گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

دانلود طراحی واحد یادگیری/ درس دوم ریاضی هفتم متوسطه اول

دانلود طراحی واحد یادگیری/ درس دوم ریاضی  هفتم متوسطه اول
دانلود طراحی واحد یادگیری
دسته: سایر گروه های علوم پایه
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 48 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 9

قیمت فایل: 39,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

دانلود طراحی واحد یادگیری 

مقدمه

در این درس آنان مسئله را می سازند و چگونگی فهمیدن مسئله را می آموزند. با انجام فعالیت و گفت و گو می توانند آموخته های خود را به کار ببرند و درباره حل کردن مسئله گفت و گو می کنند. برای درک بهتر مسئله باید چه کار کرد اطلاعات جمع آوری می کنند و همچنین آنان با فهمیدن مسئله و انتخاب راهبرد مناسب برای حل مسئله و حل کردن مسئله و بازگشت به عقب آشنا می شوند. همچنین در این درس دانش آموزان مهارت‌هایی مانند رسم شکل و الگویابی و حدس وازمایش را تمرین می کنند.

۱-بررسی و تشخیص نیازها

از آنجا که حل کردن هر مسئله ۴مرحله دارد:  مرحله اول فهمیدن مسئله، مرحله دوم انتخاب راهبردمناسب،مرحله سوم حل مسئله، مرحله چهارم بازگشت به عقب.

دانش آموزان در تمام کتاب باید وقتی با مسئله روبرو می شوند این چهار مرحله را در ذهن خود مرور کنند تا کم کم در حل کردن مسئله فکر خود را سازماندهی کنند. بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع با مشورت و با هم گروهی بر آن شدیم تا درس راهبرد حل مسئله را به عنوان موضوع انتخاب کنیم. در این درس دانش آموزان با اجزایی که باعث ساده تر شدن حل مسئله می شود آشنا می شوند و همچنین با نحوه انتخاب راهبرد مناسب که برای حل مسئله ممکن است مفید باشد آشنا می شوند. بنابراین دانش آموزان با یادگیری موضوعات حل مسئله مانند رسم شکل و الگویابی وحدس و آزمایش و الگوسازی و حل مسئله ساده تر و حتی استفاده از ماشین حساب و رایانه به روشی درست بر می آیند تا راهبرد حل مسئله را بهتر یاد بگیرند.

بنابراین دانش آموزان را باید آگاه کنیم که  ازماشین حساب  که یکی از وسایل اساسی دانش آموزان است درست استفاده کنند. همچنین در این درس امکان پرداختن به فهمیدن مسئله برای دانش آموزان فراهم است. بنابراین دانش آموزان  را برای درک  بهتر مسئله که آن را خوب بخوانند و با انجام کارهای زیر آگاه کنیم تا دانش آموزان در نگرشی مثبت و ساده تر شدن حل مسئله  و پاسخ درست به آنها تشویق شوند.

• مسئله را به زبان و کلمات خود بیان کنید.

• خواسته های مسئله را معلوم کنید.

• مسئله را خلاصه کنید.

• شرط های خاص مسئله را جداکنید.

• داده‌ها و اطلاعات مسئله را مشخص کنید.

• مسئله را به صورت یک نمایش ساده اجرا کنید.

 فایل ورد (قابل ویرایش)
بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده میشود

 فایل ورد (قابل ویرایش)بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده میشود

قیمت فایل: 39,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر