تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود بررسی میزان شیوع زردی (ایکتر) در سزارین و زایمان طبیعی

دانلود بررسی میزان شیوع زردی (ایکتر) در سزارین و زایمان طبیعی

علت افزایش زردی در نوزادان بالا رفتن بیلی‌روبین در خون نوزاد است که اگر از حد مجاز بالاتر باشد خطرناک است. زردی سم مغز است و بر هوش نوزاد تاثیر منفی می‌گذارد.

در مورد علل شایع زردی در بدو تولد نوزادان اظهار داشت: در اکثر موارد اگر زردی نوزاد پایین‌تر از 10 میلی‌گرم در سطح سرم باشد بی‌ضرر است و به مرور دفع خواهد شد ولی خانواده‌ها نباید از روی رنگ و چهره سطح زردی نوزاد را تعیین کنند و قضاوت را در مورد زردی نوزاد باید به پزشکان واگذار کنند و خودسرانه تصمیم نگیرند.

*استفاده از خاکشیر در بارداری تاثیری بر زردی نوزاد ندارد

اغلب مادران فکر می‌کنند که با استفاده از غذاهایی با طبع خنک مانند خاکشیر در ماه‌های پایانی بارداری می‌توانند جلوی زردی نوزاد را بگیرند . علت افزایش زردی در نوزادان بالا رفتن بیلی‌روبین در خون نوزاد است بنابراین تغذیه مادر در ماه‌های پایان بارداری تاثیری ندارد و این باور نادرست است.

* خوراندن آغوز و شیر مادر بهترین درمان است

همچنین باور نادرستی که متأسفانه به خاطر دید سنتی از قدیم جا افتاده این است که بزرگترها از دادن آغوز (شیر اولیه) شیر مادر به نوزاد در ساعت‌های ابتدای تولد به دلیل رنگ زرد آغوز جلوگیری می‌کند و فکر می‌کنند که اگر نوزاد آن را بخورد زردی می‌گیرد. در صورتی که آغوز عصاره ایمنی بدن مادر است و بیشترین خاصیت درمانی و غذایی برای نوزاد در آغوز نهفته است.

* زایمان زودرس و کم وزنی عامل دیگر زردی

بهرامی درباره اینکه گفته می‌شود عمل‌های  سزارین  که طی آن نوزاد 2 تا 3 هفته زودتر به دنیا می‌آید و هنوز کبد او کامل نشده که بتواند بیلی‌روبین را دفع کند توضیح داد: نمی‌توان قطعاً این نظریه را تایید کرد و نمی‌توان آن را رد کرد ولی در هر صورت نوزادانی که به هر علتی نارس به دنیا می‌آیند بیشتر در معرض زردی قرار می‌گیرند و همین‌طور نوزادان زودتر از 38 هفته.

 

 

فایل ورد 7 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
aa_555530_1710.zip27.8k