تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود بررسی میزان شیوع زردی (ایکتر) در سزارین و زایمان طبیعی

دانلود بررسی میزان شیوع زردی (ایکتر) در سزارین و زایمان طبیعی

علت افزایش زردی در نوزادان بالا رفتن بیلی‌روبین در خون نوزاد است که اگر از حد مجاز بالاتر باشد خطرناک است. زردی سم مغز است و بر هوش نوزاد تاثیر منفی می‌گذارد.

در مورد علل شایع زردی در بدو تولد نوزادان اظهار داشت: در اکثر موارد اگر زردی نوزاد پایین‌تر از 10 میلی‌گرم در سطح سرم باشد بی‌ضرر است و به مرور دفع خواهد شد ولی خانواده‌ها نباید از روی رنگ و چهره سطح زردی نوزاد را تعیین کنند و قضاوت را در مورد زردی نوزاد باید به پزشکان واگذار کنند و خودسرانه تصمیم نگیرند.

*استفاده از خاکشیر در بارداری تاثیری بر زردی نوزاد ندارد

اغلب مادران فکر می‌کنند که با استفاده از غذاهایی با طبع خنک مانند خاکشیر در ماه‌های پایانی بارداری می‌توانند جلوی زردی نوزاد را بگیرند . علت افزایش زردی در نوزادان بالا رفتن بیلی‌روبین در خون نوزاد است بنابراین تغذیه مادر در ماه‌های پایان بارداری تاثیری ندارد و این باور نادرست است.

* خوراندن آغوز و شیر مادر بهترین درمان است

همچنین باور نادرستی که متأسفانه به خاطر دید سنتی از قدیم جا افتاده این است که بزرگترها از دادن آغوز (شیر اولیه) شیر مادر به نوزاد در ساعت‌های ابتدای تولد به دلیل رنگ زرد آغوز جلوگیری می‌کند و فکر می‌کنند که اگر نوزاد آن را بخورد زردی می‌گیرد. در صورتی که آغوز عصاره ایمنی بدن مادر است و بیشترین خاصیت درمانی و غذایی برای نوزاد در آغوز نهفته است.

* زایمان زودرس و کم وزنی عامل دیگر زردی

بهرامی درباره اینکه گفته می‌شود عمل‌های  سزارین  که طی آن نوزاد 2 تا 3 هفته زودتر به دنیا می‌آید و هنوز کبد او کامل نشده که بتواند بیلی‌روبین را دفع کند توضیح داد: نمی‌توان قطعاً این نظریه را تایید کرد و نمی‌توان آن را رد کرد ولی در هر صورت نوزادانی که به هر علتی نارس به دنیا می‌آیند بیشتر در معرض زردی قرار می‌گیرند و همین‌طور نوزادان زودتر از 38 هفته.

 

 

فایل ورد 7 ص


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
aa_555530_1710.zip27.8k

دانلود مجموعه تحقیق های دانش آموزی و دانشجویی با حجم کم

دانلود مجموعه تحقیق های دانش آموزی و دانشجویی با حجم کم قابل توجه دانش آموزان و به ویژه کافی نت داران عزیز: این مجموعه شامل 800 فایل تحقیق با حجم 1 الی 10 صفحه و فرمت word می باشد. این فایل ها طی مدت طولانی توسط خود بنده درست شده و از هر لحاظ مورد اعتماد است. همه فایل ها مرتب و صفحه آرایی آماده چاپ هستند. اغلب فایل های این مجموعه 1 الی 4 صفحه ای هستند و به طور میانگین کل این مجموعه شامل  2000 صفحه خواهد بود. دانش آموزان عزیز در طی سال تحصیل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دسته بندی محصولات فروشگاه

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات

filesell filesell