گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

تحقیق درباره ABS

تحقیق درباره ABS
تاریخچه ABS در ابتدای دهه 1970 كمپانی دایملر بنز گروهی از مهندسین و كارشناسان فنی خود را مامور بررسی و آزمایش سیستمی نمود كه از سال 1959 پیشنهاد گردیده و به طور مقطعی بر روی آن كار شده بود گروه مهندسی دایملر بنز برای پیشبرد كار خود با كمپانی تلدیكس وارد عمل شد و مدتها بر روی آن كار شد اما نتیجه مطلوبی نداد و گروه مهندسی مجبور گشتند قرارداد خود ر
دسته: مکانیک
بازدید: 20 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 60 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 37

قیمت فایل: 13,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

تاریخچه ABS:

در ابتدای دهه 1970 كمپانی دایملر بنز گروهی از مهندسین و كارشناسان فنی خود را مامور بررسی و آزمایش سیستمی نمود كه از سال 1959 پیشنهاد گردیده و به طور مقطعی بر روی آن كار شده بود.

گروه مهندسی دایملر بنز برای پیشبرد كار خود با كمپانی تلدیكس وارد عمل شد و مدتها بر روی آن كار شد اما نتیجه مطلوبی نداد و گروه مهندسی مجبور گشتند قرارداد خود را با كمپانی فوق لغو كرده و یك قرار داد جدید با كمپانی بوش ببندند. این گروه پس از ماهها فعالیت موفق گردیدند سیستم ضد بلوكه ترمز (ABS) را در اواسط دهه هفتاد عرضه كنند. بدین ترتیب كمپانی دایملر بنز اولین كمپانی بود كه توانست این سیستم را به صورت گسترده در خودروهای خود بكار گیرد.

كمپانیهای (بی ام و) و ( تویوتا) در ادامه، فعالیت خود را در این زمینه آغاز كردند از اواسط دهه هشتاد تعداد بیشتری از كمپانیهای سازنده شروع به نصب سیستم ضد بلوكه ترمز نمودند، مثل كمپانیهای پژو، رنو، سیتروئن، لانچیا و خصوصاً هوندا كه موفق گردید سیستم ضد بلوكه پیشرفته تری نسبت به سایر كمپانیها به روی خودروهایش نصب نماید.

سیستمهای اولیه ABS فقط چرخهای عقب را كنترل می كردند با این هدف كه پایداری خودرو در هنگام عمل ترمز گیری بر روی سطح لغزنده حفظ شده و خودرو ثبات بیشتری داشته باشد. به تدریج این سیستم پیشرفته تر شده به شكلی كه در دهه هشتاد سیستمهای ABS كه ترمز چهار چرخ را كنترل می‌كردند بر روی خودروها نصب گردید.

سیستم ABS امروزه در اكثر تولیدات كمپانیهای بزرگ خودرو ساز به صورت استاندارد بر روی خودروهای شخصی و كامیونهای سبك نصب می شود و یا در برخی از خودروها به صورت انتخاب برای مشتری قرار داده می شود.

سیستم ABS چه امكاناتی را فراهم می آورد

قیمت فایل: 13,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر