گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

تحقیق درباره بررسی اقدامات سیاسی آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران

تحقیق درباره بررسی اقدامات سیاسی آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران
تحقیق درباره بررسی اقدامات سیاسی آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران مقاله اقدامات سیاسی آمریکا علیه ایران
دسته: علوم سیاسی
بازدید: 47 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 12 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 11

قیمت فایل: 5,200 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

توضیحات :

تحقیق درباره بررسی اقدامات سیاسی آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران دارای 11 صفحه در قالب word قابل ویرایش.

بخشی از متن :

ویژگی های جنگ نرم آمریكاعلیه ایران
اما افكار عمومی در كشورهای مسلمان به دو دلیل اصلی هنوز نتوانسته است قالب های مناسب و تحت كنترلی را به دست آورد. دلیل نخست تعارض افكار عمومی در برخی كشورها با منافع حاكمیت آن كشورهاست و دومین سبب آن است كه یك رسان متمركز و همگانی كه در جهان اسلام به عنوان مغز ارتباطات شناخته شده و تود شكل نیافته افكار عمومی را جهت دهد، وجود ندارد. هر چند یك رسان مدرن و پیشرفته تحت عنوان «الجزیره» بر آن است كه تا حدودی این خلاء را به ظاهر پر كند. ولی در طی سال های اخیر و به خصوص پس از وقایع 11 سپتامبر در معرض چالش های فراوانی قرار گرفته است.
در حال حاضر به نظر می رسد كه افكار عمومی جهان اسلام بیشتر به صورت انفعالی به علت تهاجمات گسترد ایالات متحده منسجم و تحریك شده است، كه خود یك فرصت شایسته به شمار می رود. اما به دلیل فقدان فعالیت برنامه ریزی شده و علمی، دوام و قوام آن مورد تردید است.
2ـ ارتباطات بین بازیگران و ایران
در میان بازیگرانی كه به اختصار به آنها پرداخته شد، ارتباطاتی برقرار است كه میزان تأثیرگذاری و تأثیر پذیری آن ها از یكدیگر و از ایالات متحده امریكا مشخص می نماید.
به عبارتی تقرّب به جمهوری اسلامی، زمینه ساز تأثیرپذیری این كشورها می شود ولی این تأثیرپذیری لزوماً به معنای غلبه فرهنگی در این روابط نیست، به عنوان مثال چین كمترین تأثیرپذیری كمی به لحاظ فرهنگی از جمهوری اسلامی ایران دارد ولی به واسط منافع مادی مشترك به ایران تقرّب یافته است.
در مقابل جهان اسلام بیشترین قرابت فرهنگی را با ایران دارد، به عبارت دیگر دو محور اشتراكات فرهنگی یا اشتراكات منافع سیاسی در تعامل با یكدیگر یا به صورت مستقل، تقرب یا تباعد سیاسی را رقم می زنند.
غلب محور سیاسی یا فرهنگی در روابط ایران و چین و محور منافع سیاسی و یا عمدتاً سیاسی با روسیه مشهود است. درحالی كه در مناسبات با اروپا این محور جهت سیاسی ـ فرهنگی دارد. به عبارتی دیگر چینی ها و روس ها در روابط با ایران بیشتر طالب منافع مشترك سیاسی ـ اقتصادی می باشند، درحالی كه اروپایی ها به مناسبات سیاسی و فرهنگی می اندیشند. در جهان اسلام طبعاً غلبه با اشتراكات ارزشی و فرهنگی است كه با منافع مشترك سیاسی البته بیشتر در مواجهه با حكومت ها تقویت می گردد.
3ـ رویكرد تبلیغی ـ دیپلماسی عمومی ایالات متحده برضد جمهوری اسلامی ایران
مخاطب اصلی دیپلماسی عمومی، افكار عمومی و اذهان مردم جهان است. از آنجایی كه دیپلماسی عمومی از طریق فضاسازی در بین افكار عمومی قادر به ایجاد زمینه برای تهاجم به اندیش تصمیم گیرندگان سیاسی، آن هم در ابعاد گسترده می باشد، طبعاً به هر میزان كه جنبه های فرهنگی و ارزشی در میزان دوری و نزدیكی سیاسی تأثیر داشته باشد، نفوذ ایالات متحده و توانمندی آن كشور در به كارگیری دیپلماسی عمومی مورد نظر خود، بیشتر خواهد بود. از این رو محور تأثیرگذاری امریكا در میان بازیگران صحن سیاست بر ضد ایران به استثنای جهان اسلام كه حكایت دیگری بر آن مترتب است این تقارب و تباعد؛ ارتباط نزدیكی با تقرّب به ارزش های غربی برای زیستن دارد. در همین راستا، محور عمد تبلیغاتی ایالات متحده امریكا متوجه آن است كه جمهوری اسلامی را به سبب زیر پا گذاشتن ارزش های غربی یا حداقل مبارزه با آن سبك از زندگی، متهم نماید. در این چارچوب مهمترین محورهای تبلیغی امریكا حول دو محور اصلی شكل گرفته است.
.1 تخطئ ارزش های غربی و در نهایت كیان غرب از سوی جمهوری اسلامی ایران، عاملی كه جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یك نظام خطرناك معرفی می كند.
.2 تأكید بر وجود تفرقه و وجوه تفرّق میان ملّت و حكومت ایران و كمك به مردم ایران برای تغییر نظام و رفع خطر از غرب با سقوط نظام جمهوری اسلامی.
هرچند كه هدف های اصلی از دو محور فوق الذكر یكسان بوده و فقط نحو اجرای كار و حصول به مقصد متفاوت است، امّا بررسی های مستند نشان می دهد كه خط مشی نخست را جمهوری خواهان و خط مشی دوم را دموكرات های امریكا حداقل تاكنون تعقیب كرده اند.

و...

قیمت فایل: 5,200 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر