تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت بادبند

دانلود پاورپوینت بادبند
¡بادبند

در بازديدهايي كه از مناطق زلزله زده بعمل آمد مشاهده گرديد ساختمانهاي فلزي چند طبقه كه بادبندي شدهاند در مقابل نيروي زلزله مقاومت بيشتري از خود نشان ميدهند.

متداولترين بادبندها نيم رخهايي از فولاد با پروفيلهاي مختلف هستند كه بصورت ضربدر بين دو ستون قرار ميگيرند مانند نبشي – ناوداني- تيرآهن و غيره.

براي آنكه سطح جوش در بادبندها باندازه كافي باشد در محل اتصال بادبند به گرهها و يا محل برخورد دو پروفيل بادبند به همديگر صفحههايي جوش ميدهند. طول و عرض و ضخامت اين صفحهها طبق محاسبه تعيين ميگردد ولي ابعاد تقريبي آن در حدود 35 35 سانتيمتر به ضخامت 10 ميليمتر ميباشد.

اگر دهانهاي از ساختمان بادبندي شود بايد حتما قسمتهاي پايين همين دهانه تا روي فونداسيون بادبندي ادامه پيدا كند.

اين بادبندها باعث ميشوند نيرويي كه در اثر باد و يا زلزله به بالاي ستون وارد ميشود به سرعت به زمين منتقل گردد.

¡
¡

بادبندها به منظور تحمل بارهاي جانبي به كار ميروند.

انواع بادبندها

1- بادبندهاي ضربدري  X Bracing

2- بادبندهاي قطري  Diagonal Bracing

3- بادبندهاي 7-8 كه خود به دو نوع واگرا و همگرا تقسيم ميشوند. Chevron Bracing

4- بادبند K شكل كه براي ساختمانهاي يك و يا دو طبقه مجاز است.

¡

براي مقابله با نيروهاي زلزله و باد از بادبند در ساختمان استفاده ميشود، كه با توجه به محل وجود بادبند بعلت محدوديتهاي معماري مانند وجود در و پنجره، از انواع اشكال مختلف آن در سازه استفاده ميشود.

در زير چند نمونة مختلف از حالات بادبند نشان داده شده است.

¡چند نمونه از حالات مختلف بادبند
¡
¡پرسپكتيو و دتايل اتصال بادبند به ستون
¡پرسپكتيو و دتيال گره وسط بادبند
¡روشهاي اجراي بادبند ضربدري
¡
¡
¡
¡چگونگي اتصال ناوداني به ورق در بادبندهاي ضربدري
¡
¡
¡سه نمونه از گروه وسط بادبند
¡آنگاه كه بادبندي كارش را انجام نميدهد

در بسياري موارد تصور ميشود، بادبند اجرا شده در ساختمان وظيفهاش را خوب و بدون نقص انجام ميدهد. اما بايد دانست هر بادبند زماني نقش خود را بدرستي انجام ميدهد كه كليه اجزا آن از كيفيت مطلوب در ساخت و نصب برخوردار باشد، ضمن آنكه در طراحي همه اصول آن عضو و اتصالات مورد توجه قرار گرفته باشد.

بررسي ساختمانهاي طراحي و اجرا شده نشان ميدهد كه متأسفانه در بسياري از ساختمانها تعدادي از نكات ضروري در طرح يا اجراي بادبند ناديده گرفته شده است.

¡

بديهي است موارد از قلم افتاده فوق ميتواند باعث افت عملكرد بادبند و اختلال در رفتار آن و چه بسا مخدوش شدن هويت آن شود. از ديدگاه اقتصادي نيز ميتوان اينگونه استدلال كرد كه اگر قرار است بادبند به دليل ضعف جوش اتصالات مثلا 40-30 درصد افت راندمان داشته باشد، پس چرا مقطع اعضاي بادبند 40-30 درصد سبكتر اختيار نشود. كه البته چنين كاري پذيرفته نيست زيرا مقطع عضو بادبندي در مرحله طراحي بدست آمده و نميتوان مقطع را ضعيفتر از آن اختيار نمود.

مواردي كه در ادامه اين بحث مطرح ميشود، نمونههايي از نقايص اجرايي است كه با ادبياتي متفاوت مطرح ميشود تا خواننده موضوع را با انگيزه و علاقه بيشتر تعقيب و پيگيري نمايد، باشد تا در پي اين بحث در نوشتاري ديگر نكات فوق بصورت موردي و به تفصيل به بحث و تحليل گذارده شود.

¡

1- اگر اتصال پاي بادبند به صفحه ستون مطابق شكل 1 باشد (صفحه ستون طول كافي جهت جوش به ورق گوشه بادبند نداشته باشد) بادبند ممكن است تنها بخشي از وظيفه خود را انجام دهد زيرا نيروي بادبند نهايتا بايد به ستون مجاور بادبند صفحه ستون و شالوده مربوطه برسد كه بدليل كم بودن طول جوش ورق گوشه بادبند به صفحه ستون اين انتقال صورت نخواهد گرفت.

يادآور ميشود كه طول جوش ab و cd با توجه به نيروي f بادبند و زاويه؟ طبق شكل 1 تعيين ميشود.

¡

2- اگر طول ab عضو بادبند متكي بر ورق اتصال گوشه، كوتاه باشد (طول جوش تأمين است). ممكن است قبل از آنكه به اندازه ظرفيت خود نيروي فشاري يا كششي جذب كند، ورق اتصال در اثر فشار بادبند دچار چينخوردگي با كمانش شود و با كمانش ورق در اثر فشار، بادبند از دور مقاومت خارج شود.

¡
 
 
 
فایل پاورپوینت 40 اسلاید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2008629_2789.zip4.9 MB