تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود گزارش کار روش های استریل کردن میکروب

دانلود گزارش کار روش های استریل کردن میکروب

مقدمه :

محيط كشت مواد غذايي است كه باكتري‌ها براي رشد به اين مواد نياز دارند، ما از اين مواد، محيط كشت تهيه مي‌كنيم و باكتري‌ها را در آن‌ها كشت مي‌دهيم.

محيط كشت ممكن است بعد از تهيه، جامد باشد كه در اين صورت محيط كشت را داخل بتري نگه مي‌داريم. اگر محيط كشت مايع باشد. داخل لوله‌ها استفاده مي‌كنيم، از لوله‌ها فردار براي آوردن نمونه از جاهاي دور استفاده مي‌كنند.

بعد از گشت دادن باكتري و اتمام كارمان، بتري‌هاي حاوي محيط كشت و باكتري‌هاي رشد يافته را همين گونه دور نمي‌اندازيم بلكه اول آن‌ها را  در اتوكلاو، استريل مي‌كنيم و بعد دور مي‌اندازيم، البته اگر بتري‌ها شيشه‌اي باشد دوباره مي‌توانيم از آن‌ها استفاده كنيم. محيط كشت از نظر حالت فيزيكي سه گونه است. جامد، مايع، نيمه جامد (ژله‌اي).

 

 

ابزار های مورد استفاده در آزمایش :

لوله درهام: براي كشت تخمير قند استفاده مي‌شود، كه بعد از كشت لوله درهام را به صورت عكس در لوله آزمايش قرار مي‌دهيم. و توليد گاز  در داخل لوله درهام توسط ميكروب (مخمر) مشخص مي‌شود.

لوله‌هاي V شكل: يك سري محيط‌هاي كشت ژلاتينشان كم است و براي اين‌ها از لوله‌هاي V شكل استفاده مي‌كنيم. جهت شناسايي حركت باكتري‌ها از اين‌ها استفاده مي‌شود.

آفس يا لوپ يا فيلو و پلاتين: وسيله‌اي است كه انتهايش حلقه است و جهت نمونه‌برداري از مايعات استفاده مي‌شود. قبلاً اين سيم‌ها جنبش پلاتين بود. اما الان از آلياژهاي كروم و نيكل است. پيپت پاستور شيشه‌اي است.

سوآپ: سوآپ شبيه گوش پاك كن است. از موجود زنده توسط سوآپ مي‌توان نمونه‌برداري كرد.

انكوباتور: باكتري‌ها براي رشد (بعد از كشت) نياز حرارتي هم دارند. ما مواد غذايي را داخل يخچال مي‌گذاريم تا باكتري‌ها رشد نكنند. بعد از كشت باكتري‌ها، بتري يا لوله آزمايش را داخل انكوباتور مي‌گذاريم تا نياز حرارتي باكتري‌ها را تأمين كند.

 

 

 

فایل ورد 3 و 4 و 5 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
aa_551013_1280.zip437.5k