گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

تحقیق با موضوع سیستم ریسندگی

تحقیق با موضوع سیستم ریسندگی
تحقیق با موضوع سیستم ریسندگی 58صفحه قالب ورد قابل ویرایش
دسته: نساجی
بازدید: 34 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 51 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 58

قیمت فایل: 31,200 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

توضیحات:

تحقیق با موضوع  سیستم ریسندگی
58صفحه قالب ورد قابل ویرایش

تحقیق با موضوع  سیستم ریسندگی

58صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

سیستم ریسندگی رینگ از دیرباز برای تولید نخ در سیستم ریسندگی الیاف كوتاه مورد استفاده قرار گرفته است ولی با افزایش تقاضا موانعی بر سر راه تولید نخ این سیستم به وجود آمده است.

افزایش مقدار تولید رینگ مستلزم عبور سریع رشته كش داده شده از غلتك جلو و نیز عبور سریع الیاف از منطقه مثلث تاب و عبور راحت  و روان نخ از بین شكاف و عینكی جهت پیچش نخ برروی دوك می باشد. دستیابی به این مسائل مستلزم افزایش سرعت غلتكهای كشش، افزایش سرعت میله دوك و نیز شیطانك و بالن تولیدی می باشد.

غلتكهای كشش ماشین رینگ، مخصوصاً غلتكهای ناحیه جلو به علت طویل بودن در سرعتهای بالا دچار ارتعاشات مداوم و ناخواسته می شوند و در نتیجه تأثیر منفی بر كشش و كیفیت نخ می گذارند و نهایتاً باعث خرابی كلیه قطعات منطقة كشش می شوند. برای پیشگیری از چنین خساراتی، دقت عمل زیادی در طراحی و ساخت شافتها بعمل می‌آورند و از مواد اولیه ویژه ای استفاده می نمایند. این الزام و ضرورت هزینه ماشین سازی را چندین برابر می نماید. همین وضعیت در هنگام افزایش سرعت میل دوك ها نیز صادق است. امروزه افزایش سرعت میل دوك امكان پذیر است، لاكن افزایش چرخش شیطانك از نظر تكنولوژیكی امكان پذیر نمی باشد.

بنابراین حفظ و نگهداری ماشین های رینگ برای داشتن نخ با كیفیت و قابل قبول بسیار انرژی بر و پرهزینه است. یقیناً اگر بتوان سرعت دوك را افزایش داد شرایط برای كاركرد هم آهنگ قطعات دیگر در منطقه تاب و پیچش چندین برابر دقیق تر و مطلوب تر خواهد شد لاكن شرایط فوق مشكل تر و پرهزینه تر خواهد بود. با تمام این اوصاف به فرض آنكه بتوان شرایط را برای افزایش سرعت دوك مهیا نمود، به گونه ای كه دوك با سرعت زیاد بچرخد. حركت و گردش شیطانك برروی عینكی حرارت ایجاد می كند و عمر شیطانك را به خطر می اندازد. به هر حال افزایش سرعت شیطانك با همین وضعیت و طراحی رینگ مستلزم خنثی نمودن نیروی كند كننده چرخش شیطانك بر سطح عینكی است. این نیروی كند كننده همان نیروی اصطكاك بین شیطانك و عینكی است كه حاصل ضرب نیروی حركت (كه با افزایش سرعت بیشتر می شود) و ضریب اصطكاك و سطح تماس بین شیطانك و عینكی است. یقیناً هرچه حاصل ضرب عوامل فوق به صفر نزدیك شود عامل كند كننده چرخش شیطانك كم رنگ تر می شود درحالیكه به خاطر توأم بودن دو عمل تاب و پیچش كم رنگ شدن عامل كندكننده چرخش شیطانك‌بركاهش‌توان عمل پیچیدن اثر مستقیم دارد 

فهرست برخی ازمطالب:

مقدمه

ریسندگی آزاد (منفصل)

مراحل ریسندگی آزاد (منفصل)

تقسیم بندی ریسندگی آزاد (منفصل)

سیستم ریسندگی اصطكاكی

ناحیه تغذیه

ناحیه ریسندگی

ناحیه برداشت نخ

قیمت فایل: 31,200 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر