تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق پیمانکاری

دانلود تحقیق پیمانکاری

تعریف پیمانکاری: قرار دادی است که در آن پیمانکار در مقابل کارفرما تعهد می کند عملیات مربوط به انجام یک پیمان را طبق شرایط قرار داد اجرا و به اتمام برساند.

با توجه به تعریف فوق می توان گفت ارکان اصلی یک پیمان عبارتند از :

 • کارفرما: شخصی است حقیقی یا حقوقی که اجرای عملیات معینی را به پیمانکار و ؟؟؟؟ می کند و تأمین کننده منابع مالی پیمان است. مثل: شهرداریها که عملیات مربوط به ساختن جاده را واگذار می کنند. مثل آموزش و پرورش که ساختن یک مدرسه را به پیمانکار و ؟؟؟؟ می کند.
 • پیمانکار: پیمانکار نیز شخصی است حقیقی یا حقوقی که مسئولیت اجرای کامل عملیات موضوع پیمان را تا تکمیل پنهان آن به عهده می گیرد. پیمانکار حقیقی
  می تواند یک راننده باشد – کارگر و هر چیزی پیمانکار حقوقی مثل شرکتهای به ثبت رسیده طبق قانون تجارت.
 • قرارداد: انعقاد قرارداد مهمترین بخش از فعالیت پیمانکاری است که رابطه حقوقی بین پیمانکار و کارفرماست که منشاء تعهد و التزام برای طرفین (پیمانکار و کارفرما) می باشد. موضوع قراردادهای پیمانکاری ممکن است ساخت یک ساختمان – احداث پل – جاده – سه و ... که در مجموع طرح واحدی را تشکیل دهد.

انواع قراردادهای پیمانکاری:

 • قرارداد بر اساس واحد بها: در آن قرارداد پیمانکار تعهد می کند عملیات موضوع پیمان را بر اساس مبلغ معینی که برای واحد هر کار (مثلاً یک متر جاده سازی) پیشنهاد کرده است انجام دهد.
 • قرارداد مقطوع: در این قرارداد پیمانکار توافق می کند عملیات موضوع پیمان را در برابر مبلغی به عنوان بهای کل کار انجام دهد.
 • قرارداد امانی: در این قرارداد مخارج تعیین شده و مجاز در قرارداد به پیمانکار پرداخت می شود و در ازای خدماتی که انجام داده است بصورت درصد معینی از مخارجی یا حق الزحمه ثابت دریافت می کند.
 • قرارداد بر اساس مواد و دستمزد: این نوع قرارداد که مشابه قرارداد امانی است طبق آن پیمانکار توافق می کند عملیات موضوع پیمان را در ازای دریافت دستمزد مستقیم با نرخ ساعت معین و قیمت مواد و مصالح و سایر مخارج که کرده است انجام دهد.
 • قرارداد مدیریت اجرا: در این نوع قرارداد پیمانکار در برابر دریافت حق الزحمه معمولاً مقطوع مدیریت اجرای طرح را به عهده می گیرد. یعنی پیمانکار فقط پیمان را مدیریت می کند و تمامی هزینه های طرح به جز هزینه مدیریت کار به عهده کارفرما می باشند.

انواع خدمات پیمانکاری: خدماتی که برای اجرای طرح های بلندمدت پیمانکاری به پیمانکاران ارجاع می شود به شرح ذیل است:

 • خدمات مشاوره ای: شامل مطالعه، طراحی ونظارت فنی بر اجرای طرح (خدمات مهندسی)

 

 

 

 

فایل ورد 39 ص


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,800 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
aa_600600_3643.zip41.3k

دسته بندی محصولات فروشگاه

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات

filesell filesell