گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

دانلود نقش تمرین و ورزش هوازی بر کاهش چربی زیر پوستی

دانلود نقش تمرین و ورزش هوازی بر کاهش چربی زیر پوستی
دانلود نقش تمرین و ورزش هوازی بر کاهش چربی زیر پوستیدانلود نقش تمرین و ورزش هوازی بر کاهش چربی زیر پوستی
دسته: سایر گروه های علوم انسانی
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 23 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 13

قیمت فایل: 39,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

دانلود نقش تمرین و ورزش هوازی بر کاهش چربی زیر پوستی

چاقی و اضافه وزن

چاقی عبارت از مقدار بیش از حـد متوسـط چربـی موجـود در بـدن اسـت. ایـن موضـوع بـه نوبـه خـود بستگی به محتوای چربی موجـود در هـر یـك از سـلول هـای چربـی و كـل تعـداد ایـن سـلول در بـدن دارد. متوسـط درصـد چربـی در مـردان و زنـان بـه ترتیـب 11 و 91 درصـد اسـت و چنانچـه درصـد طبیعی چربی بدن مـردان و زنـان جـوان از  مقـادیر مـذكور تجـاوز نمایـد غیرطبیعـی تلقـی مـ یشـود و نشانه چاقی است )خالدان، 1989(. 

   امروزه چاقی یكی از معضلات بهداشتی در كشورهای جهان به شمار می رود. با توجه به توسعه شهرنشینی، صنعتی شدن جوامع افزایش رشد اقتصادی و جهانی شدن بازار، تغییرات سریعی در الگوی رژیم غذایی و شیوه زندگی مردم ایجاد شده است در نتیجه، این تغییرات منجر به افزایش شیوع چاقی و بیماری های مزمن مربوط به رژیم غذایی در افراد بالغ  و همچنین جمعیت جوان شده است )زالیلا و همكارانش1، 9334(.

   یكی از راه های كاهش جرم، كم كردن میزان غذای مصرفی است. كاهش روزانه 913 تا 133 كیلو كالری از انرژی مصرفی روزانه میتواند به كاهش و ایجاد جرم دلخواه منجر شود. كاهش جرم بیش از 2/3 كیلوگرم در هفته از طریق رژیم غذایی توصیه نمی شود. چون سایر مكانیسم های تولید انرژی غیر از مواد چربی را فعال خواهد كرد. وقتی افراد چاق از رژیم كم كالری استفاده می كنند، بافت بدون چربی كاهش می یابد كه منجر به تعادل منفی نیتروژن می شود كه در پی آن خستگی و مشكلات روانی به وجود می آید. در واقع با رژیم غذایی جرم چربی و جرم بدون چربی كاهش می یابد )معینی و همكاران، 1981(.

   روش دیگری كه برای كاهش جرم استفاده می شود، فعالیت های بدنی روزانه است )شرمان9، 9333( با ورزش صحیح می توان از كاتابولیسم مواد پروتئینی جلوگیری كرد و بر شدت تجزیه ی كربوهیدرات ها و چربی ها افزود. علاوه بر این تحقیقات نشان می دهند كه میزان متابولیسم تا حدود 95 ساعت بعد از فعالیت بدنی بالا خواهد بود به ویژه وقتی فعالیت از نوع هوازی یا با شدت نسبتاً زیاد انجام شود. اما دست كم دو ماه لازم است تا پس از ورزش هر نوع كاهشی در بافت چربی به وجود آید، تركیب رژیم غذایی وورزش به منظور كاهش جرم توصیه می شود )هیل و همكارانش1، 9331(.

   گرچه افراد چاق اضافه وزن دارند باید بین چاقی و اضافه وزن تفاوت قائل شد. هنگامی كه گفته می شود شخص اضافه وزن دارد این امر بیانگر اضافه بودن وزن شخص نسبت به ساختار استخوانی و قد اوست این وزن اضافی ممكن است به دلیل چربی اضافی و یا وزن بیشتر عضلانی باشد، بنابراین باید مشخص شود كه اضافه وزن هر شخصی مربوط به چه موارد و عواملی است. یكی از روش های ساده برای تعیین اضافه وزن، محاسبه شاخص توده بدن) BMI( است. شاخص توده بدن نسبت وزن بر حسب  كیلوگرم به مجذور قد )بر حسب متر( است. به هر حال باید توجه داشت كه شاخص توده بدن، تنها یك شاخص خام برای اضافه وزن است و نباید از آن برای برآورد میزان چربی بدن استفاده كرد. )گائینی و رجبی، 1987(. نمره BMI كمتر از 93 به منزله كم وزن، نمره 93 تا 2/95 به منزله وزن مطلوب نمره 91 تا93 به منزله ی اضافه وزن و نمره ی بیشتر از 93 به منزله ی چاق در نظر  گفته میشود. )گائینی و دبیدی روشن، 1987(. برای برخورداری از وزن مطلوب، باید درصد چربی بدن را به حد مطلوب برسانیم )گائینی و رجبی ،1987(.

 فایل ورد (قابل ویرایش)
بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده میشود

 فایل ورد (قابل ویرایش)بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده میشود

قیمت فایل: 39,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر