تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت ديوار آكوستيك

دانلود پاورپوینت ديوار آكوستيك
مقدمه

عايقهاي صوتي در بخش اجرا چند دسته هستن که با توجه به کاربري فضا تعيين ميشن . مثلا در يک فضاي آپارتماني براي جلوگيري از مشکلات صدا در طبقات از دو جداره سقف استفاده ميشود يعني اينکه سقف در دو قسمت روي هم و با فاصله کمي از هم اجرا ميشود که مانع نفوذ صوت در طبقات ميشود. اين سيستم در اجراي ديوارهاهم کار برد دارد که البته اجراي اين نوع سقف يا ديوار زياد مقرون به صرفه نيست . در حال حاضر براي عايق بنديهاي قانونمند از متريالهاي ويژه اي استفاده ميشود که مصطلح ترين آنه کناف است . کناف يکسري ديوارهاي پيش ساخته گچي است که دراي چنديد لايه و ضخامت گوناگون است که با توجه به جنس مصالح مي تواند عايقهاي فوق العاده ايي را بسازد.

بحث عايقها در معماري بسيار اهميت داره ولي در مراتب سوم و چهارم اهميت قرار ميگره به دليل اينکه زيبايي ظاهري و تعادل فضايي حرف اول معماريه. اما در مورد عايقها مي تونم بگم عايقهاي صوتي و حرارتي و رطوبتي سه گروه مهم عايقها هستند که هرکدوم مقوله کاملا جدايي دارند مثلا بحث عايق بندي رطوبتي در ساختمان چند وجه داره مثلا موقع اجرا در بعضي از قسمتها عايق کاري هنگام زير سازي و عمليات عمراني انجام ميشه و در بعضي قسمتها مثل سقف بعد از اتمام کار سفت کاري يا در مورد عايق بندي صوتي اين موضوع به مراتب پيچيده تر ميشه در عين حال متريال کار هم کاملا تفاوت ميکنه . اگر اطلاعات دقيق تري راجه به کار تحقيقاتيتون در اختيارم بگذاريد سعي ميکنم بيشتر شما رو راهنمايي کنم. زنده باشيد

عايقكاري صوتي ديوارها و كف ساختمان

به آن طرف نگاه كنيد، آنجا اتاق پسر شماست كه صداي استريوي آن خانه را برداشته است و به داد و فريادهاي شما براي كم كردن صداي ضبط و استريو كمتر توجه ميكند. اين طرف اتاق دختر شماست كه گوشي تلفن ساعتها در دست اوست و شما از دست خندههاي گاه و بيگاه و مكالمات طولاني او با دوستانش آرامش نداريد. به زير پايتان نگاه كنيد، طبقه پايين آپارتمان شما پاركينگ ساختمان چند طبقهاي است كه در آن زندگي ميكنيد و صداي گاز و ترمز و بوق اتومبيلهاي همسايگان، گاه و بيگاه سكوت منزل شما را بر هم ميزند. طبقه بالا، آپارتمان نزديكترين دوست و همسايهتان است ولي اين صداي پا و دويدن كودكان خردسالش است كه مانند صداي بمب در فضا پيچيده شده است. ديوارها و پنجرهها هم كه صداي رفت و آمد ماشينها در بزرگراه مقابل منزلتان را به داخل انتقال ميدهند... شما فقط يك راه داريد براي اينكه سكوت و آرامش را در منزل حكمفرما كنيد و آن هم استفاده از عايقهاي صوتي و كاهش آلودگي صوتي منزلتان است. چگونه؟ با ما همراه باشيد.

از اين ديوار صدا درنمي‌آيد

اگر قرار است خودتان منزلتان را بسازيد يا قرار است درون آن را بازسازي كنيد، بايد به شما تبريك بگوييم چون شما بخت اين را داريد كه خانه‌تان را به راحتي عليه سر و صدا ايزوله كنيد. اول از هر چيز بايد به سراغ ديوارهاي داخلي منزلتان برويد. يك ديوار معمولي از آجر، گچ و رنگ پوشيده شده است، گرچه اين مواد جامد تا حدي جلوي انتقال صدا را مي‌گيرند ولي درون اين مواد نيز حفره‌ها و فضاهاي ريزي وجود دارد كه داراي هواست و به هر حال صدا از ديوار به آن سوي آن منتقل مي‌شود. يك راه‌حل اين است كه ديوارهاي ميان اتاق‌هاي منزلتان را با عايق‌هاي صوتي بپوشانيد. بهتر است شما عايق‌هاي صوتي را كه سنگين‌تر و داراي چگالي بيشتري هستند، انتخاب كنيد چون بهتر از انتقال صوت جلوگيري مي‌كنند. يكي از معمولي‌ترين عايق‌هاي صوتي براي ديوارها، ورقه‌هاي چوب پنبه‌اي است. ديوارهايي كه به عنوان عايق صدا طراحي و ساخته مي‌شوند، داراي جنس، طول، شكل، ارتفاع و طراحي ويژه‌اي هستند. مصالح مورد استفاده در ساخت و طراحي اين ديوارها در مقدار كاهش صداي آنها تاثير بسيار زيادي دارد. ديوارهايي كه به صدا عايق هستند يا صوت را جذب كرده و يا از انعكاس آن در ساختمان جلوگيري مي‌كنند. انرژي صوتي در مواد نرم و داراي تخلخل زياد به صورت موثري جذب مي‌شوند، در حالي كه براي انعكاس از مصالح سخت و فشرده استفاده مي‌شود. ديوارهاي آجري عايق‌هاي صوتي بسيار خوبي هستند ولي از نظر جذب صوتي بسيار فقيرند. بنابراين با تركيب يك ديوار با چگالي بالا مي‌توان در كاهش بيشتر سر و صدا در ساختمان اقدام كرد.

 
 
 
 
فایل پاورپوینت 18 اسلاید


پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2004654_3097.zip178.4k