تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود كارآموزي در معدن سنگ حوض ماهي اصفهان

دانلود كارآموزي در معدن سنگ حوض ماهي اصفهان

فهرست مطالب

عنوان                                                                          صفحه

مقدمه                                                                                         1

تاريخچه -نوع محصول - نام واحدهاي مختلف                                   3

واحد سنگ بري                                                                           4

سنگ شكن                                                                                  6

آپرون فيدر                                                                                  9

نوار نقاله                                                                                     10

سيستم غبار گير (هيدروسيكلون)                                                       13

تله شكن                                                                                     15

طرح ريزي و تحقيق سيستم كنترل و برقي معدن                                  17

كار اتاق سيستم كنترل اوليه                                                             27

 

مقدمه

امروزه با گسترش و پيشرفت علم تكنولوژي و با بهره گيري از منابع خدادادي ، صنايع مادري چون ذوب آهن و ذوب فولاد آلياژي مراحل تكامل و ترقي را با سرعتي محسوس طي مي كنند نياز اوليه اين صنايع را به طور حتم و يقين معادل تامين مي كنند .

در راستاي اين نياز مي توان نياز صنايع ذوب فولاد ، ذوب اهن و فولاد آلياژي به سنگ آهن ، سنگ آهك وديگر عناصر و كاني هاي با ارزش معادن اشاره كرد .

هدف از شرح نكات بالا به خاطر اين بود كه اينجانبدر اين مركز صنعتي براي طرح ريزي و تحقيق سيستم كنترل و برق شركت صنعتي و معدني حوض ماهي اصفان خواهد بود وچون اين سيستم با تكنولوژي روز پيش مي رود اميد وارم كه تحقيق و پروژه اينجانب مسمر ثمر خواهد شد .

اين معدن با بهره گيري از تاسيسات و تجهيزات معدني مدرن و كارآمد ذخيره 117380000 تن سنگ آهك مرغوب نياز اين مجتمع (مجتمع فولاد مباركه) را به مدت 76 سال در حد كفايت وحتي بالاتر تامين مي كند.

خلاصه بيان كنم كه اين مقدار زياد سنگ با وجود سيستم برق و اين نعمت بي پايان و خوب و تكنولوژي روز دنيا ايجاد مي شود يعني با سيستم برق مي توان يكي از نيازهاي مجتمع عظيم فولاد مباركه را ايجاد كرد در راستاي طرح ارتباط با صنعت اينجانب دوره كارآموزي خود را در اين معدن گذارنده و از نزديك با پست برق ، شبكه انتقال و توزيع برق ، سلول و قسمت هاي برق دستگاهها اين معدن آشنا شدم همچنين اطلاعات ،نقشه هاي برقي و مداري و مراحل توزيع برق را در قسمت هاي مختلف و دستگاههاي اين معدن را از استاد و مداركي كه در اين معدن موجود بودبدست آوردم . و همچنين ابتدا با تجهيزات و ماشين آلات و مراحل كار مجتمع معدني حوض ماهيي آشنا شدم .

 

تاريخچه - نوع محصول - نام واحدهاي مختلف

شركت معدني و صنعتي حوض ماهي اصفهان در كيلومتر 25 جاده بروجن مباركه و دقيقاً در نوار مرزي استان اصفهان و چهار محال بختياري قرار گرفته و مي توان گفت كه از نظر توليدات معدني يكي از طرحهاي مهم انقلاب به شمار مي آيد .

توليدات اين معدن سنگ آهك نسوز بوده كه پس از استخراج به مجتمع فولاد مباركه حمل مي گردد كه من در اينجا با توجه به اينكه مدتي است جهت تكميل پروژه پايان دوره رشته كارداني خود در اين معدن فعاليت علمي دارم قصد دارم تاريخچه اين معدن را به تصوير بكشم.

شركت معدني و صنعتي حوض ماهي در سال 1361 طرح اكتشاف آن به دست مهندسين ايراني شروع كه اين عمليات تا پايان سال 1370 به طول انجاميد تا سرانجام در اواخر سال 70 قسمت معدن آماده بهره برداري قرار گرفت لازم به يادآوري است كه بين سالهاي ياد شده عمليات خاك برداري و بتن ريزي و زيرسازي دستگاههاي صنعتي توسط شركت ميم نيم كه يك شركت ايراني بود انجام گرفته و ساختمانهاي نيمه صنعتي نيز توسط خاكديش به انجام رسيد و در سال 71 نصب سنگ شكن هاي اوليه و متعلقات آن و نصب نوار نقاله ها و كليه تجهيزات واسطه به شركتي بنام شركت ثامن واگذار شد كه با عقد قرار داد يكساله سرانجام در بهار سال 1372 كليه دستگاهها آماده و مورد بهره برداري قرار گرفت در بهمن ماه 72 توسط وزير وقت معادن و فلزات جناب آقاي مهلوجي افتتاح و بهره برداري آغاز گرديد.

اين شركت در حال حاضر داراي 90 نفر پرسنل بوده كه واحدهاي سنگبري ، حمل و نقل ، تعميرگاه و جوشكاري واحد توليد ، امور اداري و واحد انتظامات در حال فعاليت هستند كه لازم مي دانم شرح وظايف هر يك از واحدها را توضيح دهم.

واحد سنگ بري :

در اين واحد حدود 10 نفر از پرسنل انجام وظيفه مي نمايند كه عمليات چال زني و انفجار را بهعهده دارند در اين شركت دستگاههاي به نام واگن دريل وجود دارند كه قدرت خود را از كمپرسورهاي غول پيكر 750 و 900 گرفته وچاله هاي به عمق 12 و 15  متر حفر مي نمايند جهت تكميل يك آبشاري مرغوب نياز به حدود 50 الي 60 تا چال به عمق 12و 15 متر بوده كه هر يك از انها به فاصله عرضي و طول سه متر از يكديگر حفاري ميگردد زمانيكه عمليات حفاري انجام گرفت توسط مديريت معدن در خواست مواد ناديه  شده و با نظارت مستقيم نيروي انتظامي محل آتشباري انجام مي گيرد حجم هر يك از اين آشياريها از نظر وزني حدود 30 هزار تن مي باشد زمانيكه آتش بازي صورت گرفت بارگيري توسط واحد نقليه شروع مي گردد .

در واحد نقليه اين شركت كه حدود دوازه نفر پرسنل دارد عمليات حمل سنگ توسط دستگاههاي به نام دامتراك كه ساخت كشور ژاپن و يا دستگاههاي حمل به نام فان كه ساخت كشور آلمان است به لودرهاي غول پيكر 988 انجام و به سنگ شكن اوليه شركت فرستاده مي شود كه در سنگ شكن اوليه به سايزه هاي مختلف از 0 تا 200 ميليمتر دانه بندي مي گردد لازم به يادآوري است كه سنگ شكن اوليه اين شركت يكي از مدرنترين سنگ شكنهاي در خاورميانه بوده و قادر است هر ساعت حدود 600 تن سنگ را به دانه بندي توضيح داده شده تبديل نمايد .

 

 

 

فایل ورد 31 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2019695_9406.zip24.5k