تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق آتونومي خودمختاري ، هدفي مربوط به تخصصي شدن فيزيولوژي ورزش

دانلود تحقیق آتونومي خودمختاري ، هدفي مربوط به تخصصي شدن فيزيولوژي ورزش

موضوعات پيچيده مربوط به تخصصي نمودن مقررات خاص علوم ورزشي در تلاش‌هاي اخيري كه به منظور پيشرفت فيزيولوژي حركتي، ورزش هاي حرفه اي صورت گرفته، واضح است. سؤالات مربوط به اينكه چه كسي در آينده اين مقررات را كنترل مي كند باعث شده تا سازمان انجمن آمريكائي فيزيولوژيست هاي ورزشي (ASEP)  تشكيل گردد، سازماني متشكل از فيزيولوژيست هايي كه هدف اصلي آنها حرفه اي كردن فيزيولوژي ورزش است. در بين مشكلات عنوان شده توسط اعضاء ASEP اين موضوع مهم است كه تنها فيزيولوژيست ها بايد بر مسير مورد نظر، نظارت كنند. نكته مهم در بحث هاي مستمر امروزي آن است كه آيا كالج آمريكايي درمان مشكلات ورزشي(ACSM)- سازماني منتخب، مختص علوم ورزشي و متشكل از حداقل 56 شغل (شامل فيزيولوژي ورزش)- به عنوان متخصص حق و توانايي نظارت بر توسعه فيزيولوژي ورزش را دارد. (در اين زمينه بايد به تلاش هاي مداوم و جديد ACSM براي پيشرفت ثبت تخصصي فيزيولوژيست هاي درماني ورزش توجه نمود). اين بحث ادامه مي يابد و در اينجا متوقف نخواهد شد، اما اين استدلال بايد توسط هر فرد با هر گرايشي به بخش هاي تخصصي ورزشي، بررسي شود. اتونومي، توانايي متخصصان براي فعايت مستقل بر خودمختاري، يك عنصر اصلي براي دست يابي به موقعيت هاي تخصصي است.

 

ضوابط اخلاقيACSM

اصول و اهداف

مقدمه: اين اصول براي كمك فردي و اشتراكي به اعضاء و افراد كالج منظور مي شود تا سطح بالايي از رفتار اخلاقي را حفظ نمايند. اين موارد قانون نيستند بلكه استانداردهايي هستند كه توسط آنها يك فرد يا عضو مي تواند تناسب رفتاري خود، ارتباط با همراهان، با اعضاء تخصص هاي مربوطه، با عموم مردم و نيز با تمامي افرادي كه يك رابطه حرفه‌اي را ايجاد نموده اند، را مشخص نمايد. هدف اصلي كالج، ايجاد ترويج دانش مربوط به تمامي جنبه هاي افراد شركت كننده در تمرين مي باشد البته با رعايت احترام نسبت به مقام انساني آنها.

بخش1: اعضاء بايد پي در پي كوشش كنند تا دانش و مهارت خود را بهبود بخشيده و امكان بهره مندي از دستاوردهاي حرفه اي خود را براي هم قطارانشان فراهم نمايند.

بخش2: بايستي اعضاء استانداردهاي علمي و حرفه اي بالايي را حفظ كنند و به طور عمدي با هر فردي كه از اين اصول تخطي مي كند مشاركت نكنند.

بخش3: كالج موظف است تا از عموم افراد و خودش در مقابل اعضائي كه در زمينه رفتار اخلاقي يا رقابت حرفه اي ضعف نشان داده اند، دفاع نمايند.

بخش4: آرمان هاي كالج حاكي از آن است كه مسئوليت هاي هر فرد يا عضو نه تنها در قبال فردي توسعه مي يابد بلكه در برابر اجتماع با هدف بهبود سلامت و رفاه فردي و اجتماعي نيز گسترش مي يابد.

 

حفظ ثبات مناسب در تخصص هاي تعيين شده

به هر فرد يا عضوي بايد به طور قانوني مجوز داده شود، تائيد شود و يا حتي توسط هر اداره دولتي كنترل شود تا در زمينه حرفه خود فعاليت نمايد و بايد قبل از آنكه آن اداره به عنوان شرط عضويت دائم كالج آن را بپذيرد در ثبات خود باقي بماند. چون ممكن است تنبيه انضباطي توسط كالج براي هر فرد اعمال شود، هر گونه اخراج، تعليق، مجازات يا مصوبه ديگري توسط چنين اداره دولتي اجرا مي گردد.

تشهير (افشاء عمومي) وابستگي

به غير از فعاليت اقتصادي، هر عضو يا فرد(FACSM) ممكن است وابستگي خود را در هر زمينه شفاهي يا مستند، با كالج افشاء كند، مشروط به اينكه به طور رايج صحت داشته باشد. در اين بخش هيچكس نمي تواند كالج را مجبور به امضاء هر آنچه به افشاء موضوع مي شود بكند، مگر اينكه اين موضوع صراحتاً توسط كالج عنوان شود. افشاء وابستگي در ارتباط با فعاليت تجاري ممكن است صورت گيرد به شرط آنكه به روشي حرفه اي و مناسب انجام شود نه با روندي غلط، گمراه كننده و يا فريبنده و نيز پروانه فعاليت، دستيابي به تخصص يا وضعيت گواهي كا را به مخاطره نيندازد. از آنجايي كه عضورت در ACSM به افراد اعطاء مي شود، افشاء وابستگي و يا استفاده از ACSM نخستين به عنوان بخشي از نام تجاري، اشتراكي يا متحد نمي باشد.

 

 

فایل ورد 15 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2033941_4828.zip15.8k