تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق آمار صرفه جویی در آب

دانلود تحقیق آمار صرفه جویی در آب

زمان اجرای نظرسنجی

این نظرسنجی از تاریخ 20 تا 29 فروردین 1388 توسط خودم انجام شده است.

روش گرد آوری اطلاعات:

در این پژوهش، از نظرات عامه مردم به صورت تلفنی (نظرسنجی تلفنی) به روش پیمایشی و نمونه گیری تصادفی استفاده شده است. عددهای داخل جدول گرد شده است. نتایج نظرسنجی های گذشته این مرکز نشان می دهد که رعایت نسبت جنسی در فرآیند اجرای نظر سنجی های تلفنی بسیار مشکل و گاه (بخصوص با توجه به محدودیت زمانی) غیرممکن است. از این رو در گزارش نتایج نظرسنجی ها ارتباط بین متغیرهای مستقل از قبیل جنس و سن و تحصیلات با متغیر وابسته مهم سنجیده و از کا اسکوار (chi-square) برای محاسبه سطح معنی داری آن استفاده می شود. نتایج قابل اعتماد (در سطح معناداری 95 درصد به بالا) گزارش خواهد شد.

جامعه نمونه

در این تحقیق نمونه آماری شامل  1177 نفر از مردم بجنورد است لازم به ذکر است که از این تعداد  36 درصد مرد و  64 درصد زن هستند.

موضوع علم انسان شناسی انسان است. موجودی که در میان موجودات دیگر کره ی زمین، درون فرهنگ ها و ساختارهای خاص خویش زندگی می کند. «سفرهای انسان شناسان در سراسر جهان و در میان جوامع گوناگون انسانی، زاده ی اندیشه ی وجود فرهنگ های گوناگون بشری بوده است. پس از آن انسان شناسان برای یافتن پاسخ پرسش های خویش دست به جمع آوری و تحلیل داده هایشان درباره ی ساختارهای خویشاوندی، هنجارهای حقوقی، گونه های اعتقادی و... در جوامع گوناگون دند.»(دورتیه،1382،27-28)

نظام خانواده و خویشاوندی همواره یکی از موضوعات مورد علاقه ی انسان شناسان بوده است. بسیاری از آنان مانند مارگارت مید و برونیسلاو مالینوفسکی، قسمتی از عمرشان را صرف مطالعه ی این نظام درون جوامع ابتدایی کردند.

امروزه ساختارهای خویشاوندی و نهاد خانواده درون شهرها، به دلیل تبدیل شدن اکثر جوامع به جوامع شهری و به دنبال آن ورود به شرایط جدیدتری مانند مدرنیته، اهمیت فراوانی دارد. نظام جهانی و ساختارها و سازوکارهای پیچیده ی آن، همه ی جوامع را تحت تاثیر خود قرار داده است، به گونه ای که حتی دورترین نقاط نیز از تغییرات جهانی جدا نیست.

جوامع در حال توسعه ی امروزی تغییرات شتابزده ای در دهه های اخیر داشته اند. هجوم گسترده ی مردمان جوامع روستایی به شهرها و افزایش جمعیت، روز به روز بر درصد شهرنشینی و تشکیل حومه های فقیر نشین و بحران زا در این جوامع می افزاید.

مطالعات انسان شناسی شهری در این کشورها و به خصوص در حومه ها می تواند بررسی های سودمندی برای بهبود شرایط این کشورها درون زندگی های جدید جهان امروز، انجام دهد. از جمله در کشور ما، به دلیل حضور 70 الی 75 درصد شهرنشین در آن، اینگونه مطالعات می تواند بسیار مفید واقع شود. ایران در دو-سه دهه ی اخیر به صورت گسترده ای به سمت شهرنشینی و به دنبال آن ظهور حاشیه ها در کنار شهرهای بزرگ، حرکت کرده است. این امر به از میان رفتن تدریجی سایر اشکال زیستی در کشور ما خبر می دهد.

بسیاری از روستاها امروزه در کشور ما تبدیل به متروکه هایی بلا استفاده شده اند. برخی دیگر روز به روز از جمعیت جوان خود خالی و تبدیل به سکونتگاه هایی برای سالخوردگان که آنها نیز عاقبت خاهند مُرد، می شوند.برخی از روستاها به دلیل متاثر بودن از زندگی شهری و عدم تطبیق با فرهنگ خاص آن، دچار بحران و فروپاشی ساختارهای پیشین هستندو... .در مقابل این شرایط، در شهرها جمعیت گسترده ای از مهاجرین دیده می شوند. کسانی که به دنبال کار، دستیابی به امکانات بهتر، لذت بردن از تفریحات شهری و گاه گریز از شدت جریان سنتها در روستاها، روانه ی شهرها شده اند که اکثرا نیز جوان هستند.

 

فایل ورد 24 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
aa_556452_7162.zip196.2k