گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم

کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم
کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم 138صفحه قالب ورد قابل ویرایش
دسته: نساجی
بازدید: 34 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 133 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 138

قیمت فایل: 44,400 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

توضیحات:

کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم
صفحه قالب ورد قابل ویرایش

کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم

138صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

کارخانجات ایران مرینوس (سهامی عام) در سال 1346 با مساحت صد و بیست هزارمترمربع و زیربنای در حدود بیست هزارمترمربع تأسیس و در سال 1348 با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با هدف تولید پارچه فاستونی در قم به بهر‌ه‌برداری رسید. 

ظرفیت اسمی تولید پارچه در زمان تأسیس شرکت هفتصدهزار مترطولی در سال بوده است که با چندین مرحله نوسازی و توسعه کارخانه و مدرنیزه کردن ماشین‌آلات و بهینه سازی روند تولید به دو میلیون و هفتصدهزار مترطولی در سال رسیده است. 

تعداد پرسنل در حال حاضر 426 نفر مرد و 55 نفر زن می‌باشد. 

سهامداران شرکت 60 درصد مربوط به بخش خصوصی و 40 درصد متعلق به بخش دولتی است. محصول کارخانه پارچه فاستونی و البسه می‌باشد و از تولیدات دیگر کارخانه می‌توان به پتو اشاره کرد. 

مواد اولیه شامل تاپس پشم که از کشور استرالیا تهیه می‌شود و تاپس پلی‌استر و مواد شیمیایی که از کشورهای آلمان و سویس و فرانسه تهیه می‌شود. در قسمت تولید کارخانه در 2 شیفت A و B یعنی 16 ساعته کار می‌کند. 

کمیته‌های فعال درک ارخانه شامل وام، حفاظت فنی، انضباط کار، بهره‌وری، طبقه‌بندی مشاغل می‌باشد. ضمن اینکه شورای اسلامی کار، انجمن اسلامی و پایگاه مقاومت بسیج هم به فعالیت مشغولند. 

در کمیته بهره‌وری دونفر نماینده مدیریت کارخانه، یک نفر نماینده سرپرستان و دونفر نماینده شورای کار عضویت دارند وظیفه این کمیته تعیین مبلغ اضافه تولید کارخانه می‌باشد که این مبلغ به عنوان بهره‌وری به کارکنان شاغل پرداخت می‌شود. 

کمیته طبقه‌بندی مشاغل ازیابی حقوق کارکنان و انضباط کار را برعهده دارد. حفاظت فنی کارخانه و بهداشت و درمان کارکنان نیز برعهده این کمیته می‌باشد. 

امکانات رفاهی که به کارکنان تعلق می‌گیرد عبارت است از :

1- کمک نقدی شامل وام قرض‌الحسنه- اهداء جوائز به فرزندان ممتاز پرسنل، پرداخت هزینه کفن و دفن به ورّاث شاغلینی که به هر دلیل فوت می‌کنند به صورت بلاعوض. 

2- کمک غیرنقدی شامل برنج- روغن- مرغ- شکر- پارچه کت و شلواری. 

3- سایر امکانات شامل تعاونیهای مسکن و مصرف- سالن غذاخوری- چایخانه- مهدکودک- خانه بهداشت- نمازخانه- سالن ورزش- پارکینگ- حمام- آب شیرین- سرویس ایاب و ذهاب- بیمه درمانی و بیمارستانی شاغل و سه نفر تحت تکفل وی و باضافه بیمه عمر و حوادث شاغل نزد بیمه آسیا. 

رینگ
نیمچه نخ ایجاد شده برای تبدیل به نخ به ماشین رینگ داده می شود. هدف از ماشین رینگ:
1- كشش دادن نیمچه نخ 2- تاب دادن نخ حاصل 3- پیچیدن نخ به دور دوك ریسندگی به شكل مخصوص 
عمل ریسندگی (رینگ) ممكن است بصورت مداوم انجام شود و یا به صورت متناوب. در روش ریسندگی مداوم عملیات كشش دادن، تاب دادن و پیچیدن بطور پی در پی انجام می شود. در صورتی كه در روش متناوب اول عمل كشش انجام می شود، بعد عمل تاب دادن و در مرحله آخر عمل پیچیدن.
بوبین های نیمچه نخ آماده شده در روی قفسه های ماشین رینگ بطور عمودی قرار می گیرند.
نیمچه نخ توسط كشیدگی ایجاد شده در اثر حركت غلتك تغذیه از روی بوبین باز می شود. نیمچه نخ بعد از عبوراز روی میله راهنما وارد منطقه كشش رینگ می شود. سیستم كشش شامل جفت غلتك تغذیه، دوآپرون و جفت غلتكهای كشش (تولید)است.
 بازوی بالا سر سیستم بواسطه فنرهای خود فشارروی غلتك هارا تامین میكند. تار عنكبوتی ظریفی كه از غلتك های كشش بیرون می آید، پس از تاب خوردن از راهنما عبور كرده و توسط شیطانك به دور دوك به طور كاملاً سفت می پیچد. دوك روی میل دوك محكم شده است. شیطانك از جنس استیل خیلی سخت و مقاوم تهیه شده و به راحتی روی عینكی می چرخد. عینكی به میز عینكی بسته شده است

فهرست برخی ازمطالب:

مقدمه 

 قسمت ریسندگی    

قسمت مقدمات بافندگی 

قسمت بافندگی

تاسیسات 

قیمت فایل: 44,400 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر