تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود پاورپوینت نعلبندان

دانلود پاورپوینت نعلبندان
 محله نعلبندان :
در شرق شهر و در كنار دروازه خراسان قرار داشت ؛ بازار اصلي و مسجد جامع شهر نيز در اين محله واقع بوده است. در اين محله عمارت محمد شاه است كه دارالاماره و دارالحكومت است و از سنگ بنا شده . در طرف شرقي او دروازه ايست كه از بس گل و لاي در راه او هست عبور و مرور نتوان و در غربي او كلاه فرنگي است كه سراي پذيرايي حاكم استراباد است. باغي بس وسيع كه انواع ميوه دارد،‌ ولي از بي مبالاتي ،‌ چهار پايان اهلي را در آن رها كرده و چراگاه شده است. مسجد جامع و گورستان شهر در اين محله است. گذرهاي اين محله : خيمه دوز ، پاي سرو ،‌ ميخچه گران ،‌ شيركش ،‌ بلوچ و حاجيلر كه اجداد و نياكان آنان را صفويه به استراباد كوچانيده اند و اكنون در اين محله اند.
 محله سبزه مشهد :
گذرهاي آن: سوخته چنار ،‌ سرچشمه،‌ سرپل ،‌ چمنديان،‌ نقاره چيان و دباغان ،‌ اين محله در كنار دروازه قرار داشت و به دليل وجود مظهر قنات در محدوده آن تامين كننده آب ساكنين شهر بوده است. عناصر شاخصي كه در اين محله قرار دارندشامل: امامزتده نور، مصلي و چند تكيه مي باشد.
 محله ميدان ، گذرهاي آن :
 درب نو ، كاسه گران ،‌ باغ پلنگ ، دوشنبه و دو چناران . در اين محله مسجدي به نام گلشن است.
عمده ترين بازار شهر ، بازار كهنه و بازار نعلبندان بودند كه تركيب فضا كالبددي آن ها به صورت خطي (راسته ) بود و غالبا به ميدان و بازارچه ها متصل مي شدند. بازارهاي استراباد بر خلاف بازارهاي شهرهاي بزرگ ايران همچون : اصفهان، تبريز ،‌ كاشان و . . . سرپوشيده نبودند . فقط تعدادي از راسته هاي بازار كهنه با طاق آجري ، خرپا و سقف چوبي پوشيده شده بود. دكان ها در دو رديف راسته ها با درب هاي تخته اي تاشو قرار داشتند. هر راسته عمدتا متعلقل به يك صنف بود . مثل راسته كاسه گران ، راسته نجاران ،‌ راسته رنگرزان ، راسته دباغان ،‌ و راسته كفش دوزان ، . . . در بازار كهنه كه هنوز هم بقايايي ضعيف از آنها باقيست. بازار كهنه بنا به روايات در سال 1324 ه . ق در اواخر دوره قاجار دچار آتش سوزي شديد شد سپس با احداث خيابان در دوره رضاشاه منهدم گرديد.
 
 
 
 
 
 
فایل پاورپوینت 71 اسلاید

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,500 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
aa_586158_3924.zip11.6 MB

دانلود مجموعه تحقیق های دانش آموزی و دانشجویی با حجم کم

دانلود مجموعه تحقیق های دانش آموزی و دانشجویی با حجم کم قابل توجه دانش آموزان و به ویژه کافی نت داران عزیز: این مجموعه شامل 800 فایل تحقیق با حجم 1 الی 10 صفحه و فرمت word می باشد. این فایل ها طی مدت طولانی توسط خود بنده درست شده و از هر لحاظ مورد اعتماد است. همه فایل ها مرتب و صفحه آرایی آماده چاپ هستند. اغلب فایل های این مجموعه 1 الی 4 صفحه ای هستند و به طور میانگین کل این مجموعه شامل  2000 صفحه خواهد بود. دانش آموزان عزیز در طی سال تحصیل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دسته بندی محصولات فروشگاه

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات

filesell filesell