گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

تحقیق درباره سیستم سوخت بنزین

تحقیق درباره سیستم سوخت بنزین
مقدمه تصفیه و تهیه بنزین اتومبیل – بنزین یكی از چند مشتقات نفتی است كه از نفت خام بدست می آید نفت خام در تصفیه خانه و در داخل یك مخزن بلند فلزی تقطیر می شود این مخزن را برج تقطیر جزء به جزء‌(Fractionating Tower) می گویند نفت خام در داخل كوره گرم شده و به درجه حرارتی می رسد كه تمام مشتقاتی كه باید تهیه گردند بصورت گاز در می آیند گاز متصاعد
دسته: مکانیک
بازدید: 34 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 53 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

قیمت فایل: 13,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

مقدمه

تصفیه و تهیه بنزین اتومبیل – بنزین یكی از چند مشتقات نفتی است كه از نفت خام بدست می آید نفت خام در تصفیه خانه و در داخل یك مخزن بلند فلزی تقطیر می شود . این مخزن را برج تقطیر جزء به جزء‌(Fractionating  Tower)  می گویند .

نفت خام در داخل كوره گرم شده و به درجه حرارتی می رسد كه تمام مشتقاتی كه باید تهیه گردند بصورت گاز در می آیند . گاز متصاعد شده پس از عبو از مراحل مختلف تقطیر شده و به مایع تبدیل می گردد .

بنزینی كه از برج تقطیر بدست می آید دارای اكتان پایین است وبایستی عمل آورده شود و اكتان مناسب را كسب نماید و فرآیندی را طی نماید كه عوامل زنگ زدگی و چسبندگی را از بین برده و یا اینكه حداقل آنها را بی اثر نماید . سپس به گرید یا درجات مختلف جداسازی شده و برای افزایش مقاومت آنها در برابر انفجار و نیز چلوگیری از یخ زدن كاربراتور، افزودنی های لازم به آن اضافه می شود .

بنزین ، مخصوصاً‌ برخی از گرید های بالا بعنوان فرآورده جانبی و به روش شیمیایی نیز تولید می گردد اما منبع اكثر بنزین ها نفت خام می باشد .

سیستم سوخت

1-چگونگی كار سیستم سوخت : برای اینكه موتور به راحتی روشن شود و بدون اشكال گاز خورده . از نظر مصرف سوخت نیز مقرون به صرفه باشد و درعین حال

قیمت فایل: 13,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر