تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق كشف يك پروتئين مؤثر در سرطان پستان

دانلود تحقیق كشف يك پروتئين مؤثر در سرطان پستان

به عقيده محققان مركز تحقيقات سرطان پستان در لندن، گسترش سرطان در بدن به وسيله يك پروتئني به نام UPA هدايت مي شود. اين پروتئين به سلولهاي سرطاني كمك مي كند تا به اطراف بدن مهاجرت كنند. تحقيق منتشر شده در مجله cell biology نشان مي دهد كه سلولهاي سرطان پستان پروتئيني به نام 180 Endo را توليد مي كنند كه به upa متصل مي شود. اگر اين پروتئين به طريقي از بين برود، سلولها حركت بيشتري نمي كنند.

محققان تلاش كرده اند عمل upA را با استفاده از پادتن هاي كه به 180 Endo متصل ميشوند مهار كنند و دريافتند كه اين عمل موجب جلوگيري از اتصال سلولها به پروتئين upA را با استفاده از پادتن هايي كه به جلوگيري از اتصال سلولها به پروتئين upA ميشود. اين كشف ميتواند گسترش سرطان را متوقف كرده و درمان سرطان را بسيار آسانتر نمايد.

استفاده از خون اصلاح شده ژنتيكي براي مقابله با سرطان

دانشمندان استراليايي مي گويند كه تغيير ژنتيكي بيمار ميتواند در مقابله با سرطان مفيد واقع شود. اين سلولهاي اصلاح شده ژنتيكي نهايتاً به خود بيمار تزريق مي شود تا موتورهاي سرطاني را شناسايي و نابود كند. اين روش با موفقيت بر روي موشها آزمايش دشه است و تا دو سال بر روي انسان آزمايش ميشود. هدف اين روش تقويت توانايي ايمني بدن براي مقابله با سرطان است.

دكتر «جو تراپاني» استاديار اين مركز مي گويد: با به كارگيري اين روش به جاي داشتن تعداد كمي سلول تمامي سلولها ميتوانند تومور را شناسايي كنند و بنابراين امكان حمله به تومور بيشتر است. تراپاني افزود: آنچه كه ما تاكنون نشان داديم اين است كه ميتوان سلولها را از سيستم ايمني بدن خود بيمار گرفت، تا آنها را درخارج بدن براي تشخيص سرطان تغيير داد و دوباره آنها را به بدن تزريق كرد.

خرناسه كشيدن در خواب را جدي بگيريد:

دانشمندان مي گويند خرناسه كشيدن در برخي از مواد نشان دهنده مشكل مغزي و از دست دادن حافظه است. به گزارش ايرنا، محققان انگليسي دريافتند يك عارضه شايع مرتبط با تنفس كه معمولاص با خرناسه كشيدن همراه است، سبب از بين رفتن سلولهاي مغزي مي شود. گفتني است افراد مبتلا به اين عارضه (آپنه خواب) در مقايسه با افراد سالم مقادير كمتري از ماده خاكستري را در هيپوتلاموس مغز خود دارند.

چاقي باعث تهاجمي تر شدن سرطان پروستات مي شود:

براساس تحقيقات جديد، سرطان پروستات در افراد چاق تهاجمي تر و در دمان آن نيز مشكل تر است.

دكتر «استفان جي . فريدلند» مي گويد، اين يافته ها مي تواند توضيح دهنده اين نكته باشد كه چرا مردان سياه پوست كه عموماً استعداد چاقي دارند بيشتر از سفيدپوستان به سرطان پروستات مبتلا ميشوند. وي افزود: ما دريافتيم سرطان پروستات در اين مردان بيشتر با چاقي آنان مرتبط است تا نژادشان.

مردان از تمامي نژادها بايد وزن خود را كنترل كنند، زيرا چاقي سبب بروز مشكلات متعدد براي افراد ميشود. چاقي با خطر بيشتر ابتلا به حملات قلبي، سكته و ساير مشكلات قلبي و عروقي مرتبط شناخته شده است. مردان چاق 60 درصد بيشتر در معرض خطر عود سرطان در طي سه سال پيش از عمل قرار داشتند كه اين رقم بيش از دو برابر مردان غيرچاق بود. بررسي بافت نيز نشان داد كه سرطانهاي مردان چاق تهاجمي تر است.

بهترين توضيح براي اين يافته ها آن است كه چاقي سبب ايجاد تغيير در سطح هورمونها مانند تستوسترون، استروژن و پروتئين هايي مانند لپتين و فاكتور رشد شبه انسولين كه در رشد و تقسيم سلولي دخارت دارد ميشود.

محققان توصيه كردند مردان چاق بخصوص تستهاي ساليانه براي تشخيص آنتي ژن خاص پروستات را انجام دهند. وي بهترين راه سالم ماندن افراد را انجام تمرينات ورزشي و برخورداري از رژيم غذايي سالم ذكر كرد.

كشف مولكول پروتئيني مبدل محرك هاي مكانيكي به سيگنال الكتريكي:

محققان نوعي مولكول پروتئني يافته اند كه ميتواند محركهاي مكانيكي را به سيگنال الكتريكي كه قابل تشخيص از سوي مغز است تبديل كند. به گزارش پايگاه اينترنتي موسسه‌ي پزشكي هوارد هيوز در آمريكا، اين پروتئين يك كانال يوني تشكيل مي دهد كه در پاسخ به صدا باز مي شود و با ايجاد امواج الكتريكي ويژگيهاي يك صدا مانند شدت، مدت و زير و بمي آن را به مغز منتقل مي‌كند. دانشمندان از مدتها قبل حدس مي زدند كه چنين مولكولي مي بايست وجود داشته باشد و محل آن در مژكهاي نازكي است كه در سلولهاي گيرنده در گوش داخلي وجود دارند.

محققان شواهدي در دست دارند كه در مهره داران اين كانال حساس به محرك هاي مكانيكي را پروتئيني به نام تي . ار . پي . اي يك شكل مي دهد. به نظر مي رسد اين پروتئين موجود در گوش داخلي دو يا سه وظيفه بر عهده دارد و نه تنها يك كانال يوني است بلكه مانند يك فنر عمل مي كند موجب تقويت سيگنال هاي شنوايي دريافتي مي شود. محققان مي گويند سرعت واكنش كانالهاي يوني به صدا و ارسال علائم به مغز كه 1000 برابر سرعت كانال هاي مشابه در چشم در پاسخ به محركهاي نوري است نشان مي دهد كه اين كانال مي بايست به طور مستقيم به محرك مكانيكي پاسخ دهد و نمي تواند به مولكول ديگري وابسته باشد.

خواب كافي در يادگيري مؤثر است:

دانشمندان شواهد تازه اي در تأييد تأثير مثبت خواب كافي بعد از فراگيري يك مطلب جديد به دست آوردند. اين تحقيقات نشان مي دهد بهترين راه براي فهميدن اطلاعات جديد، خواب خوب و كافي است. در اين تحقيق موشهايي كه بعد از تعليم انجام يك كار خاص خوابيدند آموخته هاي خود را بسيار بهتر از موشهايي كه تا چندين ساعت بعد از تعليم از خواب محروم ماندند، به خاطر آوردند. پژوهشگران دانشگاه پنسيلوانيا دريافته اند كه 5 ساعت اوليه بعد از فراگيري دوره حساسي است كه اطلاعات جديد در بانك حافظه مغز ثبت مي شود.

 

 

فایل ورد 26 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2034404_8839.zip26.6k