گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

دانلود تولید افزودنی چیست؟

دانلود تولید افزودنی چیست؟
دانلود تولید افزودنی چیست ؟
دسته: سایر گروه های علوم انسانی
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 32 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 14

قیمت فایل: 39,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

دانلود تولید افزودنی چیست ؟

تولید افزودنی که معمولا چاپ سه بعدی نامیده میشود یک روش سریع برای ساخت نمونه ها و قطعات می باشد.  این فرآیند ها نمونه ها را از نقشه دیجیتالی ایجاد میکنند . اصل اساسی این فناوری این است که یک مدل در ابتدا با استفاده از یک طراحی سه بعدی به کمک کامپیوتر تولید میشود. نحوه عملکرد فرآیند AM این است که قطعات با افزودن مواد به صورت لایه لایه ساخته میشوند هر لایه یک مقطع نازک از بخشی است که از داده های CAD اصلی به دست می آید . بدیهی است که در دنیای فیزیکی ، هر لایه باید دارای ضخامت محدودی باشد هرچه لایه نازک تر باشد ،قطعه نهایی به نمونه مورد نظر نزدیکتر می باشد. همه ماشینهای AM تا به امروز از یک رویکرد مبتنی بر لایه استفاده میکنند و تفاوت آنها در مواردی است که میتوان از آنها استفاده کرد و همچنین لایه ها چگونه ایجاد می شوند و نحوه اتصال لایه ها به یکدیگر و ...

خواص خوردگی فولاد زنگ نزن مارتنزیتی 17-4PH که از طریق افزودن مواد به دست می آید :

مقدمه کلی :

تولید مواد افزودنی :

تولید افزودنی AM که به عنوان چاپ سه بعدی نیز شناخته میشود به فناوری هایی اشاره دارد که یک شی را به صورت سه بعدی با افزودن لایه لایه ماده طبق مدل طراحی به کمک رایانه میسازند . برخلاف روش های سنتی ساخت که در آن قسمت تمام شده و شکل اصلی نمونه مورد نظر با استفاده از حذف زائده ها از بلوک ماده برش     ویا سوراخ کردن به دست می آمد ولی در این روش برای تولید یک قطعه کاربردی تقریباً به هیچ ابزاری نیاز ندارد.

این تکنیک قابلیت ساخت قطعات بسیار پیچیده را دارد هندسه هایی که معمولاً ساختن آنها توسط روش های متعارف دشوار یا گاهی غیر ممکن است. این فرآیند علاوه بر این مزایای بالقوه زیادی مانند کاهش زمان ساخت و صرفه جویی در مواد با به حداقل رساندن ضایعات را ارائه می دهد و با توجه به مزایای این روش در چند سال گذشته به سرعت در حال توسعه و رشد بوده است.

این فناوری برای اولین بار در اواخر سال ۱۹۸۰ میلادی به عنوان یک روش سریع در ساخت قطعات معرفی شده اوایل از این روش برای ساخت نمونه آزمایشگاهی در اندازه های کوچک استفاده می شد و در ادامه به سرعت این روش تکامل یافته و به یک روش ساخت قطعات برای کاربرد در پزشکی و هسته ای و هوافضا و خودرو و مهندسی عمران و صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

گسترده ای از مواد از جمله پلاستیک و پلیمر و فلزات و بتن و سرامیک و بافت انسانی در این روش می توان به اشکال دلخواه و مورد نیاز تبدیل کرد.

 فایل ورد (قابل ویرایش)
بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده میشود

 فایل ورد (قابل ویرایش)بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده میشود

قیمت فایل: 39,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر