گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

تحقیق درباره كاربرد فسفر در كشاورزی

تحقیق درباره كاربرد فسفر در كشاورزی
كاربرد فسفر در كشاورزی ( خوراك دام و طیور) 331 اهمیت فسفر در بدن حیوانات كلسیم و فسفر بیش از 70 درصد خاكستر بدن حیوانات را تشكیل می دهند متجاوز از 99 درصد كلسیم و (8580 ) درصد فسفر بدن در اسكلت و اندامها قرار دارد 14 درصد فسفر در بافتهای نرم و یك درصد باقیمانده در مایعات بین سلولی ( 1994 Bordy ) 22 درصد كل مواد معدنی بدن به فسفر اختصاص دارد كه
دسته: کشاورزی و زراعت
بازدید: 32 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 170 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 54

قیمت فایل: 13,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

كاربرد فسفر در كشاورزی ( خوراك دام و طیور)

3-3-1 اهمیت فسفر در بدن حیوانات

كلسیم و فسفر بیش از 70 درصد خاكستر بدن حیوانات را تشكیل می دهند. متجاوز از 99 درصد كلسیم و (85-80 ) درصد فسفر بدن در اسكلت و اندامها قرار دارد. 14 درصد فسفر در بافتهای نرم و یك درصد باقیمانده در مایعات بین سلولی ( 1994 Bordy ).

22 درصد كل مواد معدنی بدن به فسفر اختصاص دارد كه بین استخوانها و بافتهای نرم نقل و انتقال آن به همراه كلسیم مداوماً صورت می گیرد. بطور كلی فسفر مجموعاً یك درصد وزنی بدن حیوانات را به خود اختصاص می دهد. این ماده معدنی یكی از مهم ترین مواد مورد استفاده در جیره دام و طیور است كه از نظر هزینه رتبه سوم را در بین سایر مواد غذایی مصرفی دارد. (  1990Muir).

فسفر بصورت فسفات كلسیم غیر محلولی هیدرواكسی آپاتیت در ساختمان استخوانها و دندانها بكار رفته است. ساختمان كریستالی مواد معدنی استخوان شامل توالی آپاتیتها است و توسط فرمول هیدواكسی آپاتیت

3Ca3 ( PO4)2 (OH)2 محاسبه می شود      (scott 1992).

مطالعات بیو شیمیایی هیدرواكسی آپاتیت نشان می دهد كه بخش آپاتیت استخوان حاوی نسبت متوازن اجزای  Ca10(PO4)6 (OH)2 ‌ نیست بلكه 10 درصد كمبود كلسیم دارد.

قیمت فایل: 13,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر