست است. بنابراين ارزيابي اثرات محيط زيست به عنوان يك ابزار برنامه ريزي, اثرات مثبت و منفي يك پروژه را بر روي محيط زيست مشخص مي نمايد.
 
ارزيابي اثرات زيست محيطي,يك برنامه پايش محيط زيست را با استفاده از شاخص هاي زيست محيطي متناسب برقرار و به اجرا در مي آوردتا بهره برداري از پروژه به نحوي صورت پذيرد كه اثرات مخربي را از خود بر جاي نگذارد.
به طور كلي كلمه محيط زيست در مفهوم گسترده آن شامل مواردي از قبيل مردم ,اراضي, محل زندگي و اقتصاد مي باشد كه تاثير سدها و مخازن در آنها يك امر مسلم اجتناب ناپذير است. اثرات زيست محيطي سدها را به طور كلي تاثيرگذاري محيط بر درياچه سد و اثر متقابل اين سازه ودرياچه را شامل مي شود و مورد بررسي قرار مي دهد.
اهداف ، ضرورت و فوايد ارزيابي اثرات زيست محيطي سدها
هدف از انجام مطالعه ارزيابي اثرات زيست محيطي طرح هاي توسعه منابع آب اطمينان يافتن از رعايت سياست ها و اهداف تعيين شده در برنامه ها و فعاليت هاي پروژه در راستاي ضوابط , معيارها, قوانين و مقررات زيست محيطي مي باشد. بنابراين با انجام اين گونه مطالعات, روند اجراي پروژه هاي توسعه منابع آب همسو با اهداف توسعه پايدار گرديده و نهايتا موجب بهره برداري بهينه از منابع آبي كشور با حداقل آثار سوء زيست محيطي در راستاي دست يابي به اهداف مديريت به هم پيوسته منابع آبي مي گردد. هدف اصلي مديريت به هم پيوسته رسيدن به پايداري در توسعه است.
عمده ترين فوايد ارزيابي اثرات زيست محيطي سدهاي كشور
رفع نارضايتي جامعه
از بين بردن ناسازگاري بين افراد جامعه و ارگانهاي دولتي
افزايش كيفيت محيط زيست
اعتبار بخشيدن به دولت در سطوح بين المللي
ايجاد برنامه ريزي مناسب
افزايش آگاهي و دانش زيست محيطي در سطوح مختلف جامعه, مسئولين و تصميم گيرندگان
افزايش قدرت اجرايي به قوانين و مقررات
تلفيق حفاظت و توسعه
تعيين اثرات و پيامدهاي احتمالي
 ارائه راه حل هاي صحيح و منطقي از منابع طبيعي و انساني
 
 
 
 
 
 
فایل پاورپوینت 28 اسلاید

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2002638_1396.zip4.4 MB

دسته بندی محصولات فروشگاه

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات

filesell filesell