تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت معماری دیکانستراکشن

دانلود پاورپوینت معماری دیکانستراکشن

تعريف:                                                                                                                                                                                                                                                        
 ديكانستراكشن در فارسي به ساختار زدايي ،ساختار شكني ،واسازي و بنيان فكني ترجمه شده است

از آنجايي كه فلسفه ديكانستراكشن نقطه مقابل فلسفه ساختارگررا يا استراكتراليزم مي باشد ابتدا به توضيح اين فلسفه مي پردازيمآنها بر اين اعتقادند كه بخش بزرگي از آگاهي ذهن بشر بصورت نا خود آگاه است و با بررسي اين پديده ها و حالت تكراري حاكم بر آنها مي توان قوانيني استخراج كرد كه در موارد مشابه هم صادق باشند و بطور خلاصه ساختارگرايي يك نظريه روش شناختي است كه در آن مي توان هر مسئله اي را مورد بررسي قرار داد و قوانين حاكم بر آن مسئله را استخراج و از آن در جت پيش بيني مسائل بهره جست .

مباني فكري ساختارگراها

ساختار گرائي نقدي بر فلسفه و انديشه مدرن بود كه در آن تمامي پديده هاي انساني از ديدگاه عقل بشر مورد بررسي قرار مي گرفت و نقش عوامل ناخود آگاه مانند تاثيرات فرهنگ ،قوميت و 000در بررسي آن پديدها ناديده گرفته مي شد.

فلسفه اصالت وجود

در نيمه اول قرن بيستم از سوي ژان پل سارتر فيلسوف فرانسوي فلسفه اصالت وجود يا اگزيستانسياليسم مطرح گرديد سارتر معتقد بود هر فرد ماهيت خويش را شكل مي دهد ، هيچ دو فرد يا پديده ي مشابهي وجود ندارد و بنابراين تجزيه و تحليل ساختي كه مبتني بر كشف قوانين و نظم موجود در پديده از طريق مشاهده و بررسي تكرار آن ها مردود است.

مكتب فكري ديكانستراکشن

اين مكتب توسط فيلسوف معاصر فرانسوي ژاك دريدا پايه گذاري شد و اساس خود را از فلسفه اصالت وجود گرفت . دريدا با ساختار گراها مخالف است و معتقد است چون فرهنگ و شيوه قومي هر لحظه تغيير مي كند پس روش ساختارگراها كه مبتني بر مطالعه تكرارها است صحيح نيست. به عقيده دريدا يك متن هرگز مفهوم واقعي خو را آشكار نمي كند و به تعداد مفسران براي يك متن مفهوم وجود داشته و هيچ تفسير نهائي از پديده ها وجود ندارد . به همين دليل در بينش ديكانستراكشن ما در يك دنياي چند معنائي زندگي مي كنيم . از نظر دريدا در تقابل هاي دوتائي چون روز و شب ،زن و مرد،تقارن و عدم تقارن يكي بر ديگري ارجحيت ندارد چون هر فرد مي تواند برداشتي متفاوت از معناي اين تقابل ها داشته باشد . نكته مهم اين است كه هيچ تعريف مشخص از ديكانستراكشن وجود ندارد چون هر تعريفي از آن مي تواند مغاير با خود ديكانستراكشن تفسير شود.

ورود فلسفه ديكانستراكشن به عرصه معماري


اين فلسفه توسط پيتر آيزمن معمار آمريكائي وارد عرصه معماري گشت و به صورت يكي از مباحث اصلي معماري در دهه هشتاد در آمد.

اصول فكري مكتب :
 1- تعدد و كثرت در معناها
 2-عدم ارجحيت در تقابل ها و دو گانگي ها

 

 

 

فایل پاورپوینت 67 اسلایدپرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2004689_9691.zip2.5 MB