گلد داک

گلد داک

به فروشگاه ما خوش آمدید.

آزمون حافظه بصری کیم کاراد - آزمایش حافظه بصری کیم کاراد (دو نمونه گزارش کار)

آزمون حافظه بصری کیم کاراد - آزمایش حافظه بصری کیم کاراد (دو نمونه گزارش کار)
آزمایش حافظه بصری کیم کارادآزمایش کیم کارادگزارش کار حافظه بصریآزمون حافظه بصری کیم کارادتفسیر آزمون کیم کارادآزمون حافظه بصریآزمون حافظه بصری کارادآزمون حافظه ی بصری کیم کاراددانلود رایگان آزمون حافظه بصری کیم کاراددانلود آزمون کیم کارادآزمون حافظه دیداریآزمون حافظه دیداری کیم کارادتست حافظه دیداریآزمون سنجش حافظه دیداریآزمون سنجش حافظهخلاصه آزمو
دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 1381 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

قیمت فایل: 12,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

آزمایش حافظه بصری کیم کاراد

تعداد صفحات:   23 (دو نمونه گزار کار)

نوع فایل:    WORD

 فهرست مطالب:

مقدمه

ادبیات تحقیق

متن تحقیق

فرضیه تحقیق

ابراز آزمایش

شیوه اجرا

نتایج آزمایش

بحث و تفسیر

قسمتی از متن:

آزمایش ما در سه مرحله صورت می گیرد:

مرحله1: ابتدا آزمودنی پشت میزی می نشیند. ما صفحه را كه فقط یك صفحه با خانه های خالی است را جلوی وی قرار می دهیم. بعد مربع های كوچك را در یك یا دو ردیف بدون هیچ ترتیب خاصی در جلوی آزمودنی می چینیم به طوری كه دسترسی به آنها برای وی راحت باشد. روی این صفحات كوچك را می پوشانیم كه احتمال یادگیری اشكال و تداعی به حداقل كاهش می یابد.

دستورالعملی كه به آزمودنی می دهیم بدین صورت است: « ما در این آزمایش می خواهیم اثر تكرار را بر روی حافظه مورد بررسی قرار دهیم. شما می بایست ابتدا به مدت یك دقیقه به صفحه 1 به دقت نگاه كنید. سپس بدون نگاه كردن به آن باید از حفظ 16 مربع كوچك را بر روی صفحه 2 كه جلوی شماست جاگذاری نمایید. توجه كنید كه دو نكته مهم‌ است: یكی جای هر شكل، و دیگری جهت آن ».

بعد صفحه را به مدت یك دقیقه در برابر دیدگان آزمودنی قرار می دهیم. پس از پایان یك دقیقه صفحه 1 را پشت و رو كرده یا  از میدان دید آزمودنی خارج می كنیم و از او می خواهیم كه 16 صفحه كوچك را روی صفحه 2 جاگذاری نماید. آزمودنی باید هر 16 مربع را روی صفحه 2 قرار دهد. در همین حال ما زمان جاگذاری را با كرونومتر اندازه گیری می كنیم. زمان جاگذاری صفحات كوچك بر روی صفحه 2 هیچ محدویتی ندارد، اما، هنگامی كه آزمودنی آخرین مربع كوچك را روی صفحه 2 قرار دارد،‌ دیگر نمی تواند تركیب و جای مربع ها را به هم برند و زمان جاگذاری پایان می یابد. بعد از اتمام این مرحله، نوبت به مرحلة تصحیح می رسد.

در مرحله تصحیح آزمودنی با توجه به صحفه 1 كه در اختیارش گذاشته می شود، به تصحیح اشتباهات خود می پردازد. و می بایست مربع هایی را كه در جای اشتباه گذاشته در یك طرف و مربع هایی را كه در جهت اشتباه قرار داده را در طرف دیگر بگذارد. در حین انجام این كار آزماینده نیز به نظارت می پردازد. به عنوان مثال آنهایی را كه جهتشان اشتباه است در سمت راست و آنهایی را كه جایشان نادرست است در سمت چپ قرار دهد. سپس موارد زیرا را در جدول كه در پیوست ارایه شده است. ثبت می كنیم:

قیمت فایل: 12,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر