گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

تحقیق با موضوع فناوری آموزشی

تحقیق با موضوع فناوری آموزشی
تحقیق با موضوع فناوری آموزشی 53صفحه قالب ورد قابل ویرایش
دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 34 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 34 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 53

قیمت فایل: 54,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

توضیحات:

تحقیق با موضوع فناوری آموزشی
53صفحه قالب ورد قابل ویرایش

تحقیق با موضوع فناوری آموزشی

53صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

كلیات

      جامعه در حال خیزش ما به شدت نیازمندیك دیدگاه آموزشی جدید و در عین حال شاداب است كه هم نوعی (( فلسفه توسعه آموزشی ـ پرورشی )) باشد و هم بتواند چشم انداز 

روشنی از آینده آموزش كشور ترسیم نماید .

شرایط جدید, ملت ها را در برابر دو دیدگاه آموزشی زیر قرار داده است :

    دیدگاه آموزش با تكیه بر فناوری اطلاعاتی و ارتباطی

   دیدگاه یادگیری دائمی و مادام العمر و ژرف

انقلاب تكنولوژی سیمای جهان را به سرعت تغییر می دهد و فناوری اطلاعات هم اكنون نیز زندگی مردم رادگرگون كرده است .خط شكنی هایی كه در فناوری مواد و نانو تكنولوژی و بیوتكنولوژی روی می دهد این دگرگونی ها را تشدید خواهد كرد . این تكنولوژی ها نه تنها تاثیرات عمیقی بر زندگی انسان دارند بلكه چنان در هم تنیده اند كه انقلاب فناوری را به انقلاب چند رشته ای تبدیل كرده اند از این رو شتاب پیشرفت درهر زمینه مضاعف شده است . 

فناوری اطلاعاتی و ارتباطی ((ICT شالوده بقا و توسعه ی ملی كشور , در یك محیط جهانی به سرعت در حال تغییر و تحول است و همین امر ما را در پی ریزی طرح های نو , برجسته و شوق انگیز به چالش فرا می خواند تا در پرتو آن ,منابع انسانی و زیرساخت های قابل اعتماد بنا شود و در واقع ابزارها و وسایل لازم برای برنامه ریزی , مدیریت و ارزیابی تغییرات توسعه و دستیابی به رشد پایدار مورد نظر قرار گیرد و البته از سویی نیز اطلاعات بدون ارتباطات و ارتباطات نیز بدون اطلاعات كاربرد نداشته استفاده از فناوری برای تسهیل در رفع نیازهای افراد هر جامعه بسیار مهم است . داشتن دید و دانشی جامع راجع به فناوری , مهارت های ابزاری و توانایی به كارگیری فناوری و مهارتهای مربوطه, درك فرایندهای گردش اطلاعات, توانایی سازگاری همراهی و تسلط بر تغییرات سریع و مداوم همه و همه از طریق آموزش فناوری اطلاعات و ارتباطات در قالب مدل های نوین آموزش در كلاس های درس میسر خواهد بود.

    یادگیری , فراگیران را آماده می كند  تااز موضع لیاقت با چالش های خصوصی و حرفه ای خود روبه رو شوند اما این كافی نیست فراگیران باید بتوانند به شهروندان شایستهی جامعهی مدنی جهانی در عصر حاضر و آینده تبدیل شوند و این تنها در سایه یادگیری ژرف از راه توزیع عادلانه فرصت های یادگیری در جامعه , مشاركت عمومی همه بخش های كشور در ایجاد جامعه ی یادگیرنده و بهره برداری از منابع آن امكان پذیر خواهد بود .

از طریق تمركز یادگیری , جامعه شرایطی را می آفریند كه پشتیبان توسعه ی پایدار و موفقیت آمیز و مبتنی بر دانش خواهد بود.

جامعه ی یادگیرنده بالاترین اولویت ها را به آموزش می دهد و بر توسعه ی ظرفیت های آموزشی خود تاكید می كند . در جامعه ی یادگیرنده , خلاقیت و نو آوری دو ارزش اجتماعی بسیار پرقیمت محسوب می شوند و گسترش همكاری ها و هم افزایی ها در خلق و توزیع دانش ,تسهیل و تشویق می شود و تعامل دانش و مهارت به مثابه ی فرایند افزایش خلاقیت , مورد توجه قرار می گیرد . كلید طلایی جوامع یاد گیرنده , سیستم آموزشی و در راس آن مدارس به ویژه مدارس با مدل های خاص یادگیزی است . در مدل های خاص یادگیری تلاش می شود تا یادگیرندگان آینده را ببینند, بفهمند و در اختیار بگیرند.

مقدمه

بهره گیری ازتكنولوژی آموزشی به مفهوم جدید آن بی شك یكی از نوآوری های آموزشی محسوب می شود. تكنولوژی آموزشی یا فناوری آموزشی اكنون صرفا" كاربرد دستگاه های سمعی و بصری نیست آموزش نیز امروز معنی و مفهوم جدیدی پیدا كرده است. مواد و وسایل آموزشی روز به روز تنوع بیشتری می یابند و كتاب درسی تنها یكی از آنها به حساب می آید.

نقش معلم هم بیشتر راهنمایی و رهبری و هدایت است تا متكلم وحده بودن.

پیشرفت علوم وفنون و توسعه حجم دانش بشری,تغییر شرایط و امكانات زندگی فردی و اجتماعی ,نفوذ تكنولوژی و صنعت در روابط ملی و بین المللی, نقش زمان در سرنوشت  ملت ها , ظهور مشاغل وتخصص های جدیدتغییر نیازهای جامعه , آگاهی ملت و... همه وهمه در تغییر و تحول برنامه ها اثر می گذارند . 

یكی از برنامه های ویژه , تاسیس هسته ی اصلی فعالیت مدارس , محیطهایی است كه به صورت ( مركز مواد آموزشی (IMC طراحی می شوند . چند نوع مركز مواد آموزشی تا كنون طراحی شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است .

نوع اول این مركز به گونه ای است كه مورد استفاده مشترك معلمان و دانش آموزان چندین مجتمع آموزشی به هم پیوسته است. 

نوع دوم مزكز مواد آموزشی یك مجتمع آموزشی است كه منبع ذخیره و تغذیه همه مدارس یك مجتمع است .

نوع سوم مربوط به یك مدرسه است و امكان یادگیری از یك مجموعه وسایل آموزشی را در مدرسه فراهم می سازد .

نوع چهارم مربوط به كلاس درس است و فرصت یادگیری مفاهیم هر ماده درسی را در محیط كلاس درس فراهم می آورد .

در این نوع مركز یادگیری تحت عنوان مركز یادگیری كلاس                             classroom  learning  center  دانش آموزان میتوانندبا دسترسی به انواع ابزارها ی آموزشی فرصتهای یادگیری را در سطوح مختلف گسترش دهند در نوع چهارم مركز موادآموزشی انواع لوازم و ابزار آموزشی از قبیل كتاب و سایر مطالب چاپی , فیلم های علمی, آموزشی , نشریات , عكس , اسلاید , كلكسیونها و دستگاههای سمعی و  بصری

فهرست برخی ازمطالب:

مقدمه

اهداف

روشهای نوین تدریس

روش كنفرانس ( گرد هم آیی )

روش شاگرد ـ استادی 

روش چند حسی ( مختلط ) 

روش حل مسئله 

روش پروژه ای 

شیوه سخنرانی  

شیوه بازگویی 

شیوه پرسش و پاسخ 

شیوه تمرینی 

شیوه بحثی

شیوه نمایشی 

شیوه آزمایشی ( روش اجرا كردن یا یادگیری بوسیله عمل )

شیوه گردش علمی

استفاده از منابع دیداری و شنیداری 

الگوی كاوشگری به شیوه حقوقی

الگوی آموختن كنترل خود 

الگوی ایفای نقش 

روش كارگاهی 

روش تدریس كارگاهی 

مرحله درسی كوتاه و فشرده :

مرحله فعالیت گروهی و انجام وظایف انفرادی :

مرحله مشاركت و جمع بندی :

الگوی دریافت مفهوم 

الگوی تفكر استقرایی

الگوی آموزش كاوشگری

الگوی پیش سازمان دهنده

الگوی یادسپاری 

الگوی رشد عقلی 

قیمت فایل: 54,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر