تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت نعلبندان

دانلود پاورپوینت نعلبندان
 محله نعلبندان :
در شرق شهر و در كنار دروازه خراسان قرار داشت ؛ بازار اصلي و مسجد جامع شهر نيز در اين محله واقع بوده است. در اين محله عمارت محمد شاه است كه دارالاماره و دارالحكومت است و از سنگ بنا شده . در طرف شرقي او دروازه ايست كه از بس گل و لاي در راه او هست عبور و مرور نتوان و در غربي او كلاه فرنگي است كه سراي پذيرايي حاكم استراباد است. باغي بس وسيع كه انواع ميوه دارد،‌ ولي از بي مبالاتي ،‌ چهار پايان اهلي را در آن رها كرده و چراگاه شده است. مسجد جامع و گورستان شهر در اين محله است. گذرهاي اين محله : خيمه دوز ، پاي سرو ،‌ ميخچه گران ،‌ شيركش ،‌ بلوچ و حاجيلر كه اجداد و نياكان آنان را صفويه به استراباد كوچانيده اند و اكنون در اين محله اند.
 محله سبزه مشهد :
گذرهاي آن: سوخته چنار ،‌ سرچشمه،‌ سرپل ،‌ چمنديان،‌ نقاره چيان و دباغان ،‌ اين محله در كنار دروازه قرار داشت و به دليل وجود مظهر قنات در محدوده آن تامين كننده آب ساكنين شهر بوده است. عناصر شاخصي كه در اين محله قرار دارندشامل: امامزتده نور، مصلي و چند تكيه مي باشد.
 محله ميدان ، گذرهاي آن :
 درب نو ، كاسه گران ،‌ باغ پلنگ ، دوشنبه و دو چناران . در اين محله مسجدي به نام گلشن است.
عمده ترين بازار شهر ، بازار كهنه و بازار نعلبندان بودند كه تركيب فضا كالبددي آن ها به صورت خطي (راسته ) بود و غالبا به ميدان و بازارچه ها متصل مي شدند. بازارهاي استراباد بر خلاف بازارهاي شهرهاي بزرگ ايران همچون : اصفهان، تبريز ،‌ كاشان و . . . سرپوشيده نبودند . فقط تعدادي از راسته هاي بازار كهنه با طاق آجري ، خرپا و سقف چوبي پوشيده شده بود. دكان ها در دو رديف راسته ها با درب هاي تخته اي تاشو قرار داشتند. هر راسته عمدتا متعلقل به يك صنف بود . مثل راسته كاسه گران ، راسته نجاران ،‌ راسته رنگرزان ، راسته دباغان ،‌ و راسته كفش دوزان ، . . . در بازار كهنه كه هنوز هم بقايايي ضعيف از آنها باقيست. بازار كهنه بنا به روايات در سال 1324 ه . ق در اواخر دوره قاجار دچار آتش سوزي شديد شد سپس با احداث خيابان در دوره رضاشاه منهدم گرديد.
 
 
 
 
 
 
فایل پاورپوینت 71 اسلاید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
aa_586158_3924.zip11.6 MB