گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

تحیق درباره سایر عوامل نیرو

تحیق درباره سایر عوامل نیرو
جدا از نیروهای خمشی و نیروهایی كه باعث فرسودگی سطح می شوند عوامل دیگری نیز وجود دارند كه باید در هنگام طراحی یك چرخدنده درنظر گرفته شود پارامترهای طراحی بر اساس عواملی نظیر اضافه بار یا شوك، خطاها، اصطكاك بالا در شروع و اصطكاك لغزشی تغییر خواهد كرد عامل مهم دیگر در افت چرخنده ساییدگی است این نوع خرابی به شكل لبه‌هایی در سطح پایین دنده ظاهر می‌گر
دسته: مکانیک
بازدید: 21 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 92 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 18

قیمت فایل: 13,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

جدا از  نیروهای خمشی و نیروهایی كه باعث فرسودگی سطح می شوند عوامل دیگری نیز وجود دارند كه باید در هنگام طراحی یك چرخدنده درنظر گرفته شود. پارامترهای طراحی بر اساس عواملی نظیر اضافه بار یا شوك، خطاها، اصطكاك بالا در شروع و اصطكاك لغزشی تغییر خواهد كرد.

عامل مهم دیگر در افت چرخنده ساییدگی است این نوع خرابی به شكل لبه‌هایی در سطح پایین دنده ظاهر می‌گردد گر چه نظرات متفاوت است ولی ساییدگی به عنوان نتیجه عدم روغنكاری در نظر گرفته می شود.

جوشكاری در محل برای منافذ زیاد انجام پذیر است كه به دلیل بار سطح بالا،سرعت سایش بالا، پرداخت نادرست سطح  و ویژگیهای نامناسب روغنكاری انجام شد، به وجود می آید عوامل دیگر نیز آن را تشدید می‌كند. برای كنترل چرخدنده در برابر خرابی در اثر سایش یك فرمول تجربی را می‌توان به كار گرفت. البته زمانی كه روغن معدنی به كار رفته باشد.

فرمول زیر ارائه می‌شود.

كه F برابر با میانگین بار واحد طول همراه با پهنای دندانهFw(N/mm)=

سرعت خط چرخشی‌= v                            فاصله تا مركز= a

اگر مقدار در زیر خط مربوط به i  قرار گیرد، چنین فرض می‌شود حتی وقتی بار كامل بر چرخدنده اعمال می‌شود، ساییدگی رخ نخواهد داد.

قیمت فایل: 13,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر