گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

دانلود تحقیق سیستمهای جابجایی هوا

دانلود تحقیق سیستمهای جابجایی هوا
سیستم‌های جابجایی هوایی كه خوب طراحی شده بودند مقدار بیشتری هوای گرم را نسبت به طریقه معمول تهیه می‌كردند
دسته: فنی و حرفه ای
بازدید: 31 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 24 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 19

قیمت فایل: 23,400 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

تا نیمه دهه 1960 توجه كمی به نیازجابجایی هوا در سیستم‌های تهویه صنعتی شده بود. سیستم‌های خروجی با كیفیت بالا بوسیله‌ی سرویسهای مهندسی‌ای طراحی شده بودند كه گهگاهی و یا به طور اتفاقی جابجایی هوا را از محیط كار طراحی می‌كردند. اما به طور معمول یك پیمان‌كار معمولی یك سیستم خروجی را بدون درنظر گرفتن سیستم جابجایی هوا نصب می‌كرد. بسیاری از مشكلات به حساب نیامده در اجرا و انجام سیستم‌های خروجی تهویه در گذشته به فقدان جابجایی مناسب هوا نسبت داده شده است.

این مشكلات كهنه و قدیمی برای تولید افزایش سوددهی در دهه 1960 شروع شدند، زمانی كه یك مقداری از مكانها و آژانسهای محلی تقاضای سیستم‌های جابجایی هوا را برای ارتباط با سیستم‌های جدید خروجی كردند. قابل فهم نبود كه حتی بدون یك سیستم جابجایی هوا، هوا می‌تواند بوسیله‌ی نفوذ و گرما به درون ساختمان كشیده شود، قبل از اینكه خارج شود.

سیستم‌های جابجایی هوایی كه خوب طراحی شده بودند مقدار بیشتری هوای گرم را نسبت به طریقه معمول تهیه می‌كردند.

حتی طراحان وظیفه شناس ضرورت ایجاد جابجایی هوا و قابل دسترس ساختن یك تنوعی از واحدهای پكیج شده برپایه ورودی هود، فیلتر، فن و مدلهای گرمایی و سرمایی و شبكه‌های خروجی كه برای نصب این سیستم‌ها به طور تكنیكی و اقتصادی قابل توجه ساخته شده بودند، پذیرفتند بعلاوه هزینه بالا از حالت خروج هوا در نیمكره شمالی تشویق كرده است معمول كردن طراحی برای اینكه گرما را از جریانهای بزرگ خروجی بازیافت كند.

ریسر كوله‌ كردن جریانهای خروجی بعد از اینكه هوا به طور مناسب پاك شد در یك حد محدود عمل می‌كند. این فصل در مورد 3 تا از این خروجی‌ها بحث خواهد كرد، با تاكید بر روی خروجی پایه از جابجایی اولیه هوا در نصب بازیافت گرما و چرخش هوا از جریان خروجی در این فصل ما از یك مطالعه موردی در مورد كارخانه‌ی ذوب فولاد در شمال نیویورك كه یك نقصی در مورد جابجایی هوا دارد استفاده شده و شرح داده شده كه چطور طراح اول باید كیمت هوای جابجا شده‌ی مورد نیاز راحساب كند برای تعادل جریان خروجی و سپس روشها را برای تعیین محل واحد جابجایی هوا جایی كه تماس كارگر را برای تماس با هوای آلوده را كاهش بدهد بررسی كند.

برای حل این مشكل و دیگر صنایع سنگین یك سیستم تولید هوا در طول فصل زمستان و پاییز تهیه می‌كنند. شكل 1-12: سیستم‌های جابجایی هوا (RAS- A and RAS- B) B, A شامل واحدهای پایه و مجراهای توزیع هستند. در هردوحالت واحدها بوسیله‌ی خروجی‌هایی كه در سطح زیرزمینی قراردارند ترقی داده شده‌اند. در RAS- A مجرای توزیع موقعیتش در امتداد محیط ساختمان با 3 انشعاب مجراهای نفوذی كه در كنار دیوار با یك دیفیوزر در كناره‌ی ساختمان خاتمه پیدا می‌كند. یك دیوار نفوذی مجزا از واحد در RAS- B به یك توزیع چند برابر هدایت می‌كن بر روی یك دیوار كناری با یك سری دیفیوزرهای كه سرعت پایین هوا را در ارتفاع كاری تولید می‌كنند.

در بعضی حالتها جایی كه موقعیت اجازه می‌دهد واحدهای جابجایی هوا در صنایع سنگین ممكن است شامل یك سردكننده تبخیر كننده برای موقعیتهای تابستان باشد.

در صنایع با تكنولوژی بالا و در تحقیقات و آزمایشگاههای ساده جایی كه سیستم‌های صحیح HVAC تجهیزات انتخابی را بر پایه‌ی ASHRAE 2000 مشخص می‌كنند.

1-12 انواع واحدهای جابجا كننده هوا

همانطور كه در بالا اشاره شد یك تنوعی از گرم‌كننده‌ها، تهویه‌ها و سیستم‌های HVAC در ASHRAE 2000 توصیف شده است كه می‌تواند به عنوان واحدهای جابجا كننده‌ی هوا استفاده شود. این سیستم‌های پكیج‌شده قابل دسترس هستند برای: 1- برای استفاده با آب گرم یا بخار 2- به عنوان سیستم‌های غیر مستقیم سوخته شده بوسیله‌ی گاز یا روغن با منفذی از تولیدات احتراق در خارج 3- به عنوان واحدهای مستقیم سوزاندن گاز ازنوع استفاده شده در مثال كارخانه‌ی ذوب فلز كه در این فصل آشنا شدید.

قیمت فایل: 23,400 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر