گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

دانلود تحقیق طراحی و مدلسازی كامپیوتری

دانلود تحقیق طراحی و مدلسازی كامپیوتری
دانلود تحقیق طراحی و مدلسازی كامپیوتری
دسته: فنی و حرفه ای
بازدید: 30 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 42 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 33

قیمت فایل: 22,100 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

طراحی و مدلسازی كامپیوتری

مروری بر نمونه سازی سریع

واژه (Rapid prototyping) RP به روشی اطلاق می شود كه در آن از اطلاعات CAD، مدل فیزیكی ساخته می شود.

این پرینترهای 3 بعدی به طراح اجازه می دهد تا به جای تصاویر دو بعدی، سریع تر به نمونه های محسوس طرحشان دسترسی داشته باشند. همچنین مدلهایی استفاده هایی متعدد می توانند داشته باشند: آنها به عنوان یك وسیله بصری عالی، باعث سهولت ارتباط بین همكاران و یا مشتری ها می شوند علاوه بر این از نمونه ها می توان برای تست طرح استفاده كرد. برای مثال یك مهندس هوافضا برای اندازه گیری نیروها در تونل باد نیاز به مدل دارد.

طـراح ها هـمیشه از مدل اسـتفاده می كنند. RP به آنها این امكان را می دهد كه سریع تر و ارزان تر و دقیق تر نمونه را بسازند.

علاوه بر ساخت نمونه و روش های RP برای ساخت ابزار (Rapid tooling) و حتی ساخت قطعات (Rapid manufacturing) استفاده می شوند. برای تعداد كم و اشیاء پیچیده RP اغلب بهترین روش ساخت موجود است.

البته واژه سریع نسبی است، اكثر نمونه ها به زمان ساخت 3 تا 72 ساعت نیاز دارند، كه بستگی به اندازه و پیچیدگی آنها دارد. این ممكن است كند به نظر برسد ولی در مقایسه با هفته یا ماه ها كه در اكثر روش های دیگر از قبیل ماشینكاری برای ساخت نمونه صرف می شود، سریع تر می باشد. این كاهش زمان به سازنده اجازه می دهد كه محصولات را سریع تر و ارزان تر به بازار ارائه كند.

حداقل شش تكنیك RP در دسترس است كه هر كدام نقاط ضعف و قوت منحصر به فردی دارند، چون تكنولوژی RP، به صورت روزافزون در كاربردهایی به غیر از نمونه سازی استفاده می شود، از آن به عنوان Computer Automated manufacturing یا Layered Manufacturing  یا Solid Free-From Fabrication (S.F.F) یا Solid Free Form Manufacturing یاد می شود.

Layered Manufacturing: به طور خاص پروسه هایی را كه در همه تكنیكها استفاده می شود، بیان می كند. توسط یك نرم افزار، مدل CAD به لایه های نازكی «حدود m 1/0» برش خورده و هر لایه بر روی لایه دیگری قرار می گیرد.

RP یك روش افزایشی (Additive) است، كه لایه هایی از كاغذ، واكس یا پلاستیك را برای تولید یك قطعه جامد با هم تركیب می كنند. این درست برخلاف روش های ماشینكاری قدیمی «تراشكاری، فرزكاری، سنگ زنی و ...» است كه روش های Subtractive هستند كه در آنها برای درست كردن قطعه، موازد از یك بلوك برداشته می شوند.

طبیعت روش های افزودنی RP آن است كه می توان با آنها اجسامی با سطوح داخلی پیچیده ساخت كه نمی توان توسط هیچ روش دیگری تولید كرد.

قیمت فایل: 22,100 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر