تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق پيشرفت هاي اخير در راديوتراپي در زمينه سرطان سر و گردن

دانلود تحقیق پيشرفت هاي اخير در راديوتراپي در زمينه سرطان سر و گردن

چكيده:

پيشرفت هاي اخير در جراحي بازهم علاج ناپذير بودن سرطان را عنوان مي كنند. اين پيشرفت ها در تومورشناسي به بيماران كمك مي كند كه سرطان سر و گردن در بيماران بهتر شناخته شود. راديوتراپي بطور سه بعدي با شكستگي ها در ارتباط است جراحي با اشعه و راديوتراپي مربوط به استرئوتاكسي، راديوتراپي با پرتوي نوترون، راديوتراپي با ذرات باردار- راديوتراپي بصورت جراحي مشخص مي شوند. اين پيشرفت‌ها با دوز اشعه در ارتباط است كه تومورها مي توانند با اشعه كم شوند و به بافت طبيعي تحويل داده شوند.

علاوه بر اين، شيمي درماني هم مهم است. اين مقاله شرايطي از پيشرفت جديد را در درمان سرطان سر و گردن مشخص مي كند.

مقدمه:

سرطان در منطقه سر و گردن شامل 3% سرطان هاست كه تقريباً 40000 نوع جديد در آمريكا هر ساله ديده مي شود. سيگار كشيدن دليل شايع سرطان سر و گردن است. استفاده از مدار الكلي، بهداشت دهان ضعيف فاكتورهاي خطرساز هستند. اين حالت بي نظمي مشخص شده كه براي مثال ژن Po3 در موتاسيون بيماران سرطاني ديده شده. عفونت با ويروس اپشتاين- بار از انواع پاپيلوها ويروس نوع 6، 11، 16، 18 نقش را در پيشرفت بدخيم بودن سر و گردن بازي مي كنند.

اين بيماران بايد تحت مراقبت قرار گيرند كه اعضاء اين تيم با پيشنهاداتي روبرو شده اند كه مي توانند مراقبت دنداني در تغذيه، روان شناسي، را به حساب آورند. هدف از اين روش چند نظمي افزايش حالت كلي بدون بيماري است. در حاليكه زاد و ولد كاهش پيدا مي كند. چندين پيشرفت اخير در تكنيك اشعه ها و طرح ريزي بيماران مشاهده شده و اين شيمي درماني ادامه دارد تا در اين مقاله پيشرفت هاي مهم بحث شوند.

راديوتراپي (اشعه درماني) قراردادي:

راديوتراپي براي درمان سرطان در بيش از يك قرن كاربرد داشته است. دوز اين اشعه‌ها برحسب واحد (Gy) عنوان مي شود.

 

كه نشان مي دهد ميزان انرژي در بافت براي هر واحد تون J/kg چگونه است. اين روش اشعه درماني با پرتو خارجي EBRT يك مورد خطي است كه فوتون توليد مي‌كند. اين ماشين ها از پرتوهاي اشعه x با انرژي بالا و نافذ استفاده مي كنند.

جهت كاهش دادن دوز اشعه كه به پوست تحويل داده مي شود استفاده مي شود. در مقابل الكترونها و اشعه x سطحي محدود به عمق نفوذ و مناسب هستند كه ضايعات سطحي درمان مي شوند. اين درمان با اشعه از طريق درمان با تشعشع يونيزه ارائه شده كه شامل كاشت راديوايزوتوپ مثل ايريديوم 192 و سزيم 137 مستقيماً به سرطان ها مربوط مي شود. در طول اين تشعشع يونيزه، اشعه گاما از منبع راديواكتيو خارج مي‌شود كه اثر بيولوژيكي يكسان دارند.

در يك درجه كشتن سلولهاي توموري چند دوز كم از اشعه خطري را با دوز بالا نشان مي دهد. بهمين دليل در شكستگي از دهه 1920 از اشعه ها استفاده شد. به طور كل 44 تا 50 Gy اشعه، به 2-8/1 Gy تحويل داده شد.

پس در اين مناطق خطر 15% يا بيشتر در بيماري ميكروسكوپي ديده شد، كه بين 66 و 70 Gy در تومورها پيشگويي مي شود و 2 سانتي متر يا كمتر هستند وقتي راديوتراپي در بيماري پيشرفته با دوز 70 Gy بطور ضروري كنترل تومور را بهمراه داشته باشد و شامل گره‌ها مي شود.

با يك قانون سرانگشتي مي توان گفت دوز اشعه در كنترل با اندازه تومور افزايش مي‌يابد. در بيماران لنفادنوپاتي، EBRT كنترل بيش از 90 درصد گره‌هاي گران را 2 سانتي متر يا كمتر اندازه گيري كرده اند. EBRT در دوز 70 Gy يا بيشتر 80 درصد گره هاي 2 تا 3 سانتي‌متري را استريل مي‌كنند. گره‌هاي لنفاوي بزرگتر از 3 سانتي‌متر به تنهايي با EBRT كنترل مي شوند. استثناء در اين قانون كلي متاستاز گره لنفي فاز و فاريرمينژال را در كارسينو، ايجاد كرده كه اينها حساس به اشعه هستند كه از تومور ابتدايي به مناطق ديگر گسترش مي يابد.

 

 

فایل ورد 17 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2034394_2314.zip17k