تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق آزمون‌هاي حاملگي

دانلود تحقیق آزمون‌هاي حاملگي

امروزه براي انواع تست هاي حاملگي، كيت هاي ارزان قيمتي در دسترس هستند كه سريعاً يعني در عرض 3 الي 5 دقيقه با صحت و دقت زياد جواب مي دهند. بسياري از آزمون هاي ديگر به صورت كيت هاي در بازار موجودند، ولي هر كدام وابسته به همان اصل كلي است: شاسائي hCG (يا يك ليست يونيت آن) توسط يك آنتي بادي ضد مولكول hCG  يا اپي توپ هاي بتا ساب يونيت آن . تقريباً 15 سال قبل، Bandi و همكارانش (1987) دريافتند كه 39 تست حاملگي از طريق ادرار در سال 1986 در بازار موجودد بودند.

Cole و Kardana (1992) مشاهده كردند كه در سال 1991 بيش از 50 كيت تجاري براي اندازه گيري hCG متشكل از زيرمجموعه هاي آلفا و بتا هستند، اينكه دو زيرمجموعه هر كدام از مولكول ها را مي‌توان تفكيك و تخليص نمود، و اينكه زير مجموعه‌هاي بتاي هر كدام از اين مولكولها كاملاً باهم فرق دارند، آنتي باديهاي را توليد كردند كه اپي توپهاي زير مجموعه بتاي hCG را به طور اختصاصي شناسائي كنند.

بنابراين آنتي باديهاي بسيار اختصاصي براي زير مجموعه بتاي hCG (داراي واكنش متقاطع ناچيز يا غيرقابل تشخيص با LII) از طريق مصون سازي حيوانات (آنتي باديهاي پلي كونال) و با استفاده از تكنيكهاي هيبريدوما (آنتي باديهاي منوكولنال) به دست آمده است كه جايگاهايي را بروي زير مجموعه بتاي hCG  شناسائي مي‌كند.

ايمني زايي ساب يونيت هاي گنادوتروپين بسيار بالاست، واكسنهايي را جهت پيشگيري از حاملگي به بازار عرضه كرده‌اند كه از هيتروديمر hCG-b انساني با
a- hCG انساني با a-subunit هوورمون LH گوسفند تشكيل شده اند (Talwar  و همكاران، 1994) .

روش هاي ايمونواسي بدون استفاده از مواد راديوايزوتوپ

در بسياري از اتكنيك هاي ايمونواسي، اصل مهار آگلوتيناسيون ، يعني جلوگيري از فلوكاولاسيون ذرات پوشيده از hCG (بعنوان مثال ذرات لاتكس كه hCG به صورت كووالان به آنها متصل شده باشد) مورد استفاده قرار مي‌گيرد. كيت هاي موجود در بازار حاوي دو ماده واكنش دهنده مي باشند.

يكي از آنها سوسپانسيون ذرات لاتكس پوشيده از hCG يا داراي پيون كوواالان با hCG و ديگري حاوي محلولي از آنتي بادي hCG است. براي مشخص ساختن وجود hCG، يك قطهر از ادرار با قطره اي از محلول حاوي آنتي بادي بروي يك لام شيشه‌اي سياه آميخته مي‌شود. اگر نمونه مورد آزمايش حاوي hCG نباشد، آنتي بادي مي تواند ذرات لاتكس پوشيده از hCG را كه بعداً اضافه مي شود، آگلوتينه بكند، آلگوتيناسيون ذرات لاتكس را به آساني مي‌توان مشاهده كرد.

اگر ادرار حاوي hCG باشد، به آنتي بادي متصل خواهد شد و در نتيجه از آلگوتيناسيون ذرات لاتكس پوشيده از hCG توسط آنتي بادي جلويگري خواهد كرد. بنابراين اگر هيچ آلگوتيناسيوني رخ ندهد، آزمون حاملگي مثبت است و در صورت بروز آگلوتيناسيون مي‌توان حاملگي را رد كرد

 

 

فایل ورد 10 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2033946_9781.zip10.1k